Автор Тема: Наркотиците  (Прочетена 25380 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Наркотиците
« -: 8 Юли 2017 06:44:39, Събота »
Сега научих... Човек, с който се зная от детството ми- мъртъв заради наркотици... Затова за пореден път призовавам да се страни от наркотиците... Не са забавление... И това, че убиват- е факт... Достатъчно хора около мен сега са мъртви от наркотици, също и от алкохол... И понеже има достатъчно призиви от разни автори как се става баш маг, като се надруса човек или ако се напие до припадък... За пореден път да напомня, че това е път единствено към гроба и към никъде другаде... Трябва да се стои настрана от наркотици и от алкохол...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #1 -: 8 Юли 2017 09:58:18, Събота »
Темата пари!!! 
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #2 -: 9 Юли 2017 07:43:10, Неделя »
Дааа, причините да се друсат младите са много. Единият искал да става МАГ и чел недочел хуква да се друса. Другият приятели му казали колко ти става весело и хоп - наркотици... Дали пък в училище не трябва да има часове в които да учат децата как да се забавляват?! Защото сегашните ако не са пред някой компютър са надрусани понеже не знаят как да се забавляват... А трети се друсат и разпространяват понеже парите от наркотици идват бързо и не се налага да упражняваш труд...
По бай Тошово време наркотиците минаваха транзит през България и нямахме такива проблеми, а сега...
Напоследък все по-често гледам "Криворазбраната цивилизация" на Добри Войников и... Ние сме се докарали до криворазбрана демокрация и сме на път да се затрием като народ...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #3 -: 18 Юли 2017 10:28:41, Вторник »
Има и един много гаден момент при младите - да го правят, защото е модерно.
Лошите момчета са по-търсени от момичетата, намират си лесното забавление бързо и... Някои момичета го правят, за да им се харесат.
Понякога сред моите връстници чувам, че са пробвали и са се отказали; че е по-добре, че не съм опитвала; че не е повод за гордост. Но пък тия по-малките... там е трагедия!
И все повече и повече хващат деца или младежи, които или са употребили наркотици или пък имат в себе си.


Неактивен herox

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
  • Total likes: 0
  • Karma: +9/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #4 -: 17 Септември 2018 00:05:34, Понеделник »
Аз наскоро разбрах за един мой добър приятел,че е станал наркоман.Никога през живота си не беше пробвал до този момент.Интересното е ,че някак си интуитивно знаех,че друса.Постоянно имах мисли в главата си,че взима наркотици и то се появяваха ненадейно и то продължително време,докато преди няколко седмици не го потвърдиха двама човека,че е взимал пред/с тях.


Аз имам своите принципи.Единият от тях е никога не пробвай наркотици.Произлиза от моето мнение ,че първата доза убива човека.
THE WORLD IS MINE!

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Наркотиците
« Отговор #5 -: 26 Октомври 2018 19:50:28, Петък »
За лошото влияние на кокаина, хероина, пикото, амфетите и тем подобни знаем много. Всеки е против тях, всеки смята, че убиват мозъка и личността и т.н., и т.н. Но защо всички пренебрегват алкохола? Той не е ли наркотик? Не замайва ли главата и не причинява ли както психическа, така и ФИЗИЧЕСКА зависимост(точно както хероина)?
Изключенията се броят на пръстите на едната ми ръка, а останалите ми познати единодушно твърдят, че алкохолът не само не е опасно нещо, но и даже не е вредно, ако се употребява в умерени количества. И като ги попитам какво за тях са умерените количества, отговорите са в рамките на от два пъти седмично до една-две чашки на вечер. Какво е това безумие, бе хора? Всеки чака да свърши работа, да се прибере, да седне на масата да вечеря и да си пийне хубаво. Хората между 20 и 25 години петък и събота вечер, 30-годишните по няколко пъти седмично, а от 40 нагоре всяка вечер, че понякога и още веднъж по-рано през деня. До 50 всички стават алкохолизирани зомбита, които чакат пенсия, която пък я доживеят, я не. Мрънкат заради високо кръвно, склерата им е жълта вместо бяла, нямат зъби, умират масово от инфаркт, инсулт или рак. И никой не си взима поука от това! Всеки смята, че за него не важи, че пиенето няма да му се отрази зле, че не е зависим, че си знае мярката....А като казах "да си знае мярката"... Това ми е любимото изказване на алкохолизираните застаряващи чичковци с коремчета. Да ми каже "Аз си знам мярката." и след половин час да фъфли сякаш е малко дете, на което предния ден са сложили скоби.Призовавам тези, които са привърженици на чашката, да се отказват, докато е време! Неусетно хваща алкохолизмът, а когато се осъзнаете, може да е вече твърде късно. Помислете какви са облагите, които получавате от алкохола и какви са вредите, които той ви нанасая? Равностойни ли са, струва ли си? Ако пък твърдо сте решили да се затривате по този грозен начин, НЕ КАРАЙТЕ ОСТАНАЛИТЕ ДА ГО ПРАВЯТ СЪЩО! Когато някой ви откаже, не му натиквайте чашата в ръката, не му сипвайте в устата. Жалко е да карате непиещите да се чувстват незначими, да им тъпчете самочувствието и така да се опитвате да ги накарате също да започнат да пият, с реплики от рода на: "Ари ве, една чашка!", "Заради мен пийни дее", "Пуу, че си смотан!", "Ама как така не пиеш? И по купони ли?", "Поне бира не искаш ли?". Пиещите не трябва да принизяват трезвениците до своето ниво. Това е присъщо на наркоманите - "дръпни си поне веднъж", "трябва да се опита от всичко, ВЕ БРААТ", "нищо няма да ти стане ако пробваш". Чували сте тези реплики предполагам.
Наркоман и алкохолик са синоними. За жалост обаче първото не се приема като нещо нередно, а даже напротив - който не пие, е странният и различният, понякога чак и грешният.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #6 -: 26 Октомври 2018 20:33:00, Петък »
+1.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #7 -: 27 Октомври 2018 15:11:37, Събота »
Джеймс Ранди е казал нещо сорта на това, че и без това нямаме кой знае какъв контрол върху случващото се около нас... поне трябва да сме максимално трезвени!
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #8 -: 27 Октомври 2018 15:46:36, Събота »
 Libra777, абсолютно си права! Алкохолът също е зависимост от която не излизаш жив. В това число са цигари, хазарт и т.н. Не сме го споменали в темата понеже сме я конкретизирали като наркотици, а не като зависимости изобщо.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #9 -: 27 Октомври 2018 20:26:59, Събота »
Цитат
Но защо всички пренебрегват алкохола?


Според Международния класификатор на болестите е заболяване... Та не е пренебрегнат, знае се много добре какви вреди нанася... Информацията не е тайна някаква... Но също така и наистина е факт, че мнозина и за алкохола, както и за наркотиците, хазарта и други подобни, не си дават сметка какво е това всъщност...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен herox

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
  • Total likes: 0
  • Karma: +9/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #10 -: 27 Октомври 2018 20:49:48, Събота »
И хазарта и алкохола са болестни състояния на умът.До колкото знам хазарта и алкохола са най-трудно лечими.За хазарта всъщност бях чел,че дори някаква част от мозъка се деформира лиили нещо от тоя род.Ако наистина е така се чудя как става,тоест няма химикали които да го изменят на мозъка.Сянка писал си доста за алкохола във форума,можеш ли да напишеш нещо и за хазарта?Било то и от опитът ти като психолог.Аз лично познавам няколко тежки случай на хартни личности.Единият от тях дори ми е и роднина.
THE WORLD IS MINE!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #11 -: 27 Октомври 2018 23:16:00, Събота »
Има биохимии, които променят мозъка и при хазарта включително... Една от тях е допамин (представлява хормон, произвеждан от невроните, който е междинен продукт, т.е. от него по-нататък по реда се получава норадреналин и адреналин)... Допаминът е невротрансмитер... Когато е в норма, това е добре... Но при хазартна зависимост спира да бъде в норма... Както и при някои психични заболявания...

И го има не в норма освен дето при хазартна зависимост, също и при пушачите, и при наркоманите, и при алкохолиците... И води до т.нар. автоматизирани реакции, натрапливи действия, натрапливи мисли и т.н. Което пък е сред причините зависимостите да са трудно лечими...

И това е само част от процеса на зависимостите... Сложно е...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен herox

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
  • Total likes: 0
  • Karma: +9/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #12 -: 30 Октомври 2018 20:18:10, Вторник »
С две думи,зависимост тежка е хазарта и стойте далеч от нея.Благодаря Сянка!
THE WORLD IS MINE!

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Наркотиците
« Отговор #13 -: 30 Ноември 2018 21:11:30, Петък »
Хазарта си е зависимост, и то каква... Нямах идея до преди около година и половина, когато попаднах в тези среди (работя го!). Темата е дълга. Примерите за склоняване към тази зависимост и отказът от нея (спорен ли е?), които мога да дам не са един или два.
Имаше някъде във форума тема за хазартната зависимост, но можем да пуснем нова и по разширена. Аз не съм съвсем наясно (теоретично) какво се случва, но пък имам какво да кажа от видяно. Ще помисля и ще напиша някои от важните, поне според мен неща.

Неактивен Makosh

Re: Наркотиците
« Отговор #14 -: 8 Декември 2018 13:32:50, Събота »
Темата за зависимостите е интересна и съвсем актуална, за съжаление. Все повече нараства броят на хората, които търсят спасение от стреса и намират отдушник именно в създаването и поддържането на вредни навици, като употребата на алкохол, тютюн, психоактивни вещества, хазартни игри. Аз смятам, че за това е голяма степен е отговорен съвременният начин на живот в урбанизирани градове и консуматорски общества, в резултат на което индивидът се отдръпва от природната среда, скъсва роднински и семейни връзки, страда от липсата на устойчива идентичност, чувство за социална изолация и самота.
Вредно е и схващането, че алкохолът има "вълшебната" способност да премахва стреса. Научните изследвания не само обориха тази теза, а и доказаха, че напротив - употребата на алкохол повишава нивото на стрес у организма.
Пристрастяването вече има научно обяснение - както по-горе сте написали, настъпват изменения в мозъка, биохимични реакции и натрапчиви мисли, които водят до изпълняване на ритуала по задоволяване на зависимостта и така се получава затворен, порочен цикъл, от който излизането е много трудно.