Автор Тема: Осъзнато сънуване  (Прочетена 3993 пъти)

Неактивен Rebeka

Осъзнато сънуване
« -: 27 Декември 2016 12:10:47, Вторник »
Здравейте знам, че тук може и да не му е мястото, но при положение, че нямам достъп до секцията с Осъзнатото сънуване, желая да ви попитам някои неща, ако е удобно  tongue 
Първо леко въведение  smile 

    Според книгата на З. за осъзнатото сънуване може да възпроизведем всичко на сън, стига преди това да сме направили през деня няколко тренировки. За сега имам 3 от 3 .. три успешни опита, но само със сънуването на определен човек, чувствата и усещането, което оставя в съзнанието ми. Все още нахлуват и други обекти, които желая да изолирам.
    Много пъти съм чела разни съновници и някои от тях разгадават вярно сънищата, но имам чувството, че сякаш повече аз си ги наричам да ми означават 'това' и те това си означават /като например сънуване на кръв - ще науча истина, огледало - ще се влюбя и т.н./, а в книгата на З. пише, че е погрешно да се тълкуват сънищата като знаци или както той се изразява: 'Сънищата ни показват какво би могло да се случи в миналото и бъдещето. Миналото ни е известно. А пък бъдещето в пространството на варианти е твърде многообразно и за това няма никакви гаранции, че на сън сме видели точно бъдещия сектор, който ще бъде осъществен". Да но аз наистина доста често сънувам.... и в 80% от случаите сънищата ми не са толкова развихрени, а са напълно нормални случки с подсилени чувства и усещания и съм забелязала, че понякога сякаш са ми предизвестие за нещо или за някакво събитие, или сякаш подсъзнанието ми иска да ми каже нещо. А за бъдещия сектор, както автора споменава, за сега съм сънувала само четири пъти едно към едно с реалния ми живот ... чувството беше несравнимо happy  

Ето ги и въпросчетата ми:
1.Осъзнатото сънуване освен за проектиране на сънища с приятни емоции, които те зареждат сутрин могат ли да се използват за нещо по-полезно?
2.Управлението на Външното намерение може ли да се тренира с осъзнато сънуване?
3.Погрешно ли е наистина да тълкуваме сънищата със съновници или според вътрешно усещане?
I feel sorry for people who don't know me :)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Осъзнато сънуване
« Отговор #1 -: 27 Декември 2016 12:42:54, Вторник »
1. Аз лично използвам осъзнато сънуване когато съм в някакъв кошмар. Осъзнавам, че тпва е просто сън и излизам от него или го променям.
2. Не съм пробвала и не зная.
3. Сънищата са начина неосъзнатото в нас да ни каже нещо. Ние виждаме и чуваме много неща, но на осъзнато ниво запомняме само част от тях. Ако умът ни реши, че пропускаме нещо важно ни го предава чрез сънища. При по-динамичен сън се опитвам да разбера какво иска да ми каже собственото ми съзнание.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен