Автор Тема: За новия форум, какво е и не е прехвърлено, какво е новото, какво ще се променя  (Прочетена 11631 пъти)

Неактивен Admin

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 6
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
    • Профил
Към дата 16 февруари 2017 г.
Това е списък (непълен) с нещата, които съм забелязал при прехвърлянето от Юкоз:

1. Имената. Името с което влизате е еднакво с името, което се вижда към съобщенията (Екранно име).
    Това е също и Пълното име - т.е. реалните имена са еднакви с името за вход.
    Който иска да си промени името може да го стори от меню Личен профил => Потребителски настройки.
    Внимание! Има две полета за име - Потребителско име и Име екранно. Във форума се вижда екранното име.
    Ако се промени Потребителско име ще се наложи да си смените и паролата. След това вече ще влизате с новото потребителско име.

2. Не са прехвърлени личните съобщения - не могат да се изтеглят. Който иска да си запази архив трябва да си ги копира едно-по-едно.

3. Прикачени файлове. Възможно е да не са прехвърлени някои прикачени файлове, пишете коментар да проверим.

4. Цитати. Със сигурност някои от цитатите сочат към несъществуващо мнение, няма как да е иначе когато мнението и изтрито  :)
    Някои от старите цитати сочат към грешно мнение, ако цитираното мнение е преместено в друг форум/дискусия.

5. Стари връзки към YouTube, Vbox7 и др. видео/музикални сайтове - вероятно не работят. Ще мисля как да ги поправя.
    Ако някой иска да оправи връзката -  трябва да се изтрие кода на видеото и да остане само линка, прим.: https : // www. youtube. com/ watch?v=aBQalkIeE7s
    (без интервалите естествено  ;) )

6. Нулирани персонални настройки. Всеки може да си промени персоналните настройки на страниците на профила:
    https://www.magiata.info/index.php?action=profile;area=account
    В горната част, под основното меню се появява второ меню, където може да се променят и други персонални настройки - публична информация, аватар, подпис, известия и и-мейли и др.



Това е непълен списък с новите неща:

Промени в защитените форуми - могат да бъдат защитени с парола или да са видими само за хората с права.
 
Променена е формата за писане на съобщения
- Усмивките в старите съобщения са общо взето запазени, но не са достъпни за нови съобщения, засега.
- Добавени са бутони за YouTube - вмъква се линк, след това се маркира и се натиска бутона на Youtube видеото.
- Под полето за писане има един +Прикачени файлове и допълнителни опции. Оттам се прикачват файлове.

Промени по Портала (заглавната страница на www.magiata.info)
- вече сте забелязали, ще попълваме промените.


Какво предстои да се направи?

1. Дизайна на форума и портала. Предстои да се подобри - доколкото може да изглежда познат като стария.

2. Възстановяване на старите публикации от портала. По подобие на "Мара Ясновидката". Предстои ...

3. Подобряване на функционалността - ще се извършва "в движение".

4. Добавяне на нови комплекти с усмивки. Предстои ...

5. Превод на български език. Има екранни текстове на английски език, ще ги превеждаме в движение.

6. Проверка работоспособността на прикачване на файлове, картинки, аватари и т.н.
7. Проверка как работи известяването по имейл, изпращане на имейли.
8. Проверка как работят личните съобщения.

ххх. Други неща, за които не се сещам в момента ...

Приятно ползване!
Следете тази тема.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Благодаря!  :)
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
 И аз благодаря! :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Admin

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 6
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
    • Профил
Писане на текст
- Добавени са нови усмивки, ще се допълват.
- Променен е начинът на показване големина и цвят на текста - виждат се в полето за избор.
- Редакторът показва разширен вид на преглед, променя се с най-десния бутон 

Ако промените не се отразяват при някого трябва да се опресни (презареди) страницата за писане ДВА ПЪТИ,
може и с клавиш F5 или бутон от браузера  [refreshreload]


- Добавен текст на заглавната страница на портала.

- Скритите форуми се виждат само от хората с права в момента, но е добавена възможност да се направят с пароли и съответно да се виждат заглавията на форумите.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Аз грешки не откривам, ама да си питам...
Спомняте ли си в предния форум как като цъкнехме на името на някой и то се появяваше като обръщение в отговор по темата. Има ли някаква опция и тук да е така? Или не съм го открила?

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Благодарим за новия форум ! :)
Имах проблем с променянето на аватара, но сега е ОК.



Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Admin

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 6
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
    • Профил
Имах проблем с променянето на аватара, но сега е ОК.

Ново!
Писане на съобщения
- Оправено е качването на аватари (надявам се), аватарите могат да са максимум 160 на 160 точки. Би трябвало автоматично да се оразмеряват, ако са по-големи.
- Добавени са още усмивки, плюс бутон ДОПЪЛНИТЕЛНИ УСМИВКИ. Всички които намерих от стария форум
- При цитиране се отваря бърз отговор, т.е. без бутони и усмивки. Ако искате да се отвори пълния редактор натиснете бутона Предварителен преглед. Ако се маркира текст от мнение се цитира само избраният текст.

Форум
- На заглавната страница на Форума най-отдолу се показва списък на потребителите, които са посещавали форума за деня.

Портала
- Добавен е Хороскоп и Лунни фази
- Прехвърлени са статиите/текстови материали

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Хубаво се получава... Много... Благодаря!  [yes]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Много ни е хубав новия форум. И аз вече започнах да му посвиквам.
И още да попитам... Може ли да си видим рейтинга или по новому Кармата...  ;D  (Без бой - блондинка съм!)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Админа, много ти хубав аватара... И в къщи точно така изглеждаш.  ;)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Admin

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 6
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
    • Профил
И още да попитам... Може ли да си видим рейтинга или по новому Кармата...

Спомняте ли си в предния форум как като цъкнехме на името на някой и то се появяваше като обръщение в отговор по темата.

За Кармата - може, но трябва да се инсталира модул за това. Аз поне не виждам смисъл.

За обръщението - ако се маркира само автора се появява като цитат само името. Не знам дали може да се направи по същия начин.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Направих промени по секциите на форума. Има размествани теми и размествани секции. Моля да огледате по мен дали всичко е отишло на мястото си.


Също така моля да пишете по секциите, закритите включително и ако откриете някъде проблем или нещо неработещо, опишете го по тази тема.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Admin

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 6
  • Total likes: 0
  • Karma: +11/-0
    • Профил
20.02.2017
Оправих малки проблеми:
- с браузър Google Chrome не работеше Цитирай маркираното, Бърза редакция на мнението, бутона за Разширен изглед.
  Вероятно и още нещо не е работило, но ако проблемът е бил същият - трябва да е оправено.

Променен е бутонът Вмъкни връзка:
- ако е включен Разширен изглед трябва да се маркира текст (маркираният текст става описание).
  След това се натиска бутона Вмъкни връзка, който отваря прозорец за въвеждане, допълва се връзката след h t t p://
- ако не е включен Разширен изглед когато се натисне бутон Вмъкни връзка първо пита за адреса на връзката, след това за описанието на връзката.

Ако имате идеи за цветовете на форума пишете тук да ги обсъдим.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Май на всички ни харесва тоя светъл фон. Лесно се чете и не изморява очите.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Имах някои идеи, но на второ мислене и аз реших, че така е всъщност перфектното...  [yes]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.