Автор Тема: Търся отговори  (Прочетена 10364 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Търся отговори
« -: 16 Ноември 2017 22:31:31, Четвъртък »
Нарочно поставям темата тук понеже е свързана със животни и ми идва шаманска.
Ама да почна от начало...
Нещо не хващам вяра на приказките за прераждане. Или по-скоро мисля, че ако го има няма логика да не помним съзнателно миналите си животи. И сега въпросите които ме тревожат, а не им намирам отговори...
Моята котка Сашка с която имахме много силна връзка почина в края на август (23-ти ако трябва да съм точна). Преживях го много тежко и чувствах болката и физически. На всичко отгоре въпреки, че не вярвам в прераждането бях убедена, че Саша ще се прероди в коте със същата визия и ще ме намери сама, защото аз не зная къде да я търся, защото какво ще правя аз без всичката и любов и обожание с които ме засипваше?!
Звучи лудо нали? И на мен ми звучеше лудо, но въпреки, че здравият ми разум ми казваше, че полудявам не просто вярвах, а бях сигурна, че ще се случи...
И из онзи ден (на 14-ти) мъж ми ми звъни по никое време да ми каже, че по пътя някакво коте се спуснало към него и се покатерило по крачола му и отрказва да си ходи. Казах му ако иска да го вземе и да го носи в къщи, а той реши да ми го донесе на работа първо да го видя. И носи той котето, а то... Като окраска почти същото като Саша, на всичко отгоре докато ме видя скочи от ръцете му в моите и директно си заби главата в устата ми да го целуна, а след това отърка по дължина цялото си телце ( да не остане нещо нецелунато) и се настани като птиче на рамото ми също като Сашка...
Прибрахме го в къщи и ми направи впечатление, че то не огледа къщата както би постъпило всяко коте на ново място, а директно се запъти към храната, наяде се, след това ползва котешката тоалетна и накрая легна на местенцето което беше любимо на Саша. През цялото това време Миша хъхкаше и ръмжеше насреща му, но то даже не се впечатли. Накрая започнах да му говоря на "Саша" и то като да си знаеше името... И така вече два дена с мъж ми наблюдаваме новата Саша и се чудим какво става...
От години гледам котки и у дома и на двора и няма две котки с еднакъв темперамент или навици, това чудо небесно обаче е копие на моята си Саша. То е любвеобилно като нея, гони си опашката като нея, движи се като нея и дори предявява претенциите си към мен също като Саша.
Сега въпросът ми е това прераждане ли е, сливане някакво или какво, защото съм направо в някакъв филм...
Малката гадинка даже ляга да спи на шията ми точно както го правеше Саша...
Зная, че съм добра в програмирането на ситуация, но чак пък да програмирам котка идентична на моята е невъзможно. Това с прераждането не ми се връзва, защото... Ами времето не съвпада нещо. Една котка носи котетата си около 2 месеца или 62 дена плюс-минус ден-два, новото Сашенце е на около 2 месеца което с износването идва 4 месеца, а Сашка почина преди малко повече от два месеца... Значи не е и прераждане...
Трябва ми шамански съвет или обяснение.
След малко ще постна снимки на двете Сашки. Не, че ще помогнат с нещо, но знам ли...
Отделно имам съмнение, че имат генетична връзка понеже новото коте срещнало мъж ми по същата улица по която навремето приятели на брат ми намериха Саша и те там котките са си все едни от години и се размножават, та нищо чудно и да имат общи гени...
Моля помагайте с обяснения...
Вълк, как мислиш? Възможно ли е духът на моята си Сашка да се е вселил в малкото Саше?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #1 -: 16 Ноември 2017 22:50:53, Четвъртък »
Ето и снимки на Саша и на нейното мини копие...

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #2 -: 16 Ноември 2017 22:53:50, Четвъртък »
И още...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #3 -: 16 Ноември 2017 23:44:00, Четвъртък »
Учуден съм... [umnik]

Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #4 -: 17 Ноември 2017 00:05:40, Петък »
Ти си учуден, а аз се чудя в какъв филм съм...
Котките спят леко и когато някой ги докосне докато спят реагират по един или друг начин. Или отварят за миг очи, или измъркват или... Абе реагират. Саша можех да я грабна (буквално) докато спи и да я преместя или да я гушна и тя не реагираше по никакъв начин, а си продължаваше да спи. Виж, друг ако я грабнаше така изневиделица отнасяше по някой нокът или зъб. Малката Саша сега е абсолютно същата в това отношение. Тя си спи, аз я взема и местя насам-натам, а тя не реагира и продължава да спи. Мъж ми обаче докосне ли я и се събужда на мига...
Е, няма такъв филм... Това с магия не мога да го обясня, остава да е нещо шаманско...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #5 -: 17 Ноември 2017 22:04:30, Петък »
 [umnik] [bye]
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #6 -: 20 Ноември 2017 22:11:34, Понеделник »
Котка Саша е при теб... Мдам...  :)  Аз го броя за сливане, а то нека да си бъде каквото си иска...  [yes]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #7 -: 20 Ноември 2017 22:30:25, Понеделник »
Възможно е и сливане, защото няма две котки с толкова еднакъви нрав, навици и темперамент...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #8 -: 21 Ноември 2017 19:17:18, Вторник »
Знам какво е сливане (доколкото ми е обяснено), обаче това не знам защо не мога да го свържа със сливане...какво точно имате предвид ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #9 -: 21 Ноември 2017 19:59:18, Вторник »
обаче това не знам защо не мога да го свържа със сливане...какво точно имате предвид ?

Сашка да се е сляла с новата Сашка малко преди или малко след като е издъхнала. По-вероятно е малко преди и отпечатък от съзнанието и да е останал в новата Саша.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #10 -: 21 Ноември 2017 21:44:28, Вторник »
По тази логика човешкото съзнание може да бъде безсмъртно...Възможно ли е наистина ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #11 -: 21 Ноември 2017 22:06:16, Вторник »
ЗА момента нямам отговор на въпроса ти. Даже и евентуалното сливане на два броя Сашки нещо не ми е ясно съвсем... Просто догадки...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #12 -: 21 Ноември 2017 22:12:15, Вторник »
По тази логика човешкото съзнание може да бъде безсмъртно...Възможно ли е наистина ?
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #13 -: 21 Ноември 2017 22:19:34, Вторник »
Добре, Цеци, благодаря ! Последен, какво премълчаваш ? ?

 [wizard]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Търся отговори
« Отговор #14 -: 21 Ноември 2017 22:20:38, Вторник »
Сашка да се е сляла с новата Сашка малко преди или малко след като е издъхнала. По-вероятно е малко преди и отпечатък от съзнанието и да е останал в новата Саша.
Нарича се прехвърляне и сега в това коте има две OS. ;D
Делта веднъж ми каза че вижда две личности в един човек - Делтина работа, ама се замислих? [unsure]
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.