Автор Тема: Ролята на магията при решаване на проблеми  (Прочетена 23191 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #30 -: 25 Май 2019 10:44:02, Събота »
Например тук много се изненаедах , по повод на Екстрасенсориката , когато в лична беседа един потребител ми сподели , "Че се отнася негативно към Екстрасенсите" (по памет цитирам , но този е смисъла). И аз оставам с отворена уста  , защото същия този потребител ми сподели , че използва екстрасенсорни практики и притежава екстрасенсорни умения , и в същото време се оказва че е настроен отрицателно към Екстрасенсите?
Устата ми се затвори в момента в който разбрах , че под Екстрасенс той разбира едно , а аз друго.

Знаеш ли Ромел, не понасям всякакви екстрасенси, лечители и прочие "светила" на нетрадиционната медицина.
И не ги понасям защото са хора търсещи бърза печалба и отричат традиционната медицина и всички лекарства.
Ако един човек е лечител къде с билки, къде с енергия то той ще помогне на страдащия не уговаряйки колко ще му се заплати и не отричайки назначеното му от лекар лечение.
И сега да не помислиш, че отричам нетрадиционната медицина? Неее, даже съм и фен. Син ми е на 25 и до 20-тата му година си го лекувах само с билки и зарзавати от градината, но винаги консултирани преди да ги дам с лекар който това му е работата да знае дали даден зарзават или билка могат да заменят някое лекарство, защото ако не знае се чудя какво е правил докато следва?!?
Отделно реално можещите били те екстрасенси, лечители и т.н. не парадират с това, а просто помагат когато могат. И казвам когато могат съвсем умишлено понеже, за да помогнеш с енергия за нечие лечение ти изразходваш от собствената си такава. Съответно ако си недоспал, изтощен или самия ти болен ще помогнеш ама друг път. А така наречените екстрасенси приемат хора за лечение един след друг и... Ако наистина лекуваха след третия пациент щяха да припаднат от изтощение. Съответно простата логика показва, че не са никакви екстрасенси и лечители, а долни шарлатани.
Видовете гледачки дето им пълни дворовете също... При ясновидство също се хаби енергия. Аз ползвам ясновидство и често приятелки ми се сърдят, че отказвам да им гледам особено когато става въпрос за глупости. Сори, но нямам излишна енергия за хабене...
Изобщо реално можещите хора в магията рядко парадират с уменията си.
Сега ще кажеш, че аз го правя... Да, правя го -тук във форума където всички сме такива.
Навън в живота, казвам, че колекционирам карти Таро понеже домът ми е пълен с такива. Бая и лея восък на близките си, но малко хора извън близките ми приятели знаят с какво всъщност се занимавам. Случвало се е да бая и на малко познати, но казвам, че съм се научила от баба си и до там.
Останалите практики като наричане, програмиране на ситуация, атаки и т.н. са си за моя лична употреба.
И да се върна на темата...
Магията вярно се ползва за самоусъвършенстване, но върши добра работа и в ежедневието. Аз поне я ползвам постоянно. И не да си запаля цигарата при наличие на запалка примерно, а за... Мразя да чакам на опашка, съответно влизайки в Лидл си програмирам на излизане касата да е празна и пред мен да има не повече от двама души.
На работа понеже гоня норма когато се чувствам изтощена активирам кундалини енергията и с помощта на Двойна Пирамида си наваксвам бързината.
Последно преди да дойдем в Чехия си програмирах обетовната (разбирай общежитие) да е не във блок, а в къща с градина и си я получих.
Та магията си е баш за ежедневна употреба с цел подобряване на живота.
Няма нужда да си наследствен маг, да имаш дарба или каквото там, трябва само да си натиснеш мързела и парцалите и да учиш. Да учиш как да управляваш собствената си енергия, а след това как да я насочваш и ползваш рационално. Нищо мистично и нищо сложно... Другото... Дригото са тремини и сложни обяснения с цел да се придаде помпозност на цялата работа.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #31 -: 25 Май 2019 11:22:47, Събота »
А също и няма как човек да борави с Енергиите , ако не ги чувства по някакъв начин (чувства , вижда , пипа , усеща).
Магията не е управление на енергии (разбирай чужди), а управление на собствената си енергия. Всеки го прави ежедневно. Точно в момента пишейки съм насочила енергията си върху пръстите тракащи по клавиатурата.
Когато общуваш с някого вие обменяте енергия. Между животни, хора и растения също се осъществява размяна на енергия при контакт. Съответно научавайки се да контролираш и насочваш собствената си енергия ти можеш да повлияеш на чуждата, но не и да я контролираш. Можеш да се възползваш от енергията на елементите, но не и да я контролираш - не ти е по силите. Колко енергия има човек в сравнение на енергията на земята, водата и т.н. ?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #32 -: 25 Май 2019 11:33:50, Събота »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #33 -: 25 Май 2019 11:40:10, Събота »
Хора, внимавайте как използвате способностите си!! Казвам го с много болка!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #34 -: 25 Май 2019 11:44:09, Събота »
Не можеш да я контролираш , но можеш да я манипулираш. И точно това се опитват да правят болшинството от мераклиите за Магове.
Контрола се осъществява с помощта на психология и манипулация. Не е нужно да си маг, за да го правиш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #35 -: 25 Май 2019 12:32:47, Събота »
не е добра идея да се използват магически умения за разрешаването на ежедневни проблеми

Ако се вземе предвид факта, че за почти всички ежедневни проблеми има доказани и изпробвани решения на нивото на тези проблеми, да съгласен съм...Магията според мен би следвало да се използва за по-висши цели, НО това си е лично мое мнение. Всеки е свободен да я използва според разбиранията си. Аз съм ок със всичко което не наранява без причина, иначе казано непотърсено зло. А причината за мен е една единствена - самозащита/защита.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #36 -: 25 Май 2019 16:28:51, Събота »
И още нещо...

Или пък да използваме друг пример в същия контекст:Спортист има желание да стане Световен шампион. В Бъдещето съществува варианта да стане , но и да не стане. Започва да пълни с Енеригя варианта в който да стане. Но той не е чувал за пирамиди  , или за начините да борави с енергии и затова работи със своето тяло. Тренира , търпи лишения и травми и пълни варианта с жизнената си сила Енергия ..и накрая става

Дай да се разберем... Магията не ти замества труда, тя само ти помага.
Или иначе казано ако спортиста не тренира колкото и да си програмира победите пак няма да спечели.
При програмиране на ситуация се иска намерение, визуализация на желаното, зареждане на всичко с енергия и изстрелване в пространството. От там насетне следва действие.
Защото аз мога да си програмирам голяма заплата, но ако не си мръдна четирибуквието, за да си намеря работа ще получа заплата в шестък.

Започваш с примерите си да ми звучиш като кифлите дето идват да ми искат талисмани за пари. Диалога ни звучи долу-горе така:

-Искам талисман за пари!
-Добре, от къде трябва да дойдат тези пари?
-???
Кофлата гледа питащо и неразбиращо. И аз питам:
-Добре де, от собствен бизнес ли? От работа ли? От наследство ли? От богат мъж ли? От хазарт ли?
-Ами дай да е от наследство.
-Добре, но нали се сещаш, че за да е от наследство някой твой богат близък трябва да умре? Имаш ли богат близък който искаш да умре?
И докато изричам горното вече вря и кипя, а кифлата:
-Оххх, ми не се замислих, че ще трябва някой да умре. Добре де нека е от богат мъж.
-Добре, но нали се сещаш, че ще бъдеш финансово зависима от този мъж и ако не му ходиш по водата ще те зареже и ще намери друга?
-Оххх, тогава и от богат мъж не ща. Ама те така ли действат талисманите? Не може ли да го направиш и да заимам пари?
-Ми не, скъпа!!! Парите нямат навик да падат от небето, а лампата на Аладин е само приказка. Талисмана помага да постигнеш желаното - не ти го дава наготово в ръцете.
И как до сега ни една кифла не поиска талисман за пари които да дойдат от работа???

Та... След всички въпроси които изписваш се питам ти нарочно ли се правиш на прост, за да ни дразниш или наистина не схващаш, че магията помага за постигането на целите ни, но не ни ги дава на готово?!?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #37 -: 25 Май 2019 21:20:16, Събота »
Ето тук...
Темата е за магията в ежедневието, а ти я отричаш.
Вярно, че спортиста може да постигне всичко само с тренировки, но може и да си помогне малко като си програмира най-добрите условия натерена примерно.
Ами...той толкова наспами, че вече забрави в коя тема за какво говорим...
*  с извинение аз да бъда спамерът в случая *
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #38 -: 10 Октомври 2020 03:02:07, Събота »
Тази тема я бях забравила...
Напоследък творя магия след магия в ежедневието си и стават безпроблемно.
Последно в понеделник поисках да вляза в личен контакт с един човек дето беше малко вероятно да стане. И все пак си нарекох, че ми е важно да разговарям с него и... Днес същият този човек ми писа, а после говорихме по телефона.
Имаше напоследък моменти в които мислех, че съм загубила способността си да наричам, но... Не съм! Просто бях забравила техниката...

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #39 -: 11 Октомври 2020 16:35:23, Неделя »
Аз лично харесвам да подкрепям теорията на демонът на Лаплас. С магия, може да си помогне човек, може да предизвика ситуации и да промени това, което не му харесва до дадена степен, но щом нещо е "писано" да се сблъскаш с него, само ще отлагаш даденото нещо
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен DAD

Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #40 -: 18 Октомври 2020 01:44:01, Неделя »
Ролята на магията при решение на един проблем не зависи ли и от собствената ни лична енергия и осъзнатост? Ако се сблъскаме с проблем, който е енергийно по-силен от нас - каквото и да правим - нямаме шанс, поне така си мисля.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #41 -: 18 Октомври 2020 10:37:45, Неделя »
За мен също магията е моята собствена енергия,която аз контрурирам,аз зареждам и аз пренареждам.Забелязах как ,когато се разболявам  магията е с много инерционен момент, а когато си в кондиция става на момента.В живота с магията трябва да твориш добро  всеки ден.За мен магията е празен лист хартия ,на която можеш да рисуваш живота си.Рисувай красиво за да ти хареса на теб.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #42 -: 21 Октомври 2020 21:16:08, Сряда »
Ако се сблъскаме с проблем, който е енергийно по-силен от нас - каквото и да правим - нямаме шанс, поне така си мисля.

Винаги има шанс. Например да измениш проблема или да извлечеш енергията която ти е нужна от него и пак да го решиш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен