Автор Тема: Да си поговорим за Смъртта...  (Прочетена 16513 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #30 -: 13 Януари 2018 00:13:52, Събота »
 :) !
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #31 -: 13 Януари 2018 08:38:32, Събота »
enikor... Успешна 2018 г. и на теб...

Опитах да схвана какво имаш предвид... Предполагам, че мнението ти произтича, както и на Gog, от това, че под понятието "енергия" вие не слагате никоя конкретна енергия... А да се каже само "енергия", това е все едно да се каже само автомобил... Пробвай да попиташ "Дали един автомобил е добър", но без да уточниш подробности за него- какъв, коя година произведен и прочие особености, а накрая и оглед в сметката, защото без оглед отговорът би бил само приблизителен...

Т.е. без конкретика... Въпросът за автомобила, така общо зададен, не може да има смисъл, нито може да получи дори приблизителен отговор, нали?

Казвайки "енергия", без да се уточни нищо повече, е равнозначно на примера с автомобила... Енергия- коя енергия... Ти си навлязъл малко по-навътре- уточняваш, цитирам- "самоличност, самоосъзнаване, и спомени"... А това е - нервна система и... Тя се разгражда изцяло след смъртта- това разграждане е нейната трансформация... Трансформация към разпад... След това не се наблюдава пресъграждане на никоя нейна част... Нищо от тази енергия (нервна система) не отпътува към ново тяло, за да се "всели в него" при равни други условия... Споменавам, че визирам при равни други условия (те са масовото, което се случва 99,9%), защото допускам 0,1% за частен случай- има сливане, което е определен прийом при ясновидството, който е нещо странно и имам подозрения, че може да пренесе информация и същност и след смъртта, но там е (както посочих) частен случай, а не е равните други условия и не се вписва в частта "прераждане", а е по-различно...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Nicky BG

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 27
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
  • Nicky
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #32 -: 13 Януари 2018 19:01:48, Събота »
Ами трудно ще ми е да обясня това без да зазвуча глупаво, но поне ще опитам да обясня какво мисля. Според моите разбирания енергията която обсъждаме е същата онази, която обргъща тялото ни преживе. Според моите възгледи т.н. душа не е вътре в нас, а обгръща тялото отвън. Тази енергия е несъвсем категорично доказана, а само отчасти, и именувана като аура. Тя няма отношение към Разума и нашето Аз, а смисъла и е като средство за общуване на тялото с околната среда и живия свят чрез осезания. Като онова което чувстваме ако някой непознат се движи постоянно успоредно и близо до нас по улицата, и забавяме или забързваме. Или когато някой ни наблюдава, и някак си го усещаме. Или непознати за секунди ни стават антипатични или симпатични, без изобщо да знаем нищо за тях .
Идея си нямам къде би отишла и в какво би се преобразувала тази енергия след смъртта на тялото, но каквото и да е, и каквото и да е, Личността не съществува в нея, защото за да съществува Личност и самоосъзнаване е нужна мисъл. А за има мисъл е нужен мозък и още биохимически компоненти, които след смъртта реално не съществуват.
Но от друга страна не изключвам идеята ти че Абсолютно всичко приключва тотално със смъртта.
Но както казах вече - не се чувствам в свои води във темата, и нямам потенциала да отстоя докрай това твърдение. Вече хвърлям по едно око на разни материали по темата, и като си изградя солидна позиция, ще я представя на "тежката проверка" във форума", и ще я приема за наистина убедителна и възможна ако издържи :)
Затова, Сянка - приеми че това е временното мнение на повърхностно запознат човек, без претенции за обстойност и изчерпателност. И аз като всички хора някак подсъзнателно съм избягвал разсъжденията по темата, без дори да се замислям за това отбягване. А като човек претендиращ че няма ограничение в съждения и мироглед, приемам това като пропуск, който ще се постарая да коригирам, и сравня с вижданията на Мислещите хора тук.
Не ми е в стила да вярвам в това което на мен ми се иска, ми харесва, ми се налага, или изнася.
Повечето хора не пригаждат себе си към реалния свят, а опитват да нагодят света по себе си. Не ми е мястото сред тях!
Не ме е срам да питам, да се допитам, да се извиня, да призная грешка, или да отстоя позиция ако съм убеден в нея и имам доказателства. Та хайде да се ограмотя малко по темата, и като съм подготвен, ще я поставя "на масата" да я "изядем" :) Хубава вечер пожелавам , а аз ще си сипя един мейкърс да почета първи сняг  :)


Неактивен Nicky BG

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 27
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
  • Nicky
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #33 -: 13 Януари 2018 19:07:00, Събота »
П.п.  И че сега се сетих- не е ли магията начин да се въздейства именно на тази енергия ? За магията поне предполагам всички сме съгласни че е факт . Но тя не е ли въздействие предимно на енергийно ниво, и в малка част само на физическо ?

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #34 -: 13 Януари 2018 20:15:50, Събота »
П.п.  И че сега се сетих- не е ли магията начин да се въздейства именно на тази енергия ? За магията поне предполагам всички сме съгласни че е факт . Но тя не е ли въздействие предимно на енергийно ниво, и в малка част само на физическо ?



 "Всичко е светлина и гравитация." :)
 Материя - разумност на материята - разумът като променлива в пространствено-времевия континуум. Това е моето предложение.
Давайте нататък!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #35 -: 14 Януари 2018 09:03:02, Неделя »
Материя и енергия са еквивалентни... Айнщайн това... (не е оборен до сега все още от никой, а и моят опит показва като да е прав)... За това около тялото (не е аура)... Мдамм... Форумът станал наистина обемен... Къде го писах?  [umnik] Беше на няколко места... Ето едно от тях-

КЛИК

За другото място, където писах, се иска достъп (enikor - давам ти такъв- вече можеш да четеш темите по практикумите)... Ето тук е темата, където обяснявам почти същото, с лек акцент - КЛИК...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #36 -: 14 Януари 2018 09:15:29, Неделя »
След тези уточнения- на въпроса: "не е ли магията начин да се въздейства именно на тази енергия"...

Да, магията е умение за управление на енергия... Материя, енергия- са еквивалентни... Т.е. няма нематериална енергия... Няма разделение на енергията от физическия ни свят...

А аурата (като оптично явление е видима при определени условия, не точно тези, описани в книгите за магия на шарлатаните), но е нещо друго (светене, което се дължи на йонизирането на флуид близо до висок електрически потенциал) и не касае магията...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Nicky BG

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 27
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
  • Nicky
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #37 -: 14 Януари 2018 15:50:27, Неделя »
Благодаря за достъпа, Сянка ! Ще опитам да извлека възможно най-много от тази възможност !

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #38 -: 18 Април 2020 23:43:24, Събота »
Малко кофти тема точно преди Нова Година, но се каня от месеци да я повдигна и сега ми дойде музата. :)
Защо всички се страхуваме от Смъртта? Защо търсим дълголетие и безсмъртие?
Оставям ви да пишете и обещавам да се включа и аз. ;)
Кой би искал да бъде безсмъртен ? Представям си един много самотен живот.
Ще гледаш как родителите ти умират,всичките ти проиятели,половинката ти,децата ти и ти в даден момент оставаш сам.




Неактивен Skully

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 39
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #39 -: 19 Април 2020 21:28:08, Неделя »
Всъщност, ако разгледаме закона за запазване на енергията, всички сме по един или друг начин безсмъртни. Енергията се преобразува в друг вид енергия, но не може да изчезне. Аз лично не се страхувам от смъртта, защото съм приела, че е неизбежна. Животът ще продължи и без мен. Забелязала съм, че обикновено колкото повече човек е неудовлетворен от постигнатото, толкова по-силен е страха от смъртта. И обратното - когато постигнеш целите, които си си поставил, приемаш смъртта като следващото логично обстоятелство.
Страхът от смъртта може би се дължи на факта, че хората винаги искат още. Само още една година, само да се сдобия с още едно нещо, само да отида в Лувъра и тн.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #40 -: 15 Май 2020 13:04:07, Петък »
Никога не съм изпитвала страх от това, че ще умра. Много повече ми тежи мъката, когато губиш близък човек.