Автор Тема: Кога трябва да подейства магията?  (Прочетена 9386 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Кога трябва да подейства магията?
« -: 20 Април 2017 11:02:05, Четвъртък »
Чета из форумите на чужденецията по този въпрос и- май отговорът масово не се знае... На всичкото отгоре и хората понякога в големи филми се вкарват...


Така че темата ми се видя актуална... Таковата- та списвайте по темата кога все пак трябва да подейства магията? И как?  :)




Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #1 -: 20 Април 2017 12:23:42, Четвъртък »
За да подейства магията, трябва да има достатъчна разлика в потенциалите на енергията, която можете да изпратите и тази в мястото на въздействие. Когато промените баланса в точката на въздействие, ще видите и резултатите от насоченото въздействие.
Така е с преднамерените въздействия, с непреднамерените ... е пак същото. Така чее,  :) !
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #2 -: 20 Април 2017 20:49:07, Четвъртък »
Последен, това което си написал, някак си не мога да го осмисля, би ли обяснил по-подробно ?


Това, което аз знам (за несъзнаваното управление на енергия) - когато е направена магията, за да има въобще някакво действие, не трябва да се мисли и разсъждава върху нея - в смисъл не трябва да има колебливи мисли от типа "дали ще стане...дали го направих както трябва...ами ако не стане..." и т.н....понеже страстта по целта убива резултата...затова се казва, че трябва да се забрави и да не се мисли за нея.
Така ли е ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #3 -: 20 Април 2017 22:48:13, Четвъртък »
 :) Утре.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #4 -: 21 Април 2017 11:51:00, Петък »
Явно има нужда да върнем темата една стъпка по-назад, за да се даде яснота какъв е механизмът и от там - какъв е правилният отговор на въпроса, поставен по темата...

Магията е пряко зависима от причинно-следствените връзки... Като всяко нещо във Вселената... Повтарям примера с лампата, дето някъде тук по форума редовно го пиша и все не запомням къде... Та... Имаме лесната задача да запалим лампата... Как става това- всички знаем... И това действие, което ще извършим, за да светне лампата, то е причината, която ще доведе до следствието- радваме се на светването... Това наше действие не е произволно и активира определени процеси, които не виждаме, но те си действат. Не сме длъжни да познаваме тези процеси, но поне от обща култура ги поназнайваме. И точно, защото ги поназнайваме, не бихме решили по никакъв повод, че ако вземем да спретнем прочувствено оперно пеене срещу лампата- същата би се трогнала и би светнала. Знаем защо няма да мине номерът с оперното пеене. Или знаем, че ако крушката е изгоряла, докато не я сменим- няма смисъл да се хабим да чакаме светване.

Нещо подобно е и магията. Трябва да се знае какво правим и поне от обща култура- какво стои като механизми на действие зад това, което правим. Така няма да изпадаме в ситуации ала "пеем оперно на лампата и очакваме да светне" или ако "крушката е изгоряла" ще знаем също.

От тук насетне... Резултатът, за да се прояви- дали ще го мислим и ще го разсъждаваме или не- е без значение. Освен за психиката ни- въпрос на лични предпочитания е. Важно е дали сме направили правилно магията, а не дали я мислим после или не я мислим. Като със светването на лампата- и да го мислим, и да не го мислим- няма значение.

Съответно резултатът зависи от това какво сме направили. Ако не сме изрично направили да е друго- резултатът е веднага и е такъв, какъвто сме го направили да е. 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #5 -: 21 Април 2017 12:18:41, Петък »
Ясно, благодаря Сянка!
Обаче това обяснение на Последен все още не го разбирам...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #6 -: 21 Април 2017 13:04:02, Петък »
Е, денят не е свършил още. ;D
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #7 -: 22 Април 2017 07:50:37, Събота »
И аз си нямам много идея какво искаше да каже последен, но ми звучи като да е нещо от типа на-

ϕ = E p q

Където ϕ е потенциалът на електричното поле в дадена точка, E p - това е потенциалната енергия, а q е точка заряд... Формулата е за потенциал на електрично поле...

И има едно такова нещо във физиката- потенциална разлика... А потенциална разлика е- ϕ 1 − ϕ 2, т.е. напрежението U = ϕ 1 − ϕ 2... Това, защото потенциална разлика и напрежение са обозначители на една и съща величина всъщност...

Но по-добре последен да си обясни какво е имал предвид, таковата...  [yes]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #8 -: 22 Април 2017 12:04:18, Събота »
 Последен, като му изключи лявото полукълбо, я кара на "принтиращо устройство" - пише нещо, ама от къде го тегли !!! [pi6e]
 Сега ще се опитам да му оправя бакиите. [umnik]
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #9 -: 22 Април 2017 19:58:53, Събота »
Общо взето или правиш магия или нищо не правиш. :)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #10 -: 23 Април 2017 06:37:13, Неделя »
От тук насетне... Резултатът, за да се прояви- дали ще го мислим и ще го разсъждаваме или не- е без значение. Освен за психиката ни- въпрос на лични предпочитания е. Важно е дали сме направили правилно магията, а не дали я мислим после или не я мислим. Като със светването на лампата- и да го мислим, и да не го мислим- няма значение.

При условие, че магията е управление на енергия, а това управление се осъществява с мисъл и воля е много важно да не се триумиш, а да си сигурен в резултата.
Или да го обясня с пример.
Едно бебе се ражда с тотално некоординирани движения и затова често се стряска от движението на собствените си  ръчички. В един момент обаче когато малкото човече си избистри погледа и осъзнае, че тези ръчички са негови започва да посяга с тях и да хваща разни неща. Т.е. контрола върху крайниците става насочвайки енергия натам мислено. В магията е същото - мислено концентрираме енергия и я насочваме било за атака или за програмиране. Много е важно в момента на насочване на енергията да сме сигурни в това което ще последва, защото ако не сме и тя енергията остава в едно положение на готовност, но до там. Един вид като да стоиш срещу някой който те нерви и да се чудиш дали да му покажеш конфигурация от три пръста с преобладаващ среден или да не му покажеш. :) И докато стоиш и се чудиш струва ли си или не то ръката ти стои отпусната, но в момента в който решиш, че си струва риска (могат да те опредашат все пак) и ръката ти сама се надига и средният ти пръст започва силно да преобладава в съответната конфигурация. :)
Та и при магията когато решиш да я правиш няма място за несигурност от типа: "Ама аз дали ще я насоча правилно енергията?", "Ама дали ще стане?" и т.н. Просто насочваш с увереност в крайният резултат и действаш.
Направете ако искате експеримент. Сложете чаша на една ръка разстояние, но да трябва да се протегнете все пак и започнете в продължение на поне 5 минути да се двоумите дали ще я стигнете или не с ръка. Всъщност най-добре друг по своя преценка да я сложи на нужното разстояние, за да стане експеримента със света, понеже като я постави друг нямате сигурност, че я е сложил достатъчно близо. Та след 5 минутно триумене пробвайте да вземете чашата и гледайте колко хубаво я обръщате или не я достигате без да станете.
Има много примери как хора са правили невъзможни наглед неща само защото са били убедени, че ще станат и точно в него момент не са мислили ни за закони на физиката, ни за нищо. Тоя който ми е останал в съзнанието е как при някакво срутване на сграда май беше?!  майка успява да повдигне панела под който е останало детето и и да го спаси. Едва ли в този момент майката си е мислила за лостове и опорни точки - тя е мислила само, че детето и е отдолу и тя трябва да повдигне тежестта и да го спаси. Не е мислила ще може или няма да може - просто е била сигурна, че ще я повдигне и ще спаси детето си и го е направила.
Е те това е управление на енергия! :)

 
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Кога трябва да подейства магията?
« Отговор #11 -: 23 Април 2017 08:20:47, Неделя »
Волята е една от съставките за направата на магия- но тя сама по себе си не е достатъчна (на който му е интересно повече- описано е в ментална магия)...


Мога да добавя само като пояснение следното-

За бебетата... Те се раждат с недоизградена нервна система и са некоординирани, защото сигналите, които се подават чрез нервната система, са от типа- сравнено с телефон примерно- искаме да наберем Пешо и звъним едновременно на 5 телефонни номера без да е ясно номера на Пешо дали е сред тях... И понякога и на 5-те се получава разговор с някой друг... С времето нервната система се развива и детето става по-координирано... Пак в началото- понеже нервната система е недоразвита- детето не помни като възрастния (освен дето и не възприема света и движенията като възрастния)... То има доста къса памет, разчита основно на инстинкти... С времето нервната система се развива и паметта става по-дълга, детето почва да помни повече, съответно и да учи повече...

Що се отнася до човешкото тяло- записани са случаи с вдигане на към 450 кг от човек (световен рекорд някакъв е малко над тези кг)... За сравнение мечка гризли се е справяла с вдигането само на около 350 кг... Всъщност сме здрави доста и при крайна нужда това може да се проявява по един неочакван за нас начин...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.