Автор Тема: Биоелектромагнетизъм  (Прочетена 5374 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Биоелектромагнетизъм
« -: 29 Октомври 2020 12:40:15, Четвъртък »
Както Феникс пожела, тук ще разясня някои неща за електромагнетизма в живите организми, съвсем просто и накратко...


Първо - как се пораждат електромагнитните вълни. Простите частици си имат заряди - положителен или отрицателен. Тези заряди, в движение (а те винаги се движат) образуват електрични полета с насоченост извън тях в пространството. Обаче е установено, че електрическото поле поражда магнитно поле и обратното - магнитното поле поражда електично такова. И така се образувазуват електромагнитните вълни. Защо точно "вълни" - можете да прочетете в нета...


В живите организми имаме клетки и извънклетъчно пространство (пространството между клетките). В тези пространства имаме йони, а йоните носят заряд - положителен и отрицателен...значи йоните образуват електрични полета. Обаче има и друго - в мембраните (граничните повърхности) на клетките има йонни помпи, които поддържат различна концентрация на йоните във вътреклетъчното пространство и в извънклетъчното пространство...но най-важното за нас е, че вътрешността на клетката е заредена предимно отрицателно и външната част - предимно положително. Това води до образуване на електричен потенциал (при нервните клетки около -60-70 mV, а при мускулните -80-90 mV). Но йоните постоянно се движат...и образуват електирчни полета, оттам се зараждат магнитни...и ето ти електромагнетизъм. Още по-важното е, зарядите в клетката и в междуклетъчното пространство могат да се променят, благодарение на активацията и инактивацията на тези йонни канали в клетъчната мембрана - тоест вътре в клетката да има предимно положителни заряди и отвън - предимно отрицателни. Реално това е начинът по който се предава информацията в невроните и мускулите - участъците от клетките си променят зарядите. Другото, което трябва да вземем предвид, е че когато йоните се движат (както вече видяхме как) се променя електрическият потенциал (в зависимост от разстоянието между тях, електричното поле има различна сила и насоченост) , от там и електромагнитните вълни, които се излъчват се променят. Като цяло така се образува електромагнетизмът в човешкото тяло...


Що се отнася до магията...
Знаем, че определена подредба на заряди създава определено електрично поле и се излъчват определени електромагнитни вълни с определена честота и дължина...И тези вълни пътуват в пространството и във времето...
Всяко едно живо същество е носител на определена информация - неповторима такава, уникална - я спомени, мисли...и т.н. Това ще рече определена подредба на зарядите в невроните (най-просто казано) и определена съвкупност от електромагнитни излъчвания се появява....
Представете си, че човешкото тяло е като радио - може да предава определена информация и да приема.....но има безброй електромагнитни вълни ширещи се из пространството (май не споменах, че вълните носят определена информация, но сте се сетили вече)....достатъчно е само да се настроите на  определените честоти на даден друг организъм, за да можете да предавате и да приемате информация... :) 


До тук сме за отворените секции...даже може и тази тема да се премести...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #1 -: 29 Октомври 2020 13:03:43, Четвъртък »
И още нещо да добавя...Забравих да спомена как се предава информацията чрез електромагнитни вълни. Пак много обобщено обяснено, ще добавя, че материалите при облъчване с електромагнитни вълни се поляризират, тоест в тях се пораждат отрицателни и положителни заряди...което ще доведе до промяна във функциите на облъчваният материал...Тези заряди ще имитират конфигурацията на зарядите-източник на електомагнитните вълни...Ако пренесем цялата тази схема върху клетките, примерно, трябва да се сетите, че желаният ефект върху друга биологична система, трябва да го постигнете чрез имитация на същия ефект върху собствената си такава...защото това е начинът по който се предава информацията чрез електромагнитни вълни...




И тука давам техника... :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #2 -: 29 Октомври 2020 17:52:34, Четвъртък »
Невероятно,прочетох го три пъти.Толкова е изчерпателно .Знам,че силната магия се прави когато има силен поляритет. Чудесно си го описал действието на  калиево-натриевата помпо в клетката.За мен обаче  създаването на електромагнитни полета и вълни се крие в доста под клетъчно ниво.Аминокиселините имат също поляритет аминна и карбоксилна група, а тяхната подредба може силно да засили или да редуцира индукционният или мезомерния  ефект.ДНК-то е  тази мистика .Освен,че го получаваме по рождение ние можем да го променяме с мисли и действия или въздействия.Моляте покажи ми практики и моляте не го слагайте в затворените групи,че не ме пускат  там .
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #3 -: 29 Октомври 2020 18:20:49, Четвъртък »
За мен обаче  създаването на електромагнитни полета и вълни се крие в доста под клетъчно ниво.
За направлението в което искам да се специализирам в магията, за сега ми стига да разглеждам само този аспект....иначе нещата могат да се разглеждат и на дълбоко физиично, квантово ниво. Вярно е, че аминокиселините и полипептидите (последните в третична или четвъртична структура) са диполи, но техният диполен момент не можем да го контролираме, поне не на такова фино ниво само чрез нервната система...Но чрез нервната система можем да контролираме калиево-натриевите помпи (ей, как се сети...явно си ги изучавал тези неща...умишлено не влизам в подробности...) и следователно и зарядите и така и съвкупността от ЕМВ, които се образуват...
За промяна на ДНК не съм се замислял...но по-скоро да успееш да инхибираш или катализираш реализирането на даден код, който вече си присъства...да направиш нов код...сякаш нито е разумно, нито толкова възможно...
Нещата са интересни за обясняване, донякъде знаенето на това как работят нещата ще ти позволи да подобриш техниките си или да изведеш съвсем нови техники...но като цяло не ти е нужно да знаеш толкова, а по-скоро да ги чувстваш нещата...По същата логика си движиш ръката и без да знаеш какво точно правят онези калиево-натриеви помпи там...

Форумът е много добре систематизиран и ти дава възможност да научиш основите на нещата...но как да използваш наученото - ти сам трябва да се сетиш, сам трябва да сглобиш пъзела...иначе никъде не се стига...просто ще имаш купчина от изпробвани практики, които няма да знаеш какво да ги правиш...а тези практики наистина полагат основите на по-нататъшните "сериозни" занимания...не, че и тези практики не са, де...

Можеш да почнеш с Хаос Магия и да се докажеш...там има една много важна практика, която е свързана с това, което написах и е отговор на многото въпроси от типа "Това сега как да го направя?":

"Ако пренесем цялата тази схема върху клетките, примерно, трябва да се сетите, че желаният ефект върху друга биологична система, трябва да го постигнете чрез имитация на същия ефект върху собствената си такава...защото това е начинът по който се предава информацията чрез електромагнитни вълни..."


Практики по принцип не съм измислял до сега, макар че съм отдавна модератор, но май ми е време вече...като ми дойде музата и като има желаещи, можем да направим някоя групова практика...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #4 -: 29 Октомври 2020 18:26:00, Четвъртък »
Много интересно.Явно  и  двамата обичаме биохимията,която е голямо тайнство.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #5 -: 29 Октомври 2020 18:31:56, Четвъртък »
Много интересно.Явно  и  двамата обичаме биохимията,която е голямо тайнство.
Нали казвам...и да я обичам, и да не я обичам, трябва да я изуча до дупка... [wizard]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #6 -: 29 Октомври 2020 18:37:53, Четвъртък »
Какво ще кажеш за пиенето на магнитна или сребърна вода.Знам , умът е този ,който трансформира всичко ,но можем ли да му помогнем по някакъв начин.Ще ми е интересен отговорът ти
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #7 -: 29 Октомври 2020 18:58:01, Четвъртък »
Магнитни води - пълни глупости...да, кислородът е парамагнитен, да, водата е дипол...но все пак е течна, дори и със някой супер силен магнит да успеят да подредят молекулите, демек да ги намагнитизират (даже не схващам подреждането им с какво ще помогне на организма) то водата е течна...и течна се пие...и като е течна, какъвто и магнит да имаш, брауновото движение ще си каже думата и на секундата водата ще се отмагнитизира, тъй да се каже...


А сребърната вода е антисептик и реално си действа...


За да подпомогнеш ума - можеш да използваш сигили и тем подобни...в Хаос Магия е обяснено много добре...пък ако нещо е непонятно, винаги сме тук за да изясняваме... :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Surela

Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #8 -: 16 Октомври 2021 16:56:21, Събота »
....
Що се отнася до магията...
Знаем, че определена подредба на заряди създава определено електрично поле и се излъчват определени електромагнитни вълни с определена честота и дължина...И тези вълни пътуват в пространството и във времето...
Всяко едно живо същество е носител на определена информация - неповторима такава, уникална - я спомени, мисли...и т.н. Това ще рече определена подредба на зарядите в невроните (най-просто казано) и определена съвкупност от електромагнитни излъчвания се появява....
Представете си, че човешкото тяло е като радио - може да предава определена информация и да приема.....но има безброй електромагнитни вълни ширещи се из пространството (май не споменах, че вълните носят определена информация, но сте се сетили вече)....достатъчно е само да се настроите на  определените честоти на даден друг организъм, за да можете да предавате и да приемате информация... :)   
Не се ли обяснява по същия начин и телепатияга?
Но при магията може да се предаде и въздействие по този начин /на същия принцип/?

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #9 -: 17 Октомври 2021 13:28:33, Неделя »
Не се ли обяснява по същия начин и телепатияга?
Но при магията може да се предаде и въздействие по този начин /на същия принцип/?
Да ти кажа, това си е моя интерпретация как се случват нещата...не съм правил научни експерименти, нямам нужната апаратура...не мога да кажа...

Това, което със сигурност мога да кажа - в магията много неща се случват на един и същи принцип, но с цел по-лесно изучаване и усвояване ги разделяме на разни видове магия...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Surela

Re: Биоелектромагнетизъм
« Отговор #10 -: 17 Октомври 2021 13:55:58, Неделя »
Благодаря за отговора.
Тук във форума намирам доста интересни теми, и ги чета.
И понеже наскоро разбрах, че съм и телепат, макар и несилен, се опитвам да намеря обяснения на някои неща, вкл. и магията.
Мернах в една от темите, че има магия на мислите.
И сега моето лаишко обяснение за мен самата е, че при обикновената телепатия има размен на мисли само. А при магията - и въздействие, т.е. изпълнителят на магията въздейства по мисловен път на този, за когото е предназначена тя с цел постигане на крайния резултат. Може и да греша.
Прочетох и доста полезни неща чисто житейски, с които към абс. съгласна.