Автор Тема: ОФП и Магията  (Прочетена 5134 пъти)

Неактивен herox

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
  • Total likes: 0
  • Karma: +9/-0
    • Профил
ОФП и Магията
« -: 1 Октомври 2018 20:14:44, Понеделник »
Обща Физическа Подготовка или казано най-общо спорт и помагат ли по някакъв начин в магията?Не успях да намеря подобна тема и тъй като съм абсолютен новак с 0 практика,интересно ми е да чуя мнението на практиците тук.Мислите ли,че доброто физическо състояние,поддържане на високо продуктивно жизнено тяло(нямам в предвид колко са големи мускулите) със спорт,без значение дали е спринт,вдигане на тежести,бойни изкуства и т.н. имат голямо или изобщо някакво влияние върху практиката магия?Далеч съм от мисълта разбира се,че 70 годишната гърбава и зла комшийка (риторично казано)не е способна на практикуването и успех в магията,но мислите ли,че има някаква осезаема полза като цяло?
Моето лично мнение е ДА.Най-малкото е ,че когато спортувам се чувствам по-уравновесен и мисълта ми тече по гладко.Разтоварвам се до някъде и от стреса като цяло,което според мен до някъде е и поне малка предпоставка за,по бърза концентрация или транс...Спорта е и стимул и за по здравословно хранене и начин на живот,което от своя страна държи човека по далеч от пороците(макар,че това далеч не винаги е така...но все пак,стимул е) .
Знам,че монасите от Шао Лин например,прекарват голяма част от ежедневието си в медитации И тренировки от векове на сам...Но магията не е и медитация,та за това ми се стори,че може би има какво да се напише по темата.
THE WORLD IS MINE!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: ОФП и Магията
« Отговор #1 -: 2 Октомври 2018 08:24:46, Вторник »
В старите книги за магия от западната класическа такава- също го препоръчват... Спортът е хубаво нещо...  [yes]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: ОФП и Магията
« Отговор #2 -: 2 Октомври 2018 13:52:41, Вторник »
Но магията не е и медитация,та за това ми се стори,че може би има какво да се напише по темата.
Магията не е медитация, но от там се почва. Акне можеш да медитираш или иначе казано да опразниш умът си от излишни мисли трудно ще се съсредоточиш за каквото и да било в магията, защото мислите ти ще подскачат насам-натам като скакалци.
А спорта... Ами работи се с енергия, а спорта е добра основа за овладяването на своята такава.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен