Автор Тема: Магьосническа азбука за сигил магия  (Прочетена 6170 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Магьосническа азбука за сигил магия
« -: 5 Декември 2016 10:15:17, Понеделник »
Обещах да постна една от по-често ползваните магьоснически азбуки... С уточнението, че такива азбуки има много и могат да бъдат намерени в нета... А който има желание- може и да си създаде собствена такава азбука... Идеята е, че така сигилът може да стане по-красив или пък да се ползва за улеснение на трансовото състояние- който както го чувства...

Ето я и азбуката... Приписва се на Парацелз, но колко е на Парацелз- нямам проучване по въпроса и не мога да отговоря... Ако някой знае повече по този въпрос- да пише по темата...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Магьосническа азбука за сигил магия
« Отговор #1 -: 31 Октомври 2020 07:58:09, Събота »
Ние българите пишем от стотици години на кирилица.За нас тя е разбираемаи смятам,че магията така  ще е по силна.Латинските символи са ни чужди-поне на мен.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Магьосническа азбука за сигил магия
« Отговор #2 -: 15 Ноември 2020 00:05:11, Неделя »
Латинските символи са ни чужди-поне на мен.

Парацелз е швейцарец... Ако е вярно, че азбуката е негова- значи следва да я водим швейцарска... И е наистина много разпространена магическа азбука...

А иначе- всеки ползва каквото го влече... Мен лично не ме влече да ползвам сигили... Бавно ми идва понеже, таковата...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.