Автор Тема: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого  (Прочетена 35516 пъти)

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #45 -: 24 Юни 2019 22:41:44, Понеделник »
Ми той го може, Цеци.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #46 -: 24 Юни 2019 22:59:25, Понеделник »
Ми той го може, Цеци.
Съгласна! И го ползва за глупости като манипулация...
Долу горе като да заколиш пиле с електрически трион вместо с кухненския нож. Излишна загуба на енергия ако питаш мен.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #47 -: 24 Юни 2019 23:26:46, Понеделник »
Излишна загуба на енергия ако питаш мен.
Има разлика в подхода. След синхронизация е достатъчен импулс. Мощността му, естествено, зависи от нивото на подготовка и практиката. Загубата на енергия е нищожна.
Относно силата на думите и аз съм разколебан. Толстой казва, че са израз на волята. От друга страна има школи, разглеждащи ги като създаване на благоприятни вибрации. А може би е комбинация от двете. Истината (за мен) е, че поне в началото думите са необходима патерица.
И едно уточнение - не практикувам откакто се запознах с жена си (грубо 10 години). Имах неприятното свойство неволно да влияя на здравето и самочувствието на околните, което и наложи решението ми да минимизирам практиката до елементарна медитация.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
quote author=volk22 link=topic=1795.msg45607#msg45607 date=1561408006]След синхронизация е достатъчен импулс. Мощността му, естествено, зависи от нивото на подготовка и практиката.


Истината (за мен) е, че поне в началото думите са необходима патерица.
Вълк или Волк, дай сега да се разберем... С този енергиен канал  ще манипулираш словесно или енергийно? Защото това което обясняваш си е енергийна манипулация дето Последен си я умее повече от мен и...
Последен, ще ти издърпам всичките уши дето още не си започнал енергийната манипулация върху мен дето ми я обеща...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Имаше няколко алкохолни дни...
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
... и ти, за кой Последен говориш?!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Последен, ти си един и за теб говоря...
И алкохолните дни са поскледните няколко, а ти ми обеща преди година!!!!  8)
Обеща ми да спра да пуша - нещо дето даже не искам да положа усилия да спра защото интоксикацията след 33 години средно по кутия и кусур цигари на ден ще е страшна. Та ти неведнъж през последната година ми обеща да ми намалиш желанието за цигари постепенно докато ги спра и тази интоксикация да стане постепенно и безболезнено. И го можеш това, а се калпазанееш... [yu]
Последната седмица пак пуща като комин. Съдействай, моля! Мятай магията и нека вихронравата вещица понамали цигарите до към 10 на ден примерно.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Брях, ами сега!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Два нюанса: volk22 е ник, който използвам от над 20 години и нямам допирни точки с Вълк (някъде в този форум попаднах на споменаването му).
Енергиен канал, синхронизация (разликата са дребни детайли - за мен процесът е един), са възможни след сваляне на защитата, нали? Най-лесно е да се сведе отношението на обекта на позитив - защитата отслабва, понякога пада напълно. Не мога да не спомена и случаите, когато се манипулира самочувствието на адресата с цел подготовка за последваща енергийна интервенция. Тук в помощ влиза словесната манипулация. Невербалната е по-сложна, ако обектът е напълно непознат. Уточнявам - говоря за пряк контакт с адресата.
Вторият случай, в който думите могат да са от помощ е самият процес на енергийна манипулация. Визирам дистанционната. От прочетеното до момента съдя, че тук има достатъчно вещи хора, за които ще е обидно да обсъждаме пряка. Макар че тя е първата разумна стъпка в тази област. Транс, генериране на импулс, а на по-сложен етап и търсене на адресат по заявка се постигат по-лесно с подходящи вибрации. За някои е музика, за други - шумът на собственото тяло, за трети - думи, създаващи благоприятни трептения или описващи характера на импулса. Опростено (грубо) - магията може да се представи като съвкупност от психология, акустика, вълни и електромагнетизъм.
Относно енергията и нейните загуби: Може да се възстанови бързо и лесно чрез медитация и създаване на подходящ резонанс в енергетичните нива.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Опростено (грубо) - магията може да се представи като съвкупност от психология, акустика, вълни и електромагнетизъм.

С това съм съгласна.

Колкото до другото...

Енергиен канал, синхронизация (разликата са дребни детайли - за мен процесът е един), са възможни след сваляне на защитата, нали? Най-лесно е да се сведе отношението на обекта на позитив - защитата отслабва, понякога пада напълно.
Не мога да не спомена и случаите, когато се манипулира самочувствието на адресата с цел подготовка за последваща енергийна интервенция.
Транс, генериране на импулс, а на по-сложен етап и търсене на адресат по заявка се постигат по-лесно с подходящи вибрации.

Ами горното ме навява на мисълта за зловредна намеса по поръчка което ама хич не ми е по вкуса. Но дори и за това, защо??? Не е ли по-лесно и бързо една енергийна атака и до там?!


"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Защото ( както сама писа по-рано) по-лесното отнема енергия. Това е част от израстването и развитието. За хората, които ме подготвяха и насочваха бе важно да се мине през този етап. Както и зареждане на предмети чрез работа с елементали, създаване на ключове...
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Защото ( както сама писа по-рано) по-лесното отнема енергия.
Kaк така по-лесното отнема повече енергия? Не се ли нарича по-лесно точно заради обратното? Или аз бъркам нещо...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
1) Цеци, не виждам защо намесата трябва да е зловредна. Дори за благотворно влияние трябва да свалиш защитата на обекта, освен ако той не ти съдейства. Но при дистанционна работа съдействието е невъзможно.
Друг въпрос е, че атаката може да бъде много лесно проследена до източника. При синхронизацията трябва изключително опитен човек, за да те открие. (Да, тук вече говоря за зловредна намеса. Едва ли някой ще тръгне да търси източника на успеха си:) )

2) Либра, при атака трябва да пребориш първо защитата на обекта. А това винаги е свързано с разход на собствена енергия. Плюс самото влияние върху обекта. При енергийна манипулация през канал е достатъчно създаването на резонанс.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Добре Волк - съгласи ме!
Само с частта, за помагането... Да тръгнеш да помагаш на някого без да ти е поискал помощ е малко насилствено според мен.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
2) Либра, при атака трябва да пребориш първо защитата на обекта. А това винаги е свързано с разход на собствена енергия. Плюс самото влияние върху обекта. При енергийна манипулация през канал е достатъчно създаването на резонанс.
Много съм руса, а пък съм с много малко опит в магията и не знам до колко те разбрах...Та, ако правилно съм разбрала, значи атака = влияние с външна сила, а пък енергийна манипулация = влияние отвътре в самия човек... И за атаката се изисква повече енергия, защото човекът оказва съпротивление, което трябва да се преодолее, а при енергийната манипулация го няма това противопоставяне...
Ако не съм схванала правилно, моля някой да го обясни простичко... ако е възможно... :::)
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.