Автор Тема: Да си поговорим за Смъртта...  (Прочетена 16527 пъти)

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #15 -: 2 Януари 2018 21:46:50, Вторник »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #16 -: 2 Януари 2018 22:00:17, Вторник »
Ама не говорим за моята смърт, а за смъртта по принцип.
Тя,
 милата,
е винаги
в две измерения.
Веднъж
като принцип
и после -
като лично явление.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #17 -: 2 Януари 2018 23:11:25, Вторник »
Тя така или иначе идва в даден момент...
Мда...другият основен момент - кога ще дойде Смъртта...също много важен момент...Може би хората се страхуват, че ще умрат прекалено рано, преди да са изживели  живота си както трябва...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Gog

Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #18 -: 4 Януари 2018 13:11:25, Четвъртък »
Страхът идва от незнанието. Духът продължава своя път. Смърт няма.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #19 -: 4 Януари 2018 14:48:22, Четвъртък »
Тцъ... Няма такова нещо като дух... Смъртта е окончателна... Животът е само един... Другото, че сме вечни, не е знание, а илюзия, която обикновено не свършва добре...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #20 -: 4 Януари 2018 15:19:48, Четвъртък »
...и хората, които вярват в задгробния живот и мечтаят за Рая, превръщат света в който живеем в Ад, защото всичките им "инвестиции" са за живота след смъртта...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #21 -: 4 Януари 2018 15:24:33, Четвъртък »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Balanar

Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #22 -: 4 Януари 2018 18:42:59, Четвъртък »
...и хората, които вярват в задгробния живот и мечтаят за Рая, превръщат света в който живеем в Ад, защото всичките им "инвестиции" са за живота след смъртта...
Тук по-скоро човекът има в предвид прераждане, нещо в което и аз вярвам.
Очевадно е, че има стари и млади души.
А това с Рая и Ада..... там не ми се коментират дори хората, които вярват в това.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #23 -: 4 Януари 2018 18:49:59, Четвъртък »
Баланар, разбрах го много добре какво има предвид... Прераждане няма... Няма и душа... Говоря не само от позицията на познанията ми по биология, а и от лична среща със смъртта... Като психолог също така и проучвах и описваните изживявания от типа халюцинации, в състояние на клинична смърт, след която човекът се връща, за да разказва... Разни такива неща... От заниманията ми с магия- от енергийна гл.т. дори, такова нещо душа няма... Дух няма... Няма прераждане... Не, че не би било красиво да имаше, но... Грозната реалност е, че няма...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Balanar

Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #24 -: 4 Януари 2018 18:59:30, Четвъртък »
И на какво отдаваш, че някои бебета се държат и ръмжат като животни, а други са далеч по-уравновесени и с приятно държание.
За мен си личи, кога човек е по-примитивен и кога обратното. То се вижда още като се роди.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #25 -: 4 Януари 2018 19:14:01, Четвъртък »
Интелектът се предава генетично... Това е доказано от английския генетик и психолог Робърт Пломин- около 100 гени са... Отделно и възпитанието и комуникацията с бебето имат значение... Бебета, с които малко се комуникира или почти не се комуникира, развиват интелекта си по-бавно от онези, с които се комуникира... И има и още нещо... Раждането не е моментът, в който бебето започна да учи... Не... То бебето започва да учи още от утробата на майка си- в третата седмица след неговото зачеване... Затова се препоръчва на бременните жени да пеят, говорят и прочието там на нероденото си дете, защото то възприема света, когато е будно... Та и дали майката му е пяла песнички и таткото му е разказвал приказки от още преди да се роди, това също си влияе...

Това е, което се вижда още като се роди едно бебе... Но не е предишен живот... Настоящият такъв е...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Gog

Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #26 -: 5 Януари 2018 00:25:10, Петък »
Всичко в което вярвате съществува във вашата реалност. И всичко в което не вярвате отсъства в нея.
След физическата си смърт всеки ще попадне там където той очаква, че ще попадне според проекцията на неговото съзнание.
Ако ти вярваш че, в ада дяволите горят грешниците в казан, но ти няма да попаднеш там защото живееш праведно, то така ще бъде. Ако се страхуваш, че ще попаднеш там заради своите грехове, то така ще бъде. Този който е уверен, че ще се разтвори в чиста светлина, това прави. Този който е уверен, че ще пътешества по многобройните светове, това прави. Този който вярва, че ще попадне в рая, попада там в съответствие с представите си за рая. Ако човекът счита, че смъртта е пустота, то там попада, в пустотата. И всеки остава точно толкова колкото сам избере. Например, ако реши, че вече и изкупил греховете си в ада. Или не иска да остане в рая. Или желае да се върне отново в плътния свят, светове с различна плътност има безброй и във много от тях може да се попадне само със силата на мисълта.

За духът.
Погледнато научно, плътното човешкото тяло е изградено от клетки които се разграждат до енергия. Тази енергия задвижва плътта, материята, физическото тяло. А във Вселената енергията не се губи,а само преминава от една в друга форма.
Toва е така нарения дух със своята енергия, през науката погледнат. А информацията която е получил от придобитата опитност по пътя си в него се запазва.
Затова идваме с различни нива на възможности. Кой колкото е работил и за каквото е работил. Във всеки един смисъл.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #27 -: 5 Януари 2018 00:33:31, Петък »
След физическата си смърт всеки ще попадне там където той очаква, че ще попадне според проекцията на неговото съзнание.
Като върл фен на Тери Пратчет не мога да не се съглася с това. :)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #28 -: 5 Януари 2018 14:12:47, Петък »
Пратчет е чел много по тези въпроси, спор по това няма... Така е- при клинична смърт, другото по тялото е спряло, но мозъкът си работи и си халюцинира... Нормално е да представи каквото има вътре в него като съдържимо- от сферата на съзнанието и от сферата на несъзнаваното...

До тук Gog, съгласявам се... С останалото обаче не се... Защото мозъкът в един момент при смърт също спира да работи- умира и той... И тогава- край с халюцинацията... Не е въпрос на избор колко дълго да се халюцинира... При това никоя халюцинация не е със статут на реалност... Само една халюцинация, породена от липсата на въздух за нервните клетки, който да им обезпечи нормалното функциониране... Това е...

За духа... Не е коректно да се изопачава така реалността и да се нагажда на по това, което ти се иска да е...  ::O

Това, че нищо не се губи, а само се трансформира, не означава, че се трансформира само и единствено за съграждане... Няма такова нещо при смъртта... Енергията е материя... Умира си човекът и материята/енергията му започва да се трансформира... Разлага се, гние и прочието... Информацията, която човек е натрупал приживе, се губи при смъртта...

В гробищата, винаги можеш да провериш в какво се трансформира, ако някой път пак изпиташ съмнения по въпроса... Или ако те е страх от гробища- в медицината има цял раздел, посветен на подробното описание на тези процеси и те нямат нищо общо с жълтата преса, според която "учени открили"...  Т.е. таковата- категорично нищо не литва към нови животи... Нито остава на Земята за последваща среща с братята Сам и Дийн Уинчестър, които да го насолят като призрак и да му изгорят останките на човек, че да умре по-качествено....

Смъртта е окончателна и след нея не следва нищо градивно... Не е приятен този факт... Но поне аз предпочитам неприятната истина пред красивата лъжа или по-зле, пред красивото себезалъгване...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Nicky BG

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 27
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
  • Nicky
    • Профил
Re: Да си поговорим за Смъртта...
« Отговор #29 -: 12 Януари 2018 23:18:50, Петък »
Не съм в свои води в подобна тема, затова ще се включа просто от интерес, без да смея да заявя категорична позиция. Понеже в моето съзнание винаги има опция нещо да бъде добавено, пък и най-налудничавата наглед идея, не мога да си позволя да обявя каквото и да е мое предположение за крайна, и непроменлива величина.
Макар да съм съгласен че човеците следват много самозаблуди, и също като Сянка да смятам че всичко приключва със смъртта, не мога да отрека и едно друго твърдение в темата - че енергията не се губи, а се преобразува.
Та поне аз предполагам че смъртта наистина е край, защото Аз-ът и спомените също се преобразуват във вид енергия, но вече не са каквото са били. А губейки по този начин самоличност, самоосъзнаване, и спомени, ние наистина просто преставаме да съществуваме. А енергията в която се преобразува съществуването ни вече ни е непозната, и непринадлежаща нам.  Затова не мисля че двете изказани по-горе от вас мнения се оборват едно друго, защото е твърде вероятно и двете да са верни. Но определено съм съгласен, и винаги съм отстоявал позицията че ад, рай, пеещи ангели и вечен рахат, прераждания от египетски принцеси в мияч на бензиностанция който си спомня царуването, са ... хайде да речем - наивни. Но заради тази наивност , страх, и непросветеност, човечеството си е причинило истинско Зло - религията !  Тя е донесла толкова смърт, опустошение, и кухи души, че лично аз я смятам за геноцид към интелекта и към човечеството. Но не това се обсъжда тук, имам си любим раздел по темата във форума, и с удоволствие си го препрочитам при възможност :)
Не бях се замислял за "следсмъртните изживявания" на стихващата мозъчна дейност, но има логика в това да се изхалюцинират очакванията, кодирани в мозъка от убежденията. Ще прочета нещо по темата че съм неподготвен .


Цеци, питаш защо не можеш да поговориш нормално с някого за смъртта, а те гледат странно . Най-добър отговор на въпроса видях в един отговор на Соломон :  "...не ми харесва да мисля за това..." ! Самата тема, дори думата Смърт кара съзнанието да заема отбранителна позиция, и добавя ароматът "Табу" към усещанията. И хората просто заобикалят отдалеч подобна мисъл, а ти с желанието за разговор директно в центъра на темата ги втрещяваш.
Но както виждаш , тук никой не сметна това за откачено, а темата се обсъжда с нужното внимание .
Нямах възможност да посещавам форума от известно време, затова ще използвам това си включване да пожелая през 2018 на всеки един от вас здраве, късмет, и чист и ясен път ! Отнасям се с дълбоко уважение към всеки участник в този форум, защото ако нещо разбрах със сигурност, то е че активните участници тук са наистина Мислещи и Достойни Хора . Живи и здрави да сте, и....оставете смъртта да си бъде смърт. Твърде дълго ще бъдем умрели, за да губим време докато сме живи да мислим как ще бъдем умрели .
Колкото и груба да е, тезата на Сянка е солидна, и наистина разсъжденията за "след смъртта" са си губене на време, което бихме могли да оползотворим с много по-светли емоции или деяния.
Като да си сипете по едно, и да прегърнете любим човек   ;;)