Автор Тема: Опал  (Прочетена 7967 пъти)

Неактивен Sirens

Опал
« -: 8 Декември 2016 01:29:18, Четвъртък »
Здравейте ! Имам въпрос някой може ли да ми разясни , каква е разликата между Опал, опалит и лунен камък ? Че вече се обърках тотално ...
Водата е моята същност
 

Неактивен Rebeka

Опал
« Отговор #1 -: 8 Декември 2016 09:16:10, Четвъртък »
Sirens, зависи за какво ще ги използваш ... Например Опал Уайт от чисто геологически поглед е наситен бял камък със свойства да приема светлината, ако вземеш една плоча бял опал и го сложиш върху лампа ще видиш как започва да свети, приема светлината и я излъчва, по същата логика, както е известно Опала приема положителната енергия, но приема и отрицателната. Или по друг начин казано, ако излъчвaш пoлoжитeлни вибpaции тe щe бъдaт oтpaзeни oт oпaлa и щe пpивлeĸaт oщe пoлoжитeлни вибpaции, но aĸo излъчвaш oтpицaтeлни вибpaции, тe щe зapeдят ĸaмъĸa c oтpицaтeлнa eнepгия и в peзyлтaт щe пpивличaш oщe негативна eнepгия. Опала е търговски камък.. някои от неговите разновидности се ценят повече и от диаманта, докато лунния камък например в Идния се е оценял като магически, божествен камък и хората са се грижили специално за неговото съхранение.

Относно Лунния камък, той е скъпоценен камък със специфичен бял и син оттенък, променя цвета си спрямо фазите на луната. Помага при опознаването на фазите на луната и самото им действие върху личността. Има свойството да привлича любовна енергия, но също и спомага за изграждането на защита. Много е индивидуален, на всеки действа различно. Подсилва психическото състояние на притежателя му, както и интуицията. А ако имаш способности за ясновидство и гадаене това е твоя камък.

Не разбирам защо използват опалит като друго име на лунния камък, може би защото има един вид опал, който наподобява лунния камък...
I feel sorry for people who don't know me :)

Неактивен Sirens

Опал
« Отговор #2 -: 9 Декември 2016 00:18:14, Петък »
Благодаря за информацията. Наистина и аз не знам защо даден камък в повечето магазини го пробутват за друг. Така се поражда объркване и се стига до това, че ако човек не е на ти с камъните и кристалите е напълно възможно да се обърка , като мен в случая.
Водата е моята същност
 

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Опал
« Отговор #3 -: 9 Декември 2016 05:32:51, Петък »
Sirens, в повечето магазини и самите продавачки нямат представа какви са минералите които продават, да не говорим, че голяма част от камъните са изкуствени. Това го зная понеже имам познат геолог който продава минерали и ми е казвал.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Sirens

Опал
« Отговор #4 -: 10 Декември 2016 01:57:41, Събота »
Цеци_Вихронрав тогава как човек може да различи искинският от изкуственият ?
Водата е моята същност
 

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Опал
« Отговор #5 -: 10 Декември 2016 05:43:13, Събота »
Трудно предполагам... Особено ако не си ги изучавал камъните. Просто търси магазини където са коректни и казват. На мен ми направи впечатление, че изкуственият камък е винаги блестящо изглеждащ, един вид перфектен, докато естествените не са така идеални. Когато преди време реших да си купувам колие от цитрин естествено избрах най-жълтото и слънчевото, но тогава собственика на магазина който е и геолог и знае за увлечението ми по минерали ми каза, че това което съм харесала е изкуствен цитрин. Поисках да видя естествения и... Пак жълти кристали, но не така еднакво наситено жълто като цвят, някой по-мътни, други по тъмни или светли... С лунният камък също. Изкуственият изглежда така:



 Докато естественият по- скоро така:



Не че няма и лъскави и без пукнатини естествени камъни, но те съответно са и на по-висока цена поради качеството... Аз лично предпочитам камъкът ми да си е с някакви дефекти - това го прави уникален.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Rebeka

Опал
« Отговор #6 -: 10 Декември 2016 12:46:24, Събота »
Sirens, за да се предпазиш от измамници те съветвам да си купуваш необработени камъни, винаги питай за неполирани. В София знам един магазин. Намира се в централни хали на втория етаж. Камъните в него са по-скъпи, но в крайна сметка търсим качество. А и винаги можеш да поискаш сертификат, особено ако купуваш по-ценни или по-големи камъни. smile
I feel sorry for people who don't know me :)

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Опал
« Отговор #7 -: 15 Април 2020 14:48:05, Сряда »
Сдобих се днес с черен опал. До колкото съм чела,изкуственият опал се води опалит

https://youtu.be/2uSZRoAfMgM
Преди да се сдобия с този опал бях гледала в доста сайтове и все ме беше страх да не получа някоя систетика🤭

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Опал
« Отговор #8 -: 15 Април 2020 14:49:17, Сряда »
Ето го моят опал

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Опал
« Отговор #9 -: 15 Април 2020 14:54:56, Сряда »
А тези са синтетики