Автор Тема: Малко инфо относно двама звяра  (Прочетена 17008 пъти)

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #15 -: 24 Декември 2017 19:57:49, Неделя »
Първоначално и аз имах интерес към евокацията, просто защото всички хаос магьосници ползваха евокация...Добре че беше Сянката да ми каже, че евокацията за нищо не става (но все пак, защо да не върши работа, ако се използват всички елементи, които се използват при програмиране на ситуация, например ? Явно има нещо, щом като всички хаос магьосници ползват евокация, знаейки че такива същества не съществуват...)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #16 -: 24 Декември 2017 21:25:14, Неделя »
Соломон... Причината да я ползват евокацията е конформизъм... А ако се съчетае със слаб ум... Филмиране... Някои не знаят каква е реалността... Онези, които не знаят каква е реалността - лесно се разделят с нея и... Историята с евокацията при добро развитие на обстоятелствата завършва с психиатър за евокиращия, а при лошо развитие на обстоятелствата... Таковата... Не се отива при психиатър и... Увредата може да се превърне в непоправима...


Евокация - не... Но може да се ползва и се ползва инвокацията... Там е друго... Там е възможно да се приложи и програмирането на ситуация...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #17 -: 24 Декември 2017 22:18:14, Неделя »
Конформизъм значи...ясно...благодаря. :)


Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Balanar

Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #18 -: 25 Декември 2017 00:01:26, Понеделник »
Имал си интерес към евокацията просто защото всички хаос магьосници я правят и добре, че беше сянката, за да ти каже, че е глупост ми звучи странно.
Хаос практиците използват всичко, което намерят за правилно и ефективно. Важното е да действа и има ефект относно желаната цел. И аз не вярвам в призоваването на същества, но ако при някой действа нека си го прави и вярва. Относно инвокацията от личен опит казвам, че добре изпълнена може да предизвика много силни усещания и промени.


Привет на всички :)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #19 -: 25 Декември 2017 02:29:32, Понеделник »
evocation [¸evə´keiʃən]
 n
 1. евокация, призоваване (на дух); възбуждане, пресъздаване (на настроение и пр.);
 2. юрид. предаване дело на по-висша инстанция;
 3. мед. възбуда.

invocation [¸invə´keiʃən]
 n
 1. призоваване, призив; обръщение; зов, повик, молитва (към Бог, божество); поет. инвокация, реторическо обръщение към муза (особ. в начало на епическо произведение);
 2. заклинание.

На мен и двете ми звучат много сходни, ако не еднакви. Но съм съгласна с Баланар, че в магията всичко което действа може да се ползва с една забележка, че никога не трябва да забравяме коя е действителността.
И понеже не ме бива с обясненията да го направя с пример...
Аз не вярвам в Бог (не ми е логично съществуването му), но винаги при магически практики и най-вече при програмиране го призовавам и това действа. И действа, не защото Бог съществува, а защото това призоваване ме вкарва в нужния транс. Също така визуализирам животните си на силата, себе си като огън, земя, въздух или вода (според нуждата) и т.н. Не рядко когато съм напрегната и се страхувам визуализирам звяр или по-скоро демон който стои до мен и ми дава сила да се изправя срещу дадено предизвикателство.
И да се върнем на евокацията и инвокацията. Лошото по форумите и книгите за магия е, че никой не обяснява на начинаещите, че всичките тези демони и божества дето ги инвокират и евокират не са реални, а само плод на фантазия и визуализация с цел постигане на определен транс който да доведе до програмиране на нещо си... И липсата на такова едно обяснение води до последиците които Сянка изреди за хората с по-лабилна психика и най-вече за тези на които им липсва критично мислене или направо си им липсва тази опция да мислят.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #20 -: 25 Декември 2017 08:28:10, Понеделник »
Разликата (в магията конкретно) между евокацията и инвокацията е, че в първия случай, евокацията имам предвид, се очаква нещо несъществуващо буквално да се появи пред нас като познатата ни материя.... Когато ние го евокираме (призоваваме го по определен ред), то е по някакви там причини длъжно горкичкото да ни се появи лично в плът и кръв пред нас.... И след това ние да му заповядваме какво да свърши все едно ни е някакъв роб, а нашето участие в свършването на работата е нула, защото то нещото трябва да я свърши само цялата работа, за която е евокирано...

Имам предостатъчно опит с хора, които са бъркали какво виждат и са решавали, че са успели да евокират, демек, реално да повикат я демон, я друга измислица... Достатъчно пъти и в този форум и описвах такива случаи, ведно с неприятните последици за психиката от тях... Не може да има евокация... Няма как нещо несъществуващо да се повика и това да е реално...

Във втория случай, когато говорим за инвокация, ние правим това, което Цеци е показала чрез примера си- т.е. ние си знаем, че нещото не съществува, но го ползваме за настройка в програмирането, ако ни влече (защото може и да не ни влече)... Тук е куриозната ситуация, че нещото може и да не е от областта на магията или на митологията взето... Ако искаме, може и да е Мечо Пух, Снежанка, някое от 7-те джуджета, Дядо Мраз или Супермен... Няма значение какво е... Може и сами да си го измислим, да го наречем Розовопрас Джиктипляктор... И пак да работи...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #21 -: 25 Декември 2017 08:28:56, Понеделник »
Balanar, здравей и на теб...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Balanar

Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #22 -: 25 Декември 2017 09:24:35, Понеделник »
Аз лично точно Бафомет призовах в себе си и усещането беше величествено. Нищо общо с всеобщо стереотипното мнение за него - зло, тъмнина и тема подобни. Изпитах толкова позитивна енергия и радост, че чак беше нереално. И аз смятах, че сами си въобразяваме какво да усетим и инвокираме, но след този случай се замислих дали е така, защото се бях настроил да усетя коренно различни неща.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #23 -: 25 Декември 2017 09:44:53, Понеделник »
Т.е. направил си инвокация, Balanar и тя е отразила това, което ти искаш (съзнавано или пък и неосъзнато и прочие), защото така действа... Инвокацията е възможна и допуска всичко, достъпно за съзнанието, несъзнаваното, фантазията... За разлика от евокацията, която не е възможна...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #24 -: 25 Декември 2017 09:59:02, Понеделник »
П.П. Отново напомням... Много е важно при инвокация да се следи коя е реалността- нищо инвокирано не е част от реалността и работата с инвокацията е на ниво програмиране, а не друго... Това не трябва да се забравя... Се уврежда психиката, ако се приемат за част от реалността неща, които реално не съществуват...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Balanar

Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #25 -: 25 Декември 2017 10:24:17, Понеделник »
Всъщност усетих точно обратното на това което очаквах и това ме учуди. Пробвал съм 4, 5 пъти инвокация, но само тази последната беше толкова силна като усещане. Въпреки че не отричам нищо като възможно съм склонен да вярвам, че всичко е плод на илюзия, която се достига чрез ритуала. Под илюзия имам в предвид вътрешно преживяване, причинено не от самото божество, а от мен самия.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #26 -: 25 Декември 2017 10:43:16, Понеделник »
Balanar... Има такова нещо - несъзнавано или неосъзнато, което масово грешно се превежда на български от немски като подсъзнание или безсъзнателно (всъщност не иде реч за нещо под нашето съзнание, нито за изпадане в безсъзнание, а за огромна област от неща, които не се осъзнават от разума ни, но ги има в психиката ни)... Съответно и... Някои от нещата, касаещи преживяванията при инвокация, са с източник несъзнаваното (т.е. са неща, които не се осъзнават от разума, но може да станат осъзнати от него при определени условия)... Надявам се това да е изяснило защо преживяването при една инвокация може да няма общо с очакванията за това преживяване, които се изграждат на ниво разум (осъзнаване)...

В страни от темата- затова в старите книги за магия си правели труда да опишат, че при инвокация може да се полудее... Ненаучно обяснено- наистина може да се полудее, ако не се знае коя е реалността... Защото ако несъзнаваното няма да има корекция от разума и то може да генерира буквално всякакви фантазии- и приеме ли ги разума за реалност... Тогава край със здравата психика...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Balanar

Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #27 -: 25 Декември 2017 11:00:30, Понеделник »
Трудно мога да си обясня нещо просто така, без да съм изпитал. Има логика в това, което казваш, но защо пък съм изпитал точно това. Как съм имал достъп до точно този тип енергия и усещания, а не към някои други. Идеята за неосъзнаваното я разбрах, но не мога да я свържа с това преживяване.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #28 -: 25 Декември 2017 11:09:18, Понеделник »
Balanar... Психиката е сложно устроена... При транс (който е необходимо условие за направата на инвокация), тя започва да работи по начин, по който не работи в нормалното будно състояние... Така се достъпва несъзнаваното в много по-голяма степен, отколкото би се достъпило при будно състояние... Достъпил си това, което е имало в психиката ти и то е станало от неосъзнато в осъзнато... Неосъзнатото обаче не е безопасна област- понякога съдържа и неприятни неща... В този смисъл- имал си късмет с това, което се е получило като краен резултат, при условие, че си подходил по този начин и не си имал реална защита...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Balanar

Re: Малко инфо относно двама звяра
« Отговор #29 -: 25 Декември 2017 11:14:22, Понеделник »
Един вид съм заобиколил психическия ми цензур и съм се оставил на произвола. А за каква защита говориш.