Отворена дискусия > ШАМАНИЗЪМ

Заемка на сетиво от животно

(1/2) > >>

theshadow:
Със Соломон започнахме много интересен разговор, който се разви в странна посока, в която моите познания не достигат, та пускам тема с молба, ако някой знае повече, да сподели...


Питането е следното- знаете ли техники, чрез които да се "заемат" само някои сетива на друго живо същество, като зрението или слуха, примерно, без да се случва цялостно сливане... Насочих се към шаманизма... Но не е точно моята област... Та... Помагайте... Всяка информация, дори из митовете на шаманите, ще е полезна...

Цеци_Вихронрав:
По спомен, някъде из форума коментирахме, че в различни периоди от живота ни имаме различни животни на силата понеже тогава имаме нещо характерно от усета, поведението и т.н. на това животно.
За мен лично е достатъчно да си представя, че съм дадено животно - не конкретно, а по принцип. Напоследък ползвам тази техника, за да не хабя излишни нерви с устати колеги. Когато някой тръгне да ме напада си представям, че съм котка играеща си с мишка и тогава ми идват такива бисери в устата, че устатника насреща ми се вижда в приключение, а аз се усмихвам и се забавлявам да обърна думите му срещу него.
Когато ми се струпа повече физически труд си визуализирам, че съм горила и ми идва такава сила и енергия, че рабтя наедно с мъжете. ;)

Solomon:
Цеци, нямах точно това предвид.
Запитването ми е относно буквално заемане на сетиво от животно...нещо като частично сливане.
Благодаря! Това, което ти правиш...инвокация му се викаше май... [wizard]

Цеци_Вихронрав:
Едва ли е сливане... При сливане можеш да контролираш действията на живяотното - не придобиваш неговите особености.

Solomon:

--- Цитат на: Цеци_Вихронрав в  4 Април 2018 06:23:58, Сряда ---не придобиваш неговите особености.
--- Край на цитат ---
Точно това е - не става дума за придобиване на неговите особености (имаш предвид ''нрав'' нали ?), а заемане на сетивата му, като например да можеш да виждаш през очите му, все едно са твоите очи или да чуваш това, което то чува и т.н.
Също както когато Баба Вихронрав учеше Еск на Заемане...момиченцето първо се учеше да усеща чрез сетивата на орела, а след това да го контролира...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия