Автор Тема: Подариха ми часовник с черен конец вътре  (Прочетена 6717 пъти)

Неактивен -AC/DC-

Подариха ми часовник с черен конец вътре
« -: 28 Септември 2017 20:45:51, Четвъртък »
Привет,
Получих часовник като подарък от жена, която ме обича, но знае, че не желая да бъда с нея-аз избрах друга. Знам, беше много наивно да го приема и изобщо да се срещам с нея, но уви, стана каквото стана. Около капака на часовника намерих черен конец. Какво ще ме посъветвате?

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #1 -: 28 Септември 2017 21:37:34, Четвъртък »
Хвърляй конеца и ползвай часовника смело...  :)
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен -AC/DC-

Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #2 -: 28 Септември 2017 21:52:42, Четвъртък »
Хвърляй конеца и ползвай часовника смело...  :)
Не трябва ли някой да развали магията преди да го хвърля? А и разбрах, че часовника е символ на раздяла, а аз много се боя да не загубя сегашната си любов  :( :'(

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #3 -: 28 Септември 2017 22:03:30, Четвъртък »
Магия с предмети не се прави.  :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #4 -: 28 Септември 2017 22:50:32, Четвъртък »
Често при поставяне на батерия ако капака не уплътнява добре ползват конец за уплътнител.
А часовника е символ за раздяла между теб и тоя който ти го подарява. Т.е. между теб и бившата ти, а не настоящата. Затова и е прието при нас на пенсиониране колектива да подари на пенсиониращият се колега часовник - защото те се разделят...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен -AC/DC-

Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #5 -: 29 Септември 2017 00:08:01, Петък »
Капака се вади трудно и без конец, така че този конец със сигурност е сложен с друга цел  >:D  Благодаря на всички, аз не съм се уплашил, защото не вярвам в тези неща, и че някакво си конче може да промени нещо. И ако трябва да предприема нещо, по-скоро бих го направил като допълнителна мярка.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #6 -: 29 Септември 2017 06:33:01, Петък »
Възможно е, ако бившата ти таи лоши чувства към теб да е питала или чела как аджеба да ти навреди. А то шарлатани много и някой я е излъгал, че часовник със черен конец е голяма и зла черна магия.  ;D Предметна магия, както каза и Соломон няма, но пък може ако се вържеш и повярваш да си докараш супер стрес. Т.е. някой ти подхвърля яйце или както в случая ти подарява часовник, ти си внушаваш, че това е магия и от там насетне свързваш всяка неприятност с магия, а съгласи се, че те неприятностите вървят наред и с приятните неща. Като си внушиш обаче, че те неприятностите поради магия се сдухваш, вместо да търсиш решения на проблемите се отчайваш и те идват и още проблеми и... И в крайна сметка накрая ти си убеден, че са те омагьосали и сам проваляш живота си, а тоя който ти е подхвърлил каквото там се взема супер на сериозно и започва да се изживява като супер силният маг.
Имам едно предложение...
Следващият път като се видите с бившата ти или като се чуете, но не я търси ти, нека тя е инициатора. Та като те потърси или се засечете случайно и кажи, че си ходил или са те завели при някаква врачка и тя ти казала, че имаш магия, но не ти казала кой я е направил, затова пък обърнала магията срещу тоя който ти я е направил и ти направила защита дето от тук насетне който и да пробва да те омагьоса ще му се връща тройно. За по-убедително кажи, че си платил 100 лева, ама след това изведнъж сякаш товар паднал от плещите ти и започнало да ти върви и проблемите намалели и... И все ще измислиш нещо. Ако пита как я е развалила магията кажи, че врачката те е покрила с плюшена червена покривка и е правила нещо над главата ти, ама не знаеш какво освен, че е имало свещи, тамян и си е мърморила на... на латински да кажем...
Ако бившата ти умишлено е сложила този конец с някаква безумна идея, че те омагьосва, то тя е суеверна и глупава при това и мисълта, че някаква магьосница е обърнала магията срещу нея ще я побърка.  ;D Ама така и се пада...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен -AC/DC-

Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #7 -: 3 Октомври 2017 18:53:49, Вторник »
Благодаря на всички! Цеци, точно така направих [ok] Само искам да вметна нещо-тя не ми е бивша, аз не съм имал връзка с нея, а я чувствах просто като добър приятел. Мислех я за добър човек, но явно не съм я познавал добре. Иначе ето точно какво се случи: Момичето дойде с родителите си по моя край уж по една работа, помоли ме да им помогна с нещо и аз за да не ги обидя се съгласих. Но явно целта е била друга. Когато се срещнахме, майка и извади часовника и настоя да го сложа, след което каза, че много добре ми стои и бил много модерен(което не е така ) Проблема е, че часовника го носих цял ден, а преди 2-3 дни заради съмнения реших да го отворя и докоснах конеца с голи ръце. По принцип не се страхувам много от магии, но може би греша. Противоречиви мисли минават през главата ми. От една страна не ми се ходи по врачки, защото казват, че това е против Бог, но се чудя дали пък не греша?!

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Подариха ми часовник с черен конец вътре
« Отговор #8 -: 3 Октомври 2017 20:11:11, Вторник »
Проблема е, че часовника го носих цял ден, а преди 2-3 дни заради съмнения реших да го отворя и докоснах конеца с голи ръце. По принцип не се страхувам много от магии, но може би греша. Противоречиви мисли минават през главата ми. От една страна не ми се ходи по врачки, защото казват, че това е против Бог, но се чудя дали пък не греша?!

Нормално е да се филмираш. Целият ни фолклор е наситен с приказки за магия, а шарлатаните внушават на хората, че тя магията се прави с яйце, конци, кости и т.н. глупости. Магията обаче е управление на енергията и дори да се ползва предмет за целта, то тоя предмет трябва да може да задържи енергия поне за ден-два преди да я освободи. Конец черен, бял или оранбозов не може да задържи каквато и да било енергия... Та мисълта ми е, че дори девойката и майка и да са решили, че ти правят магия (предполагам някой ги е подвел) то не са ти навредили по никакъв начин, само са те обзавели с часовник. :)
Но ако искаш за свое успокоение отиди в някоя църква и постой 5 мин. под купола. Купола е със такава структора, че балансира енергията в тялото ти или иначе казано, ако има намеса (магия) я разваля. :)
И си живей живота на пук на всичко. :)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен