Автор Тема: Български магични ритуали  (Прочетена 30649 пъти)

Неактивен хеката

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1547
  • Total likes: 2
  • Karma: +0/-0
    • Профил
    • http://природна магия
Български магични ритуали
« Отговор #30 -: 25 Декември 2013 20:11:52, Сряда »
.Да знам Сянка. Аз си ходих на лекар,имах си час за да го махнат в поликлиниката,разбираш ли ,всичко. Тази гад се беше появила на ходилото на крака ми и болеше не нормално. Аз носа на болка,но не съм мазохизка. И за една нощ изчезна, кълнати се изчезна. Просто съм любопитна какво трябва да се случи в организма на човек за да се получи подобна реакция и съм сигурна че има логично обяснение.
магията не е религия или философия,а начин на живот

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Български магични ритуали
« Отговор #31 -: 25 Декември 2013 21:50:09, Сряда »
А аз си го влача вече две години кокошия трън. Уморих се да ходя по лекари. Дават мазила, той пада и после пак се появява. Съжалявам, че вече по аптеките няма адски камък (май сребърен нитрат го водят). Ей това е нещото дето го маха кокошия трън. А горенето с азот и др. такива, поне при мен не действат.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен LyLyth

  • Newbie
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4515
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Български магични ритуали
« Отговор #32 -: 26 Декември 2013 06:00:23, Четвъртък »
Имах такова чудо и аз - на дланта. Откъснах го с корен, доста болезнено, доста кръв тече. После не се появи.
"Светът се върти по друг начин, когато огънят обикне водата." - Е. Шафак

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Български магични ритуали
« Отговор #33 -: 26 Декември 2013 10:19:58, Четвъртък »
http://dermatology-bg.com/bg/contacts

 Това са контактите на клиниката по дерматология на ВМА (София). Може да се посети и с направление от личен лекар. А я препоръчвам, защото имат опит и техника. 

 Опитът е важен, особено тогава, когато заболяването е изпуснато от хващане в началото. До колкото ми е известно- след като се е задълбочило, става упорито, не ще да мине от една-две процедури и е много неприятно... 

 Това ще рече в такъв случай- необходимост от систематична обработка на плантарните брадавици- ако е на краката (по-известни с ненаучното кокоши тръни) с течен азот.

 А течният азот в неопитни ръце е страшен- пораженията от непремерената му употреба са необратими- некроза- може да доведе до лишаване от крайник... Затова и при лекари без опит в лечението на това конкретно заболяване не е добра идея да се ходи - ако заболяването е изпуснато да се лекува в началото... 

 В клиниката по дерматология на ВМА (София)... Специалистите са с огромен опит (посещават ги хора от цялата страна) и лекарите там знаят какво правят. 

 cecivalchanova, можеш да си вземеш направление от личен лекар и да ги посетиш... Не зная с направлението колко ще излезе лечението, но можеш предварително да ги попиташ- да звъннеш примерно... Защото... Ходенето по други лекари, нямащи опит с това заболяване само ще ти загуби времето и нервите, освен парите, а може и по-зле да стане, ако попаднеш на някой, който не умее да борави с течен азот...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Български магични ритуали
« Отговор #34 -: 26 Декември 2013 10:48:50, Четвъртък »
Ще го измисля като вариант кога да бъде. Благодаря!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Morgana

Български магични ритуали
« Отговор #35 -: 22 Декември 2014 10:20:15, Понеделник »
Баене

 Баенето е български магически обред, извършван от баячка, макар че често баячка и врачка се употребяват като синонимни. Обикновено представата за баячката е възрастна жена и от там поговорката „Едно си баба знае, едно си бае”. Найден Геров го определя като някакъв похват и шептене, чрез когото баячката може да научи какво е станало и какво има да става, а също така и да премахне болестта от тялото на болния. Най-значимо е заклинанието, което се отправя в баялката към болестта.

 При баенето се използват същите реквизити и средства, както и при магията – магическите свойства на времето (момента на денонощието и фазите на луната), мястото, символите, обредните вещи, магическите техники, заклинателни думи и прочее.
 Бачката използва неясен глас, шепнещ. Нейните думи остават неразбираеми за нас, но са ясни за „другия” свят, където тя трябва да прогони болестта. Съвсем тихо се чува напева на заклинанието, като баячката мърда едва-едва устните си и се стреми онзи, на когото бае, да нея чуе и разбере, защото това ще направи заклинанието недействащо. Баенето завършва с различни думи, които се изричат звучно пред болния и те вече не са скрити за него. Това могат да са както „стани и ходи”, така и „амин”, „да бъде” и прочее.

 Предметите, използвани в обреда, са различни. Те могат да бъдат нови, специално изработени за обреда, могат да са намерени, откраднати, и прочее, но най-често се използват червен парцал, гергьовска свещ, чесън, сол, хляб, кост от животно , китка босилек или здравец, огън, сърп и прочее. Употребяват се и камъчета, различни предмети от растителен и животински произход – лен, коноп, брашно, билки. От предметите от бита могат да се използват и лъжица, гребен, вретено, нощви, чекрък, четка, совалката на стана. В употреба са влизали и гърнета, някои накити, а железните предмети са се считали за най-силно прогонващи.

 Другата част от обреда е огънят и водата, които са от най-важните и мощни участници в ритуала. При ритуала огънят и водата пречистват и предпазват. Във водата се събира с магическа сила цялото съдържание на заклинанието. След това чрез измиване или „напиване” се влива в болния и така от него се пропъжда болестта или уроките. Тя трябва да е чиста и/или осветена.

 Времето, когато се извършва баенето, е различно – може да е в полунощ, по първи петли под ясно небе. Мястото където се бае, също е различно – край огнището, на камината, пред прага на вратата, на края на селото и т.н. Най-подходящи дни са между вторник и сряда или между петък и събота. Добре е луната да е намаляваща, а самия обред да се извършва във времето между денят и нощта, като за препоръчване е да бъде на прага на нощта, но може и да е преди изгрев слънце.
 Като цяло съществуват различни традиции, всяка една баячка използва онова, което й е „завещано” от нейната баба и може да го обогатява и разширява така, както нейните лични сили й диктуват.

 Моята прабаба си служеше с острието на ножа и китка здравец и босилек. В метална купичка наливаше чиста изворна вода. По онова време те пиеха изворна вода, която наливаха от гората. После тя сядаше на едно малко столче, винаги баеше навън и по светло. Хващаше заедно острието и китката с билки. Започваше на "разсича" водата, движенията на ножа "изписваха" кръст. Заедно с това нашепваше думите, виждах само устните й да се движат. Освен това с дилаф, докато баеше, към края на баялката, та изваждаше от огъня въглени и ги пускаше във водата. На село винаги имаше огън, дори и през ляото навън гореше огнището и на него готвеха, топлеха си вода или печаха разни неща. Завършваше я с "амин". След това ме караше да пия от три различни места по една глътка вода, а после ми намокряше очите, сърцето и китките с малко от водата. Остатъкът от водата трябваше да я доизпия. При нужда повтаряше баялката отново.

 П.П. По отношение на казаното по-горе за кокошите тръни - лично съм виждала с очите си жена, която баеше. Докато изричаше думите, ръцете й настръхваха. Беше лято, а самата кожа започваше да реагира от дланите към лактите. Брат ми страдаше много от кокоши тръни. Целите му ръце бяха покрити с тях, дори по свивките на пръстите, което затрудняваше свиването им. Тази жена му побая и след това всичко опада. Наречете го самовнушение, магия, както искате, но разумно обяснение на феномена не виждам. Интересното, е, че не е единствения, на когото е помогнала. Как се обяснява това? Там ни прати човек, на когото също е помогнала. Те просто изсъхваха и падаха - като сухи раничи..

 По материали от "Български магии и гадания" на Лилия Старева

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Български магични ритуали
« Отговор #36 -: 22 Декември 2014 15:32:53, Понеделник »
Morgana, и аз бая, научиха ме баба ми и прабаба ми. И при все, че съм добра в баенето, едва когато дойдох в този форум можах да си обясня какво точно правя баейки. smile Забележи, че при баене се ползват огън, вода, въздух и земя, а често и метал. Това са 5-те елемента на природата. Слага се купа с вода, цвят или камък за земята, въглен (ако няма- горящи кибритени клечки) за огъня и шептейки се подухва върху всичко за въздуха. 5-тият елемент - метала, се ползва когато уроките (намесата в енергийното ни поле) е по-силна. Може да се ползва нож както е правила прабаба ти, а може и монети. Думите... Всяка баячка използва свои думи, могат да са молитва, могат да са... Аз го наричам "наричане" това е нещо от типа: "От където дошло, там да иде." или "Разтвори се, разтописе, в дън земя продъни се!" и още и още.
 Общо взето обаче според мен и това което до сега съм научила тук, цялото баене се свежда до това да помогнеш на пострадалия да влезе в един вид автохипноза и да се изчисти сам. Ако нещо греша с термините, разчитам Сянка да ме поправи. wink
 Ако баячката си има и ясновидски способности може да каже и как точно се е получило енергийното нарушение. Леенето на куршум има същтото предназначение като баенето. Аз самата миналата зима по това време ходих да ми леят куршум и го направих с ясното съзнание, че ми е нужна чужда помощ, за да вляза във състоянието на автохипноза и да мога да се справя със стреса който наруши баланса в мен. wink
 И... Добре дошла, Моргана! Надявам се да ти хареса нашият форум. Ние  да сме ти полезни, а и ти на нас.   smile   Имаме си и бар за почивка и клюкини... biggrin Чувствай се поканена.  
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Morgana

Български магични ритуали
« Отговор #37 -: 23 Декември 2014 18:14:29, Вторник »
Благодаря, Цеци Вихронрав. Ще го имам предвид. Весели празници ви желая.

Неактивен Рая

Български магични ритуали
« Отговор #38 -: 21 Октомври 2016 16:39:26, Петък »
Здравейте, нова-стара съм аз smile
Искам да ви споделя един ритуал, който сама си измислих.
Дали дава резултата надявам се скоро да разбера.
Купихме си къща и като всеки имот и тя имаше нужда от основен ремонт.
Позволих на дъщеря ми да нарисува по всички стени в стаите каквото поиска.
Тя нарисува на всяка стена сърчица и във всяко сърчице написа различни думички като: любов, семейство, щастие, радост и т.н.
Много се зарадвах и вярвам, че с нейната чиста енергия всички сърчица ще помагат да потдържаме положителната енергия в нашия дом.

А пък и е забавно за цялото семейство  biggrin

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Български магични ритуали
« Отговор #39 -: 21 Октомври 2016 21:49:11, Петък »
Хубав ритуал сте си направили.
Реално ритуала не е магия, но ако вложите енергия в него цялото семейство ще се стреми към любов, щастие и радост и ще го получите. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен