Автор Тема: Впечатления от CORE SHAMANISM на Майкъл Харнър  (Прочетена 4579 пъти)

Неактивен Амрита

Впечатления от CORE SHAMANISM на Майкъл Харнър
« -: 1 Октомври 2016 16:44:40, Събота »
Здравейте smile ,

Преди години, прочитайки „Подиграващият враните” на Томас Майлс и „Пътят на шамана” на Майкъл Харнър мислех, че шаманските пътувания се случват само на избрани. Не смеех дори да мечтая, че ще получа възможността да се докосна до тези невероятни древни практики.

През 2012 година изкарах първия курс за България „Пътят на Шамана” по системата CORE SHAMANISM (същностен шаманизъм) на Майкъл Харнър. „Пътят на шамана” е един невероятен семинар, наситен с необикновени изживявания - правим пътувания до Долния свят, опитваме се да намерим животно на силата както на себе си, така и на друг човек, пътуваме до Горния свят за среща с Учителя си. Има една много интересна сиукска практика за гадаене по камък – всеки път се удивлявам колко точни отговори получавам. На втория ден правим – Кану – това е древноплеменна практика, в която цялата група пътува и помага на човек със здравословни проблеми.

В началото виждах най-вече тъмнина, а за по-ясните си виждания бях много скептична. Непрекъснато се чудих дали не си въобразявам, дали всичко това не е проекция на ума ми. Най-големият проблем ми беше, че не виждах образите ясно като на филм. След време прочетох в книгата на Сандра Ингерман - "Shamanic Journeying: A Beginner's Guide"("Шаманско пътуване - ръководство за начинаещи"), че тази невъзможност да виждат ясно отказва много хора.
Според нея при различните хора са развити различни сетива, някои хора виждат много ясно, други не.
Някои чуват или просто получават телепатични послания и имат силно усещане, което наистина е страшно важно. Това донякъде ме обнадежди.

На един от семинарите (аз като упорито магаре изкарах абсолютно всички семинари, проведени у нас) водещият – Михаел Хаслингер - един много свестен и симпатичен австриец – изпълни един много силен и специален лечителски ритуал за мен (не искам публично да го коментирам). Това е също една голяма възможност –
водещият и асистентката му – да работят за човек с някакви проблеми. След този момент започнах да виждам и да усещам много и да си вярвам повече.

Другият семинар, който се проведе веднъж у нас – духове на природата (spirits of nature)– е също изключително интересен и приятен семинар – човек общува с духовете на природата и с растенията и получава отговори и помощ от тях.

Но последният семинар преди броени дни - Extraction - преобърна изцяло представата ми за шаманизма. Extraction е древна шаманска практика за извличане на болестта от тялото на болния. За мен беше прекалено тежък и силен семинар. За първи път наистина осъзнах цялата отговорност на тези шамански практики. Осъзнах, че духовете лекуват и правят абсолютно всичко, а аз съм нищо и че трябва тотално да се освободя от егото си,за да бъда колкото се може по-чист проводник за тях.
Осъзнах, че човек трябва много силно и искрено да иска да помага на другите и да е готов да се жертва.

Преди човек да направи extraction на някого, прави диагностика на проблемите му.
Можеш да видиш болестта най-вече като пръчка, но и като друг зловреден нашественик в тялото на "клиента" (например буболечки, паяци и т.н.). Например аз видях в кръста на моя клиент един огромен меч забит отдясно
наляво. Оказа се, че на това място той има дискова херния.

Най-важното е, че не човек прави extraction, а животното на силата, с което той се слива преди да започне extraction. В същото време може да ползва и растителния си дух помощник, който влиза в гръбнака му.

Михаел ни показа и една друга много интересна практика за лечение от разстояние с кристали. Важно е да получим неговото съгласие, а не да даваме непоискана помощ.

Изключително силна е и практиката на разчленяване, в която се оставяш Учителят ти да те разчлени, да те лекува и отново да те съедини след това. Има един момент, в който осъзнаваш, че една вечна частица от теб остава незасегната от каквото и да е разчленяване и унищожаване на тялото ти. Този момент е върховен, неописуем с думи…

П.П. Искам да направя едно важно уточнение, в системата на CORE SHAMANISM няма шамани, ние сме просто практикуващи шаманизъм. Но при практиките за по-кратко и удобно казваме "шаман" и "клиент".

П.П.П. Този пост не е реклама, нямам каквато ида е финансова полза от тези семинари, напротив плащам си за тях.

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Впечатления от CORE SHAMANISM на Майкъл Харнър
« Отговор #1 -: 1 Октомври 2016 16:58:31, Събота »
Тук се споменават твърде много лични впечатления и усещания, на което аз честно казано не съм твърде много фен. unsure
Също така се споменават някои практики (макар и съвсем повърхностно), което не знам доколко е уместно във форума.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Впечатления от CORE SHAMANISM на Майкъл Харнър
« Отговор #2 -: 2 Октомври 2016 09:43:12, Неделя »
При все, че аз съм малко скептична относно общуването с  нещо дето мога да видя и пипна като духове и т.н. е хубаво да прочетем и впечатленията на някой който е посещавал такива семинари. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Впечатления от CORE SHAMANISM на Майкъл Харнър
« Отговор #3 -: 15 Март 2017 11:58:46, Сряда »
Можеш да видиш и даже да пипнеш. А и те да те пипнат.  ;)