Автор Тема: бар "Таласъмска среща"  (Прочетена 4390 пъти)

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5718
    • Профил
бар "Таласъмска среща"
« -: 26 Декември 2018 13:54:32, Сряда »
Както вече писах- новият бар черпи... Който каквото виртуално иска...  [wizard]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Libra777

• Специален достъп
  • Full Member
  • Публикации: 209
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
Re: бар "Таласъмска среща"
« Отговор #1 -: 26 Декември 2018 14:01:48, Сряда »
Компот предлагате ли?
Който не вярва в магия, не вярва и в любовта...
Който не вярва в любовта, не би повярвал и в магията...

Неактивен herox

• Специален достъп
  • Jr. Member
  • Публикации: 59
    • Профил
« Отговор #2 -: 26 Декември 2018 14:22:55, Сряда »
чешмяна вода за мен,ако може българска....,че тая тука много хлорирана.Последен,ще ми разкажеш ти как ти дойде идеята за името на новият бар [taunt]
THE WORLD IS MINE!

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #3 -: 26 Декември 2018 14:42:54, Сряда »
Нали се сещате, че тя виртуалната кръчма само виртуален алкохол предлага... От него никак не се напива човек, той само за забавление служи... Пък вий, компот и вода... Че и срам не ви е... Къде да ги търсим сега...  [searching] Но за вас щом е, таласъмите ще се постараят, таковата...  [zname]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 1251
    • Профил
« Отговор #4 -: 26 Декември 2018 16:34:30, Сряда »
А бе, новите - я не се правете на светци, па ударете по една чашка хубаво виртуално червено вино...докато има повод... [crazy]
Наздраве... [drink-smiley]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

• Специален достъп
  • Full Member
  • Публикации: 209
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
« Отговор #5 -: 26 Декември 2018 16:57:16, Сряда »
А бе, старите, не разбирате от хубави компоти вие...
Който не вярва в магия, не вярва и в любовта...
Който не вярва в любовта, не би повярвал и в магията...

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #6 -: 26 Декември 2018 22:13:09, Сряда »
А бе, старите, не разбирате от хубави компоти вие...

Зависи... Ако са вишневи, може и да оценим... Иначе... Ще трябва да ги доомагьосваме... Някаква алхимия да се дозабърка...  [kazan]

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2350
    • Профил
« Отговор #7 -: 27 Декември 2018 12:59:35, Четвъртък »
За мен балета, станах въздържател.  [victory]
Не нося броня.
Не всеки, който скита е изгубен.

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9387
    • Профил
« Отговор #8 -: 29 Декември 2018 22:38:57, Събота »
Добър вечер Магьосници, Магъзници, Таласъми, Караконджули и други известни и неизвестни твари!
На мъж ми му подарили един Бърбън и при все, че предпочитам по-леки алкохоли смятам да му го изпия поради бяс... Ама голям БЯС ме гони... Дето ме гони, ами ме е и стигнал понеже работя с лицемери, егоисти, интриганти и идиоти...
Ама да разкажа...
Преди 4 месеца се изместих в производството и понеже време за отпуски в рамките на първият месец работих с бригадирите на повечето смени. Та въпросните бригадири до един се изредиха да ме светнат какъв лош късмет съм извадила, че ще работя с... да я наречем Малечка, понеже била крива, връзкарка, лоша, използвачка и всичко най-лошо което можеш да си помислиш. И не стига това ами никой не искал да работи с нея и била с последно предупреждение, ако още някой се оплаче от нея да я изгонят от работа. Съответно получих препоръки още при първият проблем който ми създаде да се жалвам на баш шефа, че да я махнат най-на края.
И такааа... Завръща се Малечка от отпуск и заработваме заедно. И виждам какво??? Момичето работи за трима, при всяка възможност сменя мен и колегата понеже сме пушачи да ходим на фас-пауза, като види, че заявката ни по-малка дърпа и от заявката на следващата смяна да им помогнем на горките колеги (не, че те ни връщат жеста)... И на всичката и добрина и готовност на всеки да помогне и да подаде ръка я изкарват лоша...
В един момент даже се замислих, дали пък аз нещо не греша щом 5 човека от три смени не я харесват и... И на два пъти мрънках такова мрънкане, че ако аз си бях бригадирка щях да си се хлопна с някоя каса по главата. Та мрънках и недоволничех с идеята да я видя колко лоша е - зодия скорпион все пак, редно е да е лоша... Е да, ама не. Малечка ме изтърпя до едно време и накрая ми отвърна с това, че ме натири да пуша да си успокоя нервите, за да продължим да работим спокойно...
И понеже нали съм Цеци Вихронрав, та вихронравието ми не позволи да оставя тази работа така, взех да ровя защо всички я обявяват за лоша и ги метнах на къс пас един по един. Почнах от колегата в нашата смяна. И го питам аз какво толкова не и харесва на Малечка, че чак молил из онзи ден шефа да го мести? Отговорът беше, че видиш ли на два пъти го била обидила. И как питам го обидила, че ние сме все тримата, а аз съм пропуснала тази непростима обида??? И отговара... Веднъж казала, че като я няма да гледа машината тя не върви и за това не можела да ни смени да почиваме, което видиш ли значело, че го изкарва него кьорав, все едно не можел той да я гледа...
 А тя ситуацията такава: Когато режем голям хляб (от 600 до 700 грама) пакетировачката се настройва и спокойно може да се кара от двама, а третия да почива. Когато обаче режем 500 грамов хляб, често не върви със света и трябва си трети който да помага на машината като гледа хляба да не се изхендри и да го намиста, за да се пакетира. И обяснявам на колегата, че ама в никакъв случай Малечка не е искала да го обиди, а просто е обяснила, защо ще почиваме след като нарежем маломерния хляб, но иди разправяй на някой който е предубеден. Другите случаи в които решил, че Малечка го обидила досущ такива дето обида няма, ама той така решил... Метнах и останалите да си кажат защо Малечка им е трън в очите и... На единият му беше трън в очите, че на Малечка майка и била приятелка с техноложката и значи Малечка е връзкарка и хич да не взема повече пари от нас. Само дето заплатите ги решава шефа, а не техноложката, но върви обяснявай... На другия му пречела, че си планирала отпуската по празниците пък и той искал... Ами предложих му и той да излезе отпуск по празниците, ама на видиш ли я бил свършил отпуската. И го питам тогава какъв е проблема??? А той... Ми то и Малечка не би трябвало да има отпуска по неговите си сметки, ама... Ама като го питах колко пъти е била отпуска тази година се оказа, че не само не си е свършила отпуската, ами има да взема и от миналата година. И колегата се нацупи, че го накарах да смята и сметките не му арадисаха. И продължи да нервничи, че и той искал отпуск по празниците. И нали обичам да казвам "ВНИМАВАЙ, КАКВО СИ ПОЖЕЛАВАШ!" то излезе колегата в отпуск по Коледа, но понеже тъща му почина... Лека и пръст на жената...
И днес вече нещата ескалираха когато поредния колега насред голяма заявка и работа до скъсване ми пише, че нещо много съм взела да защитавам Малечка и, че тея големите заявки дето все на нашата смяна се падат е понеже на Малечка и давали бонуси и затова и ние страдаме и аз избухнах... И избухнах, защото момичето не взима никакви бонуси (не питайте от къде зная, но е факт). И в тоя момент минава техноложката и пита защо надвиквам всички машини в цеха и какво по дяволите става?!? И аз както съм във вихъра на вихронравието си изливам всичко върху нея като водопад, като завършвам с това, че бих желала ако може занапред да ни плащат не на час, което оеднаквява заплатите на всички, а на нарязани бройки хляб което ще вдигне заплатите на нашата смяна тройно. И техноложката се замисли и взе да рови в отчетните листи кой колко хляб реже... Освен това искаше да набере останалите на рогата си един по един, но я убедих, че това и аз мога успешно да направя и явно я убедих...
И сега очаквам техноложката или да разпредели заявките да се режат от всички по равно (приблизително) или да променят начина на заплащане. А по-вероятно е да съберат и трите смени на оперативка при шефа и тогава ще стане весело. А ще стане много весело понеже не мисля да си мълча, а да вихронравя пък ако ще да ме уволнят заради голямата ми уста.
Направо в кожата си не мога да се побера от бяс. Как може от завист и злоба да клеветят така човек??? И не, че и аз на моменти не влизам в конфликт с Малечка... Работата е много и няма как да не се схапем в даден момент, но след инфарктната ситуация се успокояваме и двете и продължаваме да работим и да се разбираме. Все пак сме по 12 часа дневно заедно и не върви да не се разбираме. Аз у дома не стоя по толкова...
Та колежката си е съвсем нормална жена, която работи повече от повечето колеги, не се занимава с клюки и интриги и само за това е трън в очите на останалите. А след днешните ми изблици на бяс и всичко което натропах на техноложката имам съмнения, че от утре и аз влизам в групата на нежеланите от колектива, ама нещо не ми пука. Харесвам си работата, но няма да отида против принципите си и ще си защитавам Малечка щом съм решила, че я нападат без причина.
И изпих вече два бърбъна докато си изливах душата (ама нали баровете за това) и май ще си лягам, че утре... Утре ден преди НГ заявката за хляб ще е огромнейша...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 991
    • Профил
« Отговор #9 -: 30 Декември 2018 14:52:21, Неделя »
Ей, тя Цеци_Вихронрав можела да бъде бяла и добра.  ;D  Прави са хората като казват, че ти приличаш на мен вече. От друга страна мога да кажа само - Евала за постъпката! Ама наистина браво, наистина! Сега, от моята си гледна точка и опит, мога да кажа, че имаш два варианта (или малко повечко):
- Малечка може да се окаже също бяла и добра (е, не вещица, а само човек), но пък от това може да се получи добро приятелство или пък наистина добър колега. Ако тя е такъв човек, какъвто си я видяла ти - повярвай ми, ще оцени много жеста и... Е, винаги си е хубаво да имаш един колега, с който да можеш да си кажеш баш каквото искаш покрай работа.
- Другия вариант е "Направи добро, изяж ..." Ама това искрено се надявам да не е. Знаеш, че мен не веднъж ме храниха на работа, именно такива, дето д-то си давах за тях. Но пък намерих и други, които си заслужаваха да дам. Та...
Изводът е, че всяко направено добро, щеш не щеш, все води до добро, което ще ти се върне. Баланс май му казваха.

А относно кривите ти колеги... Е, ако си влязла в черния им списък, просто ще привлечеш повече внимание и няма да ти е скучно на смените. Другия вариант е да премислят тук там нещата и да станете сплотен екип.  :)

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #10 -: 30 Декември 2018 20:46:25, Неделя »
Бяла и добра друг път... Днес всички ме гледат със страх.  >:D
А в следващият си живот от сега се заричам да не раждам и да не отглеждам деца, че побелявам прогресивно от сегашните...
Едното се шматкало по пътищата без спирачки докато се прибере, а другото  вече го сърбят плешките - крила му никнели и то си мисли, че ангел небесен ще стане. Да ама у наше село на тея с белите криле ПАТКИ им викаме...
Побелях и остарях с тези деца. На боя за коса не мога да си насмогна...
И за капак програмистина завит през глава (болен) и му готвя манджичка, че искал да си затопи.
Сега съм наредила пред мен бейлис, шоколадов ликьор, егел-нещо си (немски ликьор с 13 билки), скоч, бърбън и на синковеца водката. Само да наготвя и ще се напия до безпаметност, поне на пияна глава да не помня, че имам деца.
Господи, къде сгреших във възпитанието им, че станаха такива будали? ???
 Последен

Неактивен listentothewild

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 991
    • Профил
« Отговор #11 -: 30 Декември 2018 20:56:04, Неделя »
Връщам си думите назад - не си бяла и добра, 300 дяволи, не си! Никой друг като тебе не може да бълне толкова много огън и жупел, за толкова кратко време!  ;D
За ангелите, аз да ти кажа... Все трябва да има някой добър на тоя свят, щото... Иначе ще заприличаме на ония филми от след 1000 г., където само се избиват, наказват, унищожават и т.н.
По ред - спирачки. Иди ги вържи тия ми ти маркучи, ама с магия даже ги вържи, че да не се късат. Шегувам се... Случват се такива неща, ще ги оправи. Важно е, че се е прибрал жив и здрав.
За болния - трябва му пилешка супа (за душата). Ама кой да му направи освен добрата жена вкъщи?!

И те така... Не че много си грешна... Годината явно трябва да завърши емоционално, че да започне спокойно! Пийни сега... И онова егер-нещо си ще да е Йегермайстер. Ликьор, който подобрява храносмилането. Добър е по 20-30 гр. след вечеря. Ти като гледам обаче си на фиеста, така че... освен да ти кажа Наздраве! И аз май ще си налея едно...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #12 -: 30 Декември 2018 21:02:56, Неделя »
Супа за душата няма... Има лапад с кайма и гречка, а за десерт ще му направя греяно вино, че като го гледам как е премяцал...
А ти не ми развивай теории на вероятностите за след 100 и 1000 години, че като те погна с метлата...
То бива да си добър, то може да си добър, но да си добър до глупост не е нормално...
 Последен

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2350
    • Профил
« Отговор #13 -: 30 Декември 2018 23:08:48, Неделя »
Въх!
Не нося броня.
Не всеки, който скита е изгубен.

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #14 -: 30 Декември 2018 23:34:48, Неделя »
Последен, без ВЪХ!!!

Лягам да спя, утре очаквай да ти звънна, че ми залипсва смехът ти.
 Последен