Автор Тема: Инсомния  (Прочетена 3891 пъти)

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Инсомния
« -: 28 Ноември 2018 17:44:56, Сряда »
Здравейтее!  [wizard]
Напоследък имам големи проблеми със съня - преди 3 сутринта не заспивам по никакъв начин. Пробвах да медитирам, да пия ментов чай, да пия някакъв бъркоч на баба, да хапна хубаво преди лягане, даже да броя овце... Но заспиване - йок! И обикновено след половин-един час гледане на тавана, не се сдържам и си взимам телефона, което от своя страна също помага да не мога да заспя... За сега не усещам някакви последици от това, в смисъл че съм си енергична, адекватна съм през деня, напълно здрава съм, но се притеснявам, че преди месеци имах още два такива периода и по време на всеки един от тях ми се получаваше възпаление/схващане на нерв (не знам как му се вика на това нещо), та ме е страх да не стане пак така. Освен това вмомента се опитвам да се занимавам с ОС, а при този дефицит на сън буквално е невъзможно...
Ако някой знае какво се прави в такъв случай, ще се радвам да сподели и с мен знанията си  [yes]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Инсомния
« Отговор #1 -: 28 Ноември 2018 18:23:30, Сряда »
Като за начало спри за известно време заниманията с ОС.
Възпалението на нерв е радиколит и няма общо с липсата на сън.
Когато не мога да заспя обикновено е заради някакъв проблем който ме мъчи в момента. Пробвала съм всичко което изреди, но и при мен не действа. Това което ми помага е да чета книга. След една-две глави заспивам. Пробвай и ти.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен