Автор Тема: Заемка на сетиво от животно  (Прочетена 8770 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Заемка на сетиво от животно
« -: 20 Март 2018 14:24:23, Вторник »
Със Соломон започнахме много интересен разговор, който се разви в странна посока, в която моите познания не достигат, та пускам тема с молба, ако някой знае повече, да сподели...


Питането е следното- знаете ли техники, чрез които да се "заемат" само някои сетива на друго живо същество, като зрението или слуха, примерно, без да се случва цялостно сливане... Насочих се към шаманизма... Но не е точно моята област... Та... Помагайте... Всяка информация, дори из митовете на шаманите, ще е полезна...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #1 -: 4 Април 2018 00:07:03, Сряда »
По спомен, някъде из форума коментирахме, че в различни периоди от живота ни имаме различни животни на силата понеже тогава имаме нещо характерно от усета, поведението и т.н. на това животно.
За мен лично е достатъчно да си представя, че съм дадено животно - не конкретно, а по принцип. Напоследък ползвам тази техника, за да не хабя излишни нерви с устати колеги. Когато някой тръгне да ме напада си представям, че съм котка играеща си с мишка и тогава ми идват такива бисери в устата, че устатника насреща ми се вижда в приключение, а аз се усмихвам и се забавлявам да обърна думите му срещу него.
Когато ми се струпа повече физически труд си визуализирам, че съм горила и ми идва такава сила и енергия, че рабтя наедно с мъжете. ;)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #2 -: 4 Април 2018 01:39:48, Сряда »
Цеци, нямах точно това предвид.
Запитването ми е относно буквално заемане на сетиво от животно...нещо като частично сливане.
Благодаря! Това, което ти правиш...инвокация му се викаше май... [wizard]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #3 -: 4 Април 2018 06:23:58, Сряда »
Едва ли е сливане... При сливане можеш да контролираш действията на живяотното - не придобиваш неговите особености.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #4 -: 4 Април 2018 12:22:49, Сряда »
не придобиваш неговите особености.
Точно това е - не става дума за придобиване на неговите особености (имаш предвид ''нрав'' нали ?), а заемане на сетивата му, като например да можеш да виждаш през очите му, все едно са твоите очи или да чуваш това, което то чува и т.н.
Също както когато Баба Вихронрав учеше Еск на Заемане...момиченцето първо се учеше да усеща чрез сетивата на орела, а след това да го контролира...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #5 -: 5 Май 2018 19:15:13, Събота »
Чисто като блондинка ще си кажа какво ми хрумна. Мнението ми не е взето от книга, а... Наблюдение - лично.
Моят котарак си е моят. Или аз съм негова - не знам. Случи се така, че той спря да хапва и отслабна по повод новата ми работа и нямането ми на време. Отне ми доста да го възстановя, но сега (вечно сгушен в мен) е щастливец.
Та...
Например, котките нали усещат болката. И идват, и мъркат и всичко научно... Моят лично винаги ме успокоява, когато види, че съм напрегната, притеснена... Интересни ми станаха мислите ви и... При наличието на време може да опитам той да ми позволи нещо. Например: Да се опитам (чрез думи, жестове) да му предам моя емоция (струва ми се по-добре от желание) и да видя как би реагирал той. Ох, хич май не ми се получават обясненията.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #6 -: 6 Май 2018 14:58:05, Неделя »
Провери първо дали котарак ще иска такова сливане... После ще описваш...  :)
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #7 -: 15 Март 2019 15:30:27, Петък »
Животните на силата са духове, не са животни от плът и кръв. От друга страна при шейп-шифтинга се смята, че "влизаш" в тялото на друго същество и можеш да гледаш и чуваш през неговите очи и уши. Примерно.  [victory]

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #8 -: 16 Март 2019 19:05:35, Събота »
От друга страна при шейп-шифтинга се смята, че "влизаш" в тялото на друго същество и можеш да гледаш и чуваш през неговите очи и уши. Примерно. 
Точно това ме интересува. Можеш ли да дадеш малко повечко информация ? :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Заемка на сетиво от животно
« Отговор #9 -: 3 Май 2019 11:29:30, Петък »
Точно, когато бях решила да опитам нещо с моя котарак, почина зайчето ми. Натъжих се, затворих се, но развих още по-силна връзка с котаракът. Това си го спомням и отчитам сега, 6 месеца след като почина и той... Пуста възраст, жестоко измислен свят - те да си отиват преди нас. И по повод това днес попаднах на едно интервю, в което 6 годишно дете казва, че кучетата (въпроса към него е за тях) живеят по-малко от нас, защото от раждането си са научени да дават само любов и добрини. Ние пък живеем повече, за да се научим на това, с което те се раждат...
Оф-топик... Не знам дали ще мога да опитам с друго, поне сега. Имам си още 2 котки и куче, обичам ги, обожавам дори... но връзката е различна. Не мога да го обясня...
Все пак ми е интересна темата.