Автор Тема: Проклятие - може ли да падне върху роднина?  (Прочетена 6216 пъти)

Неактивен leonlai9411

Проклятие - може ли да падне върху роднина?
« -: 27 Ноември 2017 22:33:29, Понеделник »
Здравейте. Интересува ме дали е възможно едно проклятие,вместо на човекът за когото е изпратено,да се стовари върху негов роднина/майка,баща/. Преди доста години в детството ми имах една учителка,която много мразех и един ден реших да я кълна и около 5 минути злорадствах по нейн адрес ,представяйки си как тя умира. Детски простотии са били това,то вярно,че учителката наистина беше гадна и мразена от всички,но какво ми е дошло тогава на ума да върша простотии.Та на следващия ден ни съобщиха,че тя ще отсъства,защото майка и,която била болна от години,починала. Тъй като злите учителки и досадните предмети нямаха край,както и простотиите ни детски, аз клех и една друга учителка.И изведнъж на по-другия ден или след няколко дни имаме свободен час,защото баща и бил починал. Та сега като по-зрял човек наскоро се присетих за тези случаи от далечните ученически години,които бях забравил.Причината да питам това е,че в днешни времена,15 години след тези събития от детството,аз не съм добре със здравето,нито с психическото,нито с физическото.Имам депресия и диабет.Възможно ли е нещастията ми да са са причинени от тази неволна детска клетва? Възможно ли е клетвата да падне върху роднина,а не върху самият човек и защо става така?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Проклятие - може ли да падне върху роднина?
« Отговор #1 -: 27 Ноември 2017 22:54:35, Понеделник »
Детските злоба, фантазии как някой умира и т.н. да ги наречем "проклятия", са си точно това - обида и от там фантазия за нереално отмъщение.
За да "прокълнеш" или да въздействаш енергийно и зловредно на някого си трябват познания и умения които усвояваш посредством учене и немалко труд. Ако ставаше само с детска представа за нечия смърт то познай какво повсеместно умиране щеше да настъпи.  [taunt]

Това, че близки на твоите учители са починали след твоите "клетви" си е чиста случайност и нямаш повод за притеснения.
Колкото до депресията и диабета... Ами те могат да споходят всекиго. За диабета не зная как се придобива (какви са предпоставките), но виж за депресията... Освен стреса, напрегнатото ежедневие и всенароднатабезработица и безпаричие, една от предпоставките е дълбоко вкоренените ни суеверия. Ето, ти, мислиш, че детските ти "клетви" ти се връщат и това ти налива масло в депресията и я задълбочава...
Успокой се, с тези детски фантазии и "клетви" не са навредили на никого и ти, нямаш вина за смъртта на родителите на учителките. Потърси си добър психолог с когото да работите съвместно, намери си забавно хоби което ти доставя удоволствие и депресията ще избяга. Депресията не харесва щастливите хора - това го зная от личен опит.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен leonlai9411

Re: Проклятие - може ли да падне върху роднина?
« Отговор #2 -: 2 Декември 2017 18:04:06, Събота »
Да , но и съвсем обикновени хора могат да проклинат и клетвите им да хващат- чувал съм много такива истории. А и тогава не бях съвсем дете - 8-ми или 9-ти клас някъде. Нямате си на представа с каква злоба я клех наум. Има ли начин да се разбере дали аз съм предизвикал смъртта? Някакъв ритуал, врачуване? Жалко,че не мога да намеря контакт на учителките да ги питам от какво са починали близките им, с каква давност са били симптомите довели до леталния изход, смъртта изненадваща и внезапна ли е била или очаквана и т.н. Ако знаех трите имена на учителките и имах познати в полицията и общинския архив щях сам да проуча тези въпроси. Мислил съм си да повикам духа на покойната ми баба и да я попитам, но не съм сигурен дали вместо нея няма да се яви нещо зло.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Проклятие - може ли да падне върху роднина?
« Отговор #3 -: 3 Декември 2017 01:20:10, Неделя »
Има ли начин да се разбере дали аз съм предизвикал смъртта? Някакъв ритуал, врачуване?

Не си предизвикал ти смъртта. Много малко са хората които могат така да насочат енергията си, че да предизвикат нечия смърт и това става само при визуален контакт и от близко разстояние.
И това:

Да , но и съвсем обикновени хора могат да проклинат и клетвите им да хващат- чувал съм много такива истории.

В една от книгите на Тери Пратчет Баба Вихронрав казва "Защо да го кълна, ако няма да ме чуе?!". Това обяснява цялото действие на "клетвата"...
Обшо взето се получава така... Някой А "кълне" Б примерно да не му върви, да му се почерни живота и т.н. След малко Б се спъва случайно, но решава, че се е спънал поради клетвата на А. От там започва да се сдухва, прави глупави грешки и страда от което, но не отчита своите грешки, а приписва всичко на "клетвата". Т.е. той сам се програмира (на това психолозите му казват НЛП - нервно лингвистично програмиране) и поради самопрограмирането и нервното напрежение от мисли по "клетвата" греши още и още и живота му става черен.
Конкретно при теб... Учителките ти едва ли са били по на 20, били са по-близо до 45-50 и е нормално родителите им да са били поне с 20 над тяхната възраст и са починали от някоя от болежките характерни за вече не младите хора. Т.е. родителите на твоите учителки са починали защото им е дошло времето. Ти обаче вярваш на истории за клетви и това съвпадение те кара да мислиш, че си виновен за смъртта на родителите на учителките ти и това ди докарва самообвинения, съмнения във собствените си ценности и съответно депресия.
Аз самата също поддавам и изпадам на моменти в депресия, но... Да ти кажа честно на втората седмица ми доскучава... Това депресията е много скучно и сдухващо състояние, да не говорим, че при мен е придружено и със постоянно главоболие. Та като ми писне да съм депресирана, сдухана, хленчеща и неприятна за околните, че и за себе си казвам "Майната и на депресията!" и започвам да търся с какво да заема ума си, за да се разсея и да върна доброто си настроение.
И за да не решиш, че те будалкам... Последната седмица отново бях потънала в депресия понеже... Понеже отново ме оперираха, в болничен съм, парите отидоха за скъпи лекарства и това сдухва тотално. Днес сутринта синът ми ми каза, че разбира, че ми е гадно и че и той не е щастлив от безпаричието и от това, че съм болна, но е крайно време да се взема в ръце, да си върна оптимизма и да спра да сдухвам и останалата част от семейството със траурната си физиономия... Досрамя ме от думите му... Обикновено аз ги юркам да не се отчайват... И понеже обичам камъни си разрових запасите, гледах ги и ги мотах в ръцете си докато ми дойде музата и натворих куп бижута с помощта на малко тел, а депресията... Тя се дяна някъде, ама къде??? Майната и! Нямам нужда от депресия - много сдухващо действа. :)



"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Проклятие - може ли да падне върху роднина?
« Отговор #4 -: 3 Декември 2017 01:25:40, Неделя »
Ето и днешните камънаци които натворих на бижута.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Проклятие - може ли да падне върху роднина?
« Отговор #5 -: 3 Декември 2017 01:30:41, Неделя »
Мисълта ми е, че вместо да задълбаваш дали ти си причина за смъртта на нечии родители (не си ти - проверих), по-добре поработи над това да се пребориш с депресията. Намери си хоби, гледай комедии, гледай "Тайната" (има го в Ю Туб или както там се нарича) филмът е много стимулиращ. Изобщо намери нещо което ти дава приятни емоции и кураж да продължаваш напред.
А колкото до "проклятията" вече ти обясних на какъв принцип действат и не е добра идея да вярваш в суеверия. 
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Проклятие - може ли да падне върху роднина?
« Отговор #6 -: 3 Декември 2017 19:16:53, Неделя »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.