Автор Тема: Малко инфо относно двама звяра  (Прочетена 17006 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #30 -: 25 Декември 2017 11:24:21, Понеделник »
Баланар, ще пробвам пак с пример. Често при преумора си инвокирам Гея (земята) със всичките и елементи, за да ми даде топлина и сила. Има моменти обаче когато вместо Гея да ме зареди с енергията на земята, да ме успокои с ромона на потоците и т.н. ме атакува с вулкани, земетръси и прочие катаклизми. След такава една инвокация в мен се надига не конструктивна енергия, а агресия за трима и попилявам всички.
Аз също съм се питала защо очаквам приятно изживяване, а не рядко получавам нещо друго и от многото ровене и четене стигнах до извода, че такава една инвокация завършваща с агресия просто изкарва неосъзнатото от мен. Т.е. аз очаквам Гея да е като любяща майка която да ме приласкае, но в същото време зная, че така както рушим и съсипваме природата, тази любяща майка би трябвало да ни опердаши като непослушни деца и логично при инвокация си получавам и шамарите образно казано.
Предполагам, че ти също не вярваш да има такива зли демони като Бафомет и при инвокацията при теб се е получило прекрасно изживяване, което е изкарало вярата ти в доброто или знам ли какво добро у теб. :)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #31 -: 25 Декември 2017 11:29:38, Понеделник »
Balanar... Много автори от сферата на шарлатанството в магията правят и струват да изключат т.нар. психичен цензур (и въобще здравия разум), защото това е единственият им начин да предоставят "доказателство", т.е. някакво преживяване на последователите си... Иначе не биха могли да ги обират... Тук попадат цял набор практики- като например излизане в астрал... Схемата на измамата е една и съща... Гласи: Изпадни в транс и достъпи несъзнаваното, а то ще ти покаже едни картини... И ще те отведе в едни преживявания... И като не знаеш какво виждаш, пътят за измама става открит... Отделно дето това разрушаване на осъзнаването коя е реалността, си руши и психиката... И може да отключи и тежки психични заболявания, ако те са били в някакво "спящо" състояние- и рискът се увеличава, ако има генетична обремененост с такива работи, т.е. някой някъде в рода някога е имал психична увреда (независимо дали диагностицирана или не и дали се знае или не се знае, че я има)...


Защитата... Тя е за психиката, за ума (разума)... Не е за тялото и не е от някаква външна заплаха... Иска се опит да се изгради... Най-елементарното ниво на защита, с което се започва- е психичният цензур да не се допуска да се изключва по време на трансови състояния и винаги да има високо ниво на критичност, да се знае коя е реалността и да не се допуска да се смесва това, което ни се иска да бъде с онова, което реално е...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Balanar

Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #32 -: 25 Декември 2017 11:33:50, Понеделник »
Виж, аз не свързвам Бафомет със злото, а с нещо друго. Странно беше защото усетих буквален прилив на енергия в мен, не беше само приятно усещане. Както и да е в момента са ми интересни други неща, а не ритуали. Виждам как ритуалната магия е само един от МНОГОТО начини, но не единствен. Човек трябва да се научи да достига една цел по много пътища, защото иначе ставаш зависим.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #33 -: 25 Декември 2017 13:00:17, Понеделник »
Имал си интерес към евокацията просто защото всички хаос магьосници я правят и добре, че беше сянката, за да ти каже, че е глупост ми звучи странно.
...защото в други форуми за магия наблюдавам едни хора, които са се вманиачили по евокациите и си мислят, че наистина призовават духове, демони, богове и пр...тоест, както казва Сянката, наистина са си увредили психиката и живеят в една друга реалност...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Balanar

Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #34 -: 25 Декември 2017 14:48:02, Понеделник »
Това сигурно ще е небългарски форум. Аз лично не отричам нищо като невъзможно. Вярвам в енергийните същности, но не се смятам за толкова важен, че ще ми св подчиняват..  хахахха

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #35 -: 25 Декември 2017 21:42:30, Понеделник »
Това сигурно ще е небългарски форум.
И в български форуми ги има. :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #36 -: 25 Декември 2017 23:51:41, Понеделник »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.