Автор Тема: Мисъл и действие в едно цяло  (Прочетена 10170 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Мисъл и действие в едно цяло
« Отговор #15 -: 28 Април 2019 18:48:33, Неделя »
идва единмомент в който, ти, когато си подготвен, можеш да реагираш без да имаш нужда да се подготвяш

Много добро описание- кратко и ясно...

Това същото е цел и на магията...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Мисъл и действие в едно цяло
« Отговор #16 -: 30 Април 2019 01:18:59, Вторник »
Тва тука заприлича на няква силова групировка... ммейци, боксьори, каратисти...  [vinsent]
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Мисъл и действие в едно цяло
« Отговор #17 -: 30 Април 2019 01:33:44, Вторник »
Ето това ме интересуваше, защото предполагам, същите принципи могат да бъдат приложени и към други аспекти на живота, не само в битка.
Да, абсолютно са приложими и извън битка... Бойните изкуства са един начин за придобиване на съответните умения, но предполагам, че има и други, по които могат да се постигнат. Дадох този пример, защото беше най-лесният начин за мен да представя гледната си точка по въпроса ти.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Мисъл и действие в едно цяло
« Отговор #18 -: 30 Април 2019 23:50:15, Вторник »
Когато мечът стане продължение на ръката ти и енергията започне да разсича, може би тогава мисълта и действието са едно цяло.
Преди няколко месеца, на излизане от близката гара, на два пъти около мен проблясна сферична защита. Не съм активирал  режим, нито съм очаквал нечие въздействие. Бях доста угнетен и явно съм облъчил някой. Аз бях доста изненадан, не знам как се е почувствал колегата. :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.