Автор Тема: Съществува ли съзнанието  (Прочетена 4188 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Съществува ли съзнанието
« -: 24 Май 2019 15:12:26, Петък »
Rommel е споделил следното свое впечатление:

Цитат
Интересно ...бях останал с впечатлението , че освен Подсъзнание и Съзнанието също не съществува , но щом казваш че е в мозъка и си го виждал , значи е там.

Ще отговоря... Съзнанието (цялата съвкупност от мисли, спомени, чувства и т.н.) е една смес от биохимия, нервна система и електромагнетизъм... На този етап е изучена до степен, примерно да речем, че има създадена през 2009 г. (в смисъл, че не е новост) инвалидна количка за напълно неподвижни пациенти, които да го управляват чрез мисълта си- за тяхно улеснение... Така нямат нужда от друг човек, за да си ползват количката... И е възможно понеже мисълта е материална... Съответно областта на съчетанието на контрол над машина чрез мисъл е благодатна и техниката се развива и в тази насока (не само като в помощ на инвалиди)...

Има много клипове на инвалидната количка, предполагам ще е интересно, на който не е виждал, затова ето един от тях-



Така че съзнание не само, че съществува, но е и изцяло материално... Дори се вижда... И имам предвид, че не само аз, таковата, съм наясно с този факт...  [yes]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Съществува ли съзнанието
« Отговор #1 -: 24 Май 2019 17:58:09, Петък »
 [yahoo] Искам една такава количка да ме прибира след работа когато съм каталясала...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Съществува ли съзнанието
« Отговор #2 -: 24 Май 2019 18:05:26, Петък »
Ето такова, като го поусъвършенстват още... Ще е по-добре според мен...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.