Автор Тема: Ролята на магията при решаване на проблеми  (Прочетена 23174 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #15 -: 2 Септември 2018 20:35:53, Неделя »
има ли класификация на сферите на магията? Кои са те? Тоест имаме основа и от там специализация в определена сфера. Нещо като доктора който първоначално изучава обща медицина, след това специализира тясно в определена област на медицината и накрая практикува. Кои са правилните стъпки за изучаването и овладяването на магията тоест контрола и насочването на енергията и реалзирането на желаното чрез причинно следствената връзка?

Няма някаква общоприета класификация, но да... Малко като при лекарите... Първо се запознава човек с общото, после се откроява кое го влече измежду всичко и кое най-му се удава и след това си се развива в своята си област...

Няма и някакви правилни стъпки на развитие... Всеки изучава и прави нещата така, както може и стига до там, до където може да стигне...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

asa

  • Гост
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #16 -: 3 Септември 2018 21:06:36, Понеделник »
има ли класификация на сферите на магията? Кои са те? Тоест имаме основа и от там специализация в определена сфера. Нещо като доктора който първоначално изучава обща медицина, след това специализира тясно в определена област на медицината и накрая практикува. Кои са правилните стъпки за изучаването и овладяването на магията тоест контрола и насочването на енергията и реалзирането на желаното чрез причинно следствената връзка?

Няма някаква общоприета класификация, но да... Малко като при лекарите... Първо се запознава човек с общото, после се откроява кое го влече измежду всичко и кое най-му се удава и след това си се развива в своята си област...

Няма и някакви правилни стъпки на развитие... Всеки изучава и прави нещата така, както може и стига до там, до където може да стигне...
Няма ли да се получи прекалено хаотично разпиляването на силите и енергията ако няма система със стъпки. Ако изменя малко въпроса си какъв е максимума, който според Вас може да се достигне чрез способа на магията?

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #17 -: 3 Септември 2018 23:25:57, Понеделник »
Няма ли да се получи прекалено хаотично разпиляването на силите и енергията ако няма система със стъпки. Ако изменя малко въпроса си какъв е максимума, който според Вас може да се достигне чрез способа на магията?
Има системи за постепенно изучаване на магия (виж Хаос магия), но те са само ориентировъчни помагала, а не строго утвърдени формули, които трябва да следваш стриктно.
Относно втория въпрос - имам някакъв отговор, но за сега е само предположение...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

asa

  • Гост
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #18 -: 4 Септември 2018 15:44:09, Вторник »
Няма ли да се получи прекалено хаотично разпиляването на силите и енергията ако няма система със стъпки. Ако изменя малко въпроса си какъв е максимума, който според Вас може да се достигне чрез способа на магията?
Има системи за постепенно изучаване на магия (виж Хаос магия), но те са само ориентировъчни помагала, а не строго утвърдени формули, които трябва да следваш стриктно.
Относно втория въпрос - имам някакъв отговор, но за сега е само предположение...
Относно хаос магията. Един от методите и способите и е използването на сигили. Какво Ви е мнението и резултатите от използването и? Тъй като тя е в откритата свободна секция предполагам, че тя е с възможно най-слабо действие по сила енергийна практика или греша?  С интерес стъпка по стъпка започвам да събирам информация и да анализирам. Ще се надявам и на помощ от Ваша страна както и от страна на другите съфорумци. Тематиката е изключително интересна и полезна.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #19 -: 4 Септември 2018 19:30:37, Вторник »
@ asa

Хаос магията е в открита секция за който го влече да се пробва да види става ли за него да се занимава с магия или не... Лесна е за усвояване, а и не крия, че е сред любимите ми системи...  [yes]

За сигилите остава Соломон да се произнесе...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #20 -: 4 Септември 2018 21:54:00, Вторник »
Относно хаос магията. Един от методите и способите и е използването на сигили. Какво Ви е мнението и резултатите от използването и? Тъй като тя е в откритата свободна секция предполагам, че тя е с възможно най-слабо действие по сила енергийна практика или греша?  С интерес стъпка по стъпка започвам да събирам информация и да анализирам. Ще се надявам и на помощ от Ваша страна както и от страна на другите съфорумци. Тематиката е изключително интересна и полезна.
Сигилите се използват за задаване на цели, които несъзнаваното (или т. грешно нар. подсъзнание) да следва. Не е енергийна практика, а е психология. Целите зададени чрез метода на сигилите не бива да надвишават възможностите на несъзнаваното...това ще рече, че сигил магията може да се ползва за съвсем прости  желания или за не толкова спешни такива, защото по принцип си работи бавно, поради едни причини, които не знам как да изкажа в момента...
Също така сигилите могат да се ползват за средство за концентрация при други магически практики, където се работи с енергия...
Като цяло, бих казал, че сигилите са добра начална точка за всеки, който иска да изучава магия. Из други форуми виждам много хора, които почват да работят със сигили и правят грешката да спрат до там, защото си мислят, че са усвоили великото знание и вече могат всичко...сигилите са само началото.


П.П. Винаги съм отворен към въпроси, стига да знам отговора.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

asa

  • Гост
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #21 -: 5 Септември 2018 20:10:49, Сряда »
Относно хаос магията. Един от методите и способите и е използването на сигили. Какво Ви е мнението и резултатите от използването и? Тъй като тя е в откритата свободна секция предполагам, че тя е с възможно най-слабо действие по сила енергийна практика или греша?  С интерес стъпка по стъпка започвам да събирам информация и да анализирам. Ще се надявам и на помощ от Ваша страна както и от страна на другите съфорумци. Тематиката е изключително интересна и полезна.
Сигилите се използват за задаване на цели, които несъзнаваното (или т. грешно нар. подсъзнание) да следва. Не е енергийна практика, а е психология. Целите зададени чрез метода на сигилите не бива да надвишават възможностите на несъзнаваното...това ще рече, че сигил магията може да се ползва за съвсем прости  желания или за не толкова спешни такива, защото по принцип си работи бавно, поради едни причини, които не знам как да изкажа в момента...
Също така сигилите могат да се ползват за средство за концентрация при други магически практики, където се работи с енергия...
Като цяло, бих казал, че сигилите са добра начална точка за всеки, който иска да изучава магия. Из други форуми виждам много хора, които почват да работят със сигили и правят грешката да спрат до там, защото си мислят, че са усвоили великото знание и вече могат всичко...сигилите са само началото.


П.П. Винаги съм отворен към въпроси, стига да знам отговора.
Да на мене ми приличат на подобие на писма до Вселената от филма Тайната, само че при сигилите имаме още няколко компонента. В интерес на истината съм пробвал много пъти с писма до Вселената и само че си по мой начин. И в повечето случаи е проработвало и то за доста сериозни неща. Безброй пъти ми се е случвало да поискам нещо почти невъзможно към момента на желанието ми но по определен начин, след което забравям за него и след известно време то се случва от само себе си и чак тогава когато се е случило се сещам, че съм го искал. За съжаление не мога да схвана как го правя- Тоест по какъв начин си настройвам съзнанието си, че това което си го пожелая да го имам. Явно има някаква техника, която аз не владея или нещо друго.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #22 -: 5 Септември 2018 23:08:06, Сряда »
Да на мене ми приличат на подобие на писма до Вселената от филма Тайната, само че при сигилите имаме още няколко компонента. В интерес на истината съм пробвал много пъти с писма до Вселената и само че си по мой начин.
Може ли да обясниш ти какво правиш ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

asa

  • Гост
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #23 -: 6 Септември 2018 09:17:38, Четвъртък »
Да на мене ми приличат на подобие на писма до Вселената от филма Тайната, само че при сигилите имаме още няколко компонента. В интерес на истината съм пробвал много пъти с писма до Вселената и само че си по мой начин.
Може ли да обясниш ти какво правиш ?


Не знам точно как става. Нагласям си психиката, подсъзнателно за дадено желание, което към даден момент е слабо вероятно да се реализира, и то вземе да стане точно в момента, в който съм забравил за него или пък съм се отчаял, че няма да се реализира и съм се отказал от него. За съжаление не знам как го правя, ако знаех тогава щеше да е интересно. Може пък да е съвпадение на събития. Във всеки случай, според мен има някаква система, която ако бъде овладяна би била много полезна. Предполагам, че Вие я владеете вече, но силата на мисълта определено има голяма сила, а владеенето контролирането и насочването и е разковничето на успеха.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #24 -: 6 Септември 2018 10:04:33, Четвъртък »

@ asa

Системата се нарича "Програмиране на ситуация" и е част от практикумите... Не се дискутира в отриката част на форума... Желаеш ли да кандидатстваш за достъп до практикумите?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Slavcho

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 13
  • Total likes: 0
  • Karma: +4/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #25 -: 23 Май 2019 04:01:09, Четвъртък »
Моята нагласа е такава, че изначално гледам на магията, като на средство за решаване на проблеми. Като на инструмент за постигане на предимство в различни ситуации. Да, твърде общо звучи, но сигурен съм, или иска ми се да вярвам, че тя има своята роля при решаване на разнообразни проблеми. И, да, в началото, когато нищо не знаех за нея, или по-точно знанията ми, в голямата си част теоретични, бяха погрешни, мислех, че може да се постигат невъобразими неща. Това в моя случай се обяснява и с факта, че не съм имал досег с жив човек, вещ по въпросите на магията. Просто информацията ми идваше само и единствено от книгите, а те могат много да те филмират, да те накарат да приемеш желаното за действително (като отсъства критичното мислене [sleep] ), да повярваш в неща, които обаче са там основно, за да… продават. Знаете… микс от истини, полуистини и лъжи. А да отсяваш истините е къртовски труд и не се знае дали именно тях не изхвърляш в крайна сметка.
Откакто намерих този форум и блога на Сянка, започнаха да ми се изясняват фундаментални постановки за магията като цяло, което ме издърпва от онова блато на погрешни представи, в което се бях поставил.
"Само този, който опитва абсурдното, е в състояние да постигне невъзможното."
Мигел де Унамуно

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #26 -: 23 Май 2019 13:44:19, Четвъртък »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #27 -: 23 Май 2019 15:25:09, Четвъртък »
имаш проблем , чертаеш пентаграма , палиш четири черни свещи , подскачаш два пъти на ляв крак и хоп - проблема трябва да е решен.
Ама не става така
Ами не става... Ритуал магия не прави!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Slavcho

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 13
  • Total likes: 0
  • Karma: +4/-0
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #28 -: 25 Май 2019 03:32:56, Събота »
Erwin, ако заменим думата "магия" от поста ми по-горе с "парапсихология", мисля, че би станало по-ясно какво имах предвид.
Парапсихичните (магическите) способности на даден парапсихик (маг, вещер, вещица, селска такава и пр. и пр.) се използват за решаване точно на ежедневни проблеми от различно естество. Ако не на ежедневни, то на какви? На някакви не-ежедневни ли, каквото и да означава това? Не го поставям подсъмнение. Въпросът е по-скоро докъде можем да се разпрострем в употребата им, кои биха били ограничаващите ни фактори и др., но това са вече зададени въпроси, на които е отговорено в темата. Някой по-напреднал пък може да разрешава и сложни екзистенциални проблеми. Възможно е.
Не разглеждам Магията/Парапсихологията като абстрактно висше изкуство, без практическа стойност. Разбира се, разбира се, че ежедневните инструменти, които изреждаш, трябва да присъстват, а не да бъдат отменяни. Идеята ми е да бъдат подпомогнати от доза парапсихични способности. Кой колкото и каквито има. Абе, все едно да притежаваш своеобразно Вундервафе в арсенала си от умения. Това е.  [victory]
"Само този, който опитва абсурдното, е в състояние да постигне невъзможното."
Мигел де Унамуно

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Ролята на магията при решаване на проблеми
« Отговор #29 -: 25 Май 2019 10:23:12, Събота »
Slavcho.... :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...