Автор Тема: Техники за медитация и автохипноза  (Прочетена 15477 пъти)

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #15 -: 30 Октомври 2019 16:23:38, Сряда »
Много интересно е това със стреса и връзката с пропаданията. А тогава как да тълкувам усещанията за вибрации по цялото тяло малко преди заспиване или това, което наричат сънна парализа. Действително е много по-неприятно отколкото пропадането, защото при първото ти се иска да мръднеш, но не можеш и сякаш нещо те притиска отгоре.


Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #16 -: 30 Октомври 2019 20:02:43, Сряда »
При сънна парализа не съм усещала нещо като вибрации(но по принцип съм наобратно на хората за всичко, така че вероятно е нормално)... Няма нищо страшно в това, стига да запазиш самообладание и да изчакаш парализата сама да си отиде. Мисля, че функцията на това нещо е да предпази тялото да не се нараниш, докато сънуваш... А защо се случва понякога в будно състояние - надявам се по-запознатите от нас да споделят.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #17 -: 31 Октомври 2019 07:53:48, Четвъртък »
Много интересно е това със стреса и връзката с пропаданията. А тогава как да тълкувам усещанията за вибрации по цялото тяло малко преди заспиване или това, което наричат сънна парализа. Действително е много по-неприятно отколкото пропадането, защото при първото ти се иска да мръднеш, но не можеш и сякаш нещо те притиска отгоре.

Усещането на вибрации не е сънна парализа... Сънната парализа от своя страна е често срещано състояние... Тя е възникваща за кратко неспособност за движение, говорене при заспиване или събуждане... Може да е придружено от халюцинации понякога или с разни по-необикновени усещания и възприятия... И може да уплаши неподготвен за съществуването на подобно нещо човек... Но не е опасна, ако говорим за здрав човек (без зависимости, без биполярно разстройство и прочието), минава от самосебе си до няколко минути...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #18 -: 31 Октомври 2019 07:55:19, Четвъртък »
Систематично... Не чак. Но чувството наистина не ми е неприятно  [umnik] 
Май да взема да те послушам за почивката...
:)
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #19 -: 1 Ноември 2019 01:34:19, Петък »
Пиша тук, защото не знам колко е удачно да отворя тема само защото имам въпрос свързан със същото нещо. Ако медитираш докато си в ОС, какво точно се води ? Имам предвид, че си програмирам съня за определена ситуация. Примерно съм в Хавай и си представям как съм близа до морето и усещам шума на вълните и т.н. Сега въпроса ми е, понеже ме успокоява и ми "прочиства" страховете, мога ли да го нарека медитация?
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #20 -: 1 Ноември 2019 07:35:00, Петък »
Ако медитираш докато си в ОС, какво точно се води ?

Води се ОС. Ти при осъзнато сънуване вместо да се забавляваш медитираш??? Аз при ОС редовно летя, говоря със животните и със самата земя и... И направо си правя ОС-то фентъзи от класа.

А това, че си програмираш отпускащ сън не е медитация, а по-скоро разтоварваща програма в която се отдаваш на приятни усещания - слънце, вода, ветрец и т.н.. При медитация умишлено опразваш умът си от мисли и усещания.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #21 -: 1 Ноември 2019 10:47:03, Петък »
Не знам дали е за нова тема, но как "чувате" вътрешния си глас? Правите ли нещо специално, за да го чуете. От известно време съм поставена пред избор, касаещ кариерния ми живот и не знам по кой път да поема. Не искам да оставам на старото място, защото усещам, че път за мен тук няма, но нищо ново не се появява на хоризонта и това, което усещам е неяснота и мъгла. Въртя се в омагьосан кръг, от който не виждам изход. Просто не знам накъде да тръгна, а интуицията ми в момена спи. Преди съм имала сънища, които са ми подсказвали какво следва, сега е една пустош. Цялото ми съзнание е обзето от мисълта за кариерата и колебанието, но решението не се появява.
Пробвала съм да се "програмирам" за ОС, в който да получа отговор, но нищо.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #22 -: 1 Ноември 2019 11:11:30, Петък »
Не искам да оставам на старото място, защото усещам, че път за мен тук няма, но нищо ново не се появява на хоризонта и това, което усещам е неяснота и мъгла.

Подобна ситуация и при мен. Разликата е, че думичката "място" в моя случай е с малко по-различно значение... Аз го карам на воля и инат... Всеки ден търся нова перспектива и не се отказвам. Приел съм го като изпитание за волята...

Иначе когато се намирам в такава ситуация, чувство на неяснота и мъгла, се опитвам да събера колкото е възможно повече обективна информация за себе си и ситуацията от хората около мен. Често пъти там се крият доста отговори... Образа за теб и самата ситуация, в тяхното съзнание е като да гледаш в огледалото. Показва много неща, абстрахиран от емоциите в теб самия спрямо ситуацията... Емоциите изкривяват погледа над реалността... Сама си го усетила и описала...
Цялото ми съзнание е обзето от мисълта за кариерата и колебанието, но решението не се появява.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #23 -: 1 Ноември 2019 11:42:02, Петък »
Когато се намирам в такава ситуация, чувство на неяснота и мъгла, се опитвам да събера колкото е възможно повече обективна информация за себе си и ситуацията от хората около мен. Често пъти там се крият доста отговори... Образа за теб и самата ситуация, в тяхното съзнание е като да гледаш в огледалото. Показва много неща, абстрахиран от емоциите в теб самия спрямо ситуацията...

Съгласна съм, но имам чувството, че от това лутане се разболях. Ето вече 2 месеца боря хрема и кихавица, а толкова дълго никога не е било. Разчопквам ситуацията от всички ъгли и страни, опитвам се да я погледна отстрани, отвътре, отвсякъде и най-вече да открия къде греша и какво ми пречи да направя крачка напред. Емоцията е само едната нишка, която ме дърпа назад и не ми позволява да се откъсна.
Хората около мен са прагматици и когато обсъждам ситуацията в повечето случаи ми казват: "Спокойно, ще се появи твоето нещо. Имай търпение." Естествено не пропускат да ми кажат, че аз съм си избрала навремето да правя това нещо и че съм изгублиа ценни години и сега промяната ще е по-трудна. Никой не е предполагал навремето, че ще се обърна на 180* и ще търся нова реализация. Дори и картите ми на почти всяко теглене ми показват "пътища", но засега мълчат по кой път да тръгна   ;)

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #24 -: 1 Ноември 2019 11:52:35, Петък »
Естествено не пропускат да ми кажат, че аз съм си избрала навремето да правя това нещо и че съм изгублиа ценни години и сега промяната ще е по-трудна.

Това пък ми е най-любимото... И като ти кажат така - какво? Най-много да ти сложат още тежест около врата... Точно онзи ден имах скандал поради същата причина. А това, че промяната ще е трудна... Ако има достатъчно силен заряд и ясна посока хич не е трудна. За посоката и по-конкретно как да я намерим нека другите да споделят мнение. И мен искрено ме вълнува, защото съм си намерил временно решение което ще закърпи нещата, но не искам да оставам там завинаги. Май въпроса по-конкретно трябва да е "Как да намерим вдъхновението"...
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #25 -: 1 Ноември 2019 12:06:27, Петък »
Май въпроса по-конкретно трябва да е "Как да намерим вдъхновението"...
Чудесно предложение. Бих добавила и "Как да открием призванието си?".
Ще се радвам да се включат и другите с мнения, защото мисля, че темата е актуална за всеки човек и всеки един аспект от живота.

Неактивен Toara

Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #26 -: 17 Август 2020 13:06:22, Понеделник »
Когато работя, често изпадам в състояние да не чувам околните - предполагам че е вид медитация.
Това описва състоянието на поток от позитивната психология.
"Резултатите от проучването показват, че хората откриват своето щастие и смисъл в живота си тогава, когато работейки по определени задачи попаднат в едно особено състояние на ума. Става дума за състояние на пълна концентрация и поглъщане в някакво занимание. Състояние, сходно със състоянието на екстаз, в което човек попада практически в друга реалност."


[/size]http://4eti.me/potok/

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #27 -: 18 Август 2020 08:51:56, Вторник »
Става дума за състояние на пълна концентрация и поглъщане в някакво занимание.
Аз също често изпадам в това състояние и не защото съм погълната от работата, а защото върша нещо механично, което не изисква мисъл и се потапям в медитация. В него момент умът ми просто изключва и си почива. Няма емоции, няма мисъл - нищо!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #28 -: 21 Август 2020 10:24:57, Петък »
Отпочинах си последните месеци и се улавям, че все по-лесно ми се получава да изпадна в медитация. Преди се мъчех и не се получваше. Сега идва лесно и неосъзнато. Много е приятно това усещане.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Техники за медитация и автохипноза
« Отговор #29 -: 10 Април 2021 12:36:02, Събота »
Мен снощи ме болеше главата преди заспиване, което го приписвам на количеството стрес, което изпитвам напоследък. Та, реших да помедитирам, защото мисля, че Цеци някъде беше писала (може и да се лъжа), че медитира, като я боли глава. Всичко се случи за секунди; обикновено ми трябват поне 5 минути, за да се настроя, но този път бързо се случиха нещата. Визуализирах си как целият стрес "изтича" от мен. За няма и минута главата спря да ме боли и аз успях да се отпусна и да заспя. Толкова отпочинала не се бях събуждала от доста време насам.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."