Автор Тема: Сценича треска  (Прочетена 11019 пъти)

Неактивен bor1ana

Сценича треска
« Отговор #15 -: 19 Януари 2017 22:25:39, Четвъртък »
Има го и тоя момент biggrin , но в малки количества действа добре.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #16 -: 19 Януари 2017 23:03:45, Четвъртък »
Quote bor1ana ()
Моята работа от няколко години е пряко свързана със сцената и винаги преди да изляза пия едно ( може и две ) задължително и много отпускащо и успокояващо ми действа.

Добра идея, благодаря! biggrin

Quote Цеци_Вихронрав ()
И ако не носи на алкохол голямо шоу ще стане... biggrin

Спокойно Цеци, знам си мярата. biggrin
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #17 -: 20 Януари 2017 01:28:43, Петък »
Сладур! biggrin
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #18 -: 20 Януари 2017 06:27:12, Петък »
Ако ти се налага рядко да си на сцена, алкохола може и да е решение, но ако сценичните ти изяви са чести...
И не се правя на моралистка, аз самата употребявам алкохол. Само че едно е да седнеш и да изпиеш с компания едно за удоволствие, а друго да удариш едно за кураж... Второто много бързо води до пристрастяване, защото след първите няколко "куража" едно няма да ти стига и ще станат две-три и т.н. докато потънеш. Наблюдавала съм го това и края не е от хубавите.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #19 -: 20 Януари 2017 07:12:36, Петък »
bor1ana, да препоръчваш на човек на неговата доста млада възраст - току що навлязъл в пълнолетието, дето се казва- алкохол- е лоша идея... То е лоша идея на която и да било възраст да се препоръчва алкохол, но за младежи- особено...

За теб и за Solomon, давам отново линк към тема, в която обяснявам за алкохола и непоправимите увреди на мозъка, които нанася... 

КЛИК

Solomon, има хубави разработки по въпроса от НЛП, които се усвояват много бързо- потърси из нета... Нещо от типа да се изживееш като любимата си филмова звезда или подобно, ще ти свърши чудесна работа в комбинация със съвета на Цеци-Вихронрав... Аз от своя страна ти препоръчвам и изобщо да избягваш алкохол и цигари... Пред очите ми видях хора, пострадали от употребата и на двете... Ако алкохолът със сигурност уврежда, то употребата на цигари е като руска ролетка- не знаеш кога куршумът ще гръмне... Някои пушат и нищо им няма- за други "куршумът гърми" и- става много лошо... Пази си здравето...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #20 -: 20 Януари 2017 11:48:58, Петък »
theshadow, благодаря за загрижеността. Ще потърся за техниката...
Ако реша да пробвам с алкохола, ще е по мярата си, няма да прекалявам.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #21 -: 20 Януари 2017 12:49:09, Петък »
Solomon, включвам се в пропуснатата от вниманието ми тема... и имам какво да кажа, пък било и от личен опит smile
Сценичната треска е нещо хубаво. Ако не е (за теб), то я направи такова. Как? Как да накараш себе си да си внушиш, че си добре, като ти се гади, ръцете ти треперят, а коленете са ти омекнали от притеснение!? Извлечи енергията от това. От емоцията. Звучи нелепо, но може да стане. Ден преди изявата - медитация с обща насоченост/послание, че каквото и да направиш, ще е и ще се възприеме добре/положително. Преди самото излизане пред публика - мигновено концентрирано себепослание, че ще надскочиш себе си с изявата и няма начин да забравиш репликите си, а ако това стане - така е трябвало, за да предадеш друго послание (импровизация по темата), което е необходимо и което ще е по-добро. И това послание,по време на самото представяне, го предаваш на един-единствен човек (реално присъстващ в публиката или неприсъстващ, но за когото знаеш, че те подкрепя каквото и да кажеш/направиш, чувстваш положителната му,насочена към теб енергия). Съсредоточи се в това,да предадеш това, което искаш именно на този единствен човек - да достигнеш до него, да го накараш да усети това, което и ти усещаш и знай, че този те вижда, чува, чувства.
Ако имаш възможност да ползваш бележки/сценарий/текст, си напиши всичко предварително - ако запънеш насред реплика,просто поглеждаш. Ако нямаш такава възможност, да ползваш написано предварително - излизаш пред публиката с едното голо убеждение, че няма начин да не предадеш посланието си и то да бъде разбрано от публиката (точно от този "твой" човек)...

И успехът, и неуспехът идва "от главата".
Какво от това, че се тресеш от нерви - покажи го. И го използвай, да подсилиш изявата си.
Много неща мога да кажа по питането ти, но смятам, че основното успях. Дано да е от полза.

ПП- никакъв алкохол! Нито малко, нито повечко. Не знаеш, дали насред изявата ти,няма да се окаже предсрочно изгорен този "помощник",та да се озовеш насред нищото - празен и неспособен да продължиш. Баси тъпотията! Ако кандидатстваш за рекламно лице на "Винпром",само тогава можеш да подпийнеш,та да презентираш продукта и дапоказваш Неговите/на продукта възможности. А ти искаш да покажеш себе си, своите способности.
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #22 -: 20 Януари 2017 16:49:16, Петък »
myself, благодаря и на теб!
Помогна ми много. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #23 -: 21 Януари 2017 12:25:16, Събота »
Аз също си мисля, че ти трябва някаква твоя техника, която да ти вдъхва кураж. Нещо, което да направиш предварително и на сцената да си абсолютно сигурен във възможностите си. 
Когато аз съм излизала на сцена много са ми помагали близки хора. Пред тях се чувствах по-отпусната, беше ми сравнително лесно, а и куражът напираше. Друго, което съм правила е - заставах пред огледалото, танцувах и си повтарях как това се харесва, как нямам грешки, как всичко е точно такова, каквото трябва да бъде. Също съм и пяла, ама тогава бях по-малка и вероятно хич не ми е минавало през ума понятието "сценична треска". 

А и за алкохола да кажа. Със сигурност е лоша идея да се предлага, особено на някой, който не познаваш. В ученическите си години имах приятелка, която като изпиеше една кола и... много почваше да се смее. При нея дори кофеинът действаше странно. А и си спомням на серенадата, която правихме на нашата класна. Момичето пийна съвсем малко шампанско и пак започна да се смее и весели. Е, при нея действаше по този начин, ама знае ли се?! 

Solomon, кога е представянето ти? Нали ще ни споделиш какво се е случило?

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Сценича треска
« Отговор #24 -: 21 Януари 2017 12:58:09, Събота »
Quote listentothewild ()
Друго, което съм правила е - заставах пред огледалото, танцувах и си повтарях как това се харесва, как нямам грешки, как всичко е точно такова, каквото трябва да бъде.
Това са афирмации. Мога да си послужа с тях, благодаря, че ми припомни. smile

Не става дума за конкретно представяне...но...наближават едни празници на които може да се наложи да изляза...та искам да съм подготвен. smile

Quote posleden ()
Сладур! biggrin

biggrin
Магията е само наука, която все още не разбираме...