Автор Тема: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого  (Прочетена 35504 пъти)

Неактивен Maxx

Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #30 -: 20 Януари 2017 17:04:43, Петък »
Цеци_Вихронрав, познавам и лудостта, и всички имитации на нормалност. Радвам се, че си свободна.
Solomon, мога "да ти покажа вратата, но сам трябва да минеш през нея". После ще се смеем заедно или в този свят, ли и в другия.
listentothewild, 10 години в армията се занимавах с "нечистити науки" - Гоетия в частност. Умряха хора. Минах през всичко и вече искам да намеря покой. Завиждам ти благородно! Бъди щастлива и свободна!
Благодаря ви на вички!
Това е сбогуване.
Аз продължавам, защото ми показаха пътя!
Желая ви Късмет и Безсмъртие!
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #31 -: 24 Януари 2017 23:29:18, Вторник »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #32 -: 25 Януари 2017 20:11:58, Сряда »
smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #33 -: 24 Юни 2019 19:57:21, Понеделник »
Словото е могъщ инструмент за манипулация. И стои на въоръжение при всеки, занимаващ се с енергетични манипулации.
Има ли несъгласни? :)
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #34 -: 24 Юни 2019 19:59:18, Понеделник »
Словото е могъщ инструмент за манипулация.

"В началото бе словото..." , нали така беше. От там нататък всеки си прави изводите  [umnik]
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #35 -: 24 Юни 2019 20:58:30, Понеделник »
И стои на въоръжение при всеки, занимаващ се с енергетични манипулации.
Не е задължително. 5 годишната ми племенница не влага ама никаква енергия докато играейки си с конструктора обяснява мимоходом на брат ми, че спейки на обяд в детската градина сънувала, че на кучето и котката много им домъчняло за нея. Та тате и нали е най-добрия баща със най-красивите сини очи - също като нейните да вземе да я вземе със себе си като отива на вилата да нахрани същите тези куче и коте, че и тя да ги гушне да не им домъчнявало за нея. Съответно брат ми като омагьосан хуква да слага детското столче в колата, а аз и снаха ми се споглеждаме и в един глас обявяваме малката за манипулатор от класа.
Та мисълта ми е, че не е задължително да се занимаваш с енергийни практики, за да използваш словесната манипулация. А покрай словесната като вкараш и малко вербална става...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #36 -: 24 Юни 2019 21:21:59, Понеделник »
Мда. Явно ще трябва малко по-пространно обяснение. Най-лесно енергиен канал се създава (синхронизира) чрез манипулация. Словесна Е вербална. Жестове, мимика - невербална. Последната помага за предразполагане към първата.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #37 -: 24 Юни 2019 22:05:24, Понеделник »
Най-лесно енергиен канал се създава (синхронизира) чрез манипулация.
Енергиен канал за какво? За манипулация ли? И ако е така защо да си хабя енергията да изграждам енергиен канал като мога да го направя по-бързо и лесно и без него?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #38 -: 24 Юни 2019 22:16:48, Понеделник »
Словото само по себе си съдържа такава огромна сила, че създава и събаря всякакви стени... (чак от самосебе си се получи алитерация  [taunt] )
Съгласна съм, че е прекрасно средство за манипулация... но не е само това. Макар че психолозите твърдят, че в невербалната комуникация се съдържа по-голямата част от общуването, за мен думите са по-важни... Смятам, че те в голяма степен определят какъв е един човек, както и какво е отношението му към него самия и към околните. Аз лично проявявам голяма суета относно начина си на изразяване и езиковата си компетентност, което ме е научило да си използвам достатъчно добре речниковия запас, че да разчитам единствено на него в напечени ситуации. Също така 50% от мнението ми за човек се съставя от начина, по който говори/пише и много се дразня от неграмотни хора с беден речник...
Абе изобщо думите са си голяма работа. Чрез тях можем да изразим абсолютно всичко...ако можем да ги използваме правилно...Тежко му на този, който не борави с тях добре.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #39 -: 24 Юни 2019 22:22:50, Понеделник »
Словото само по себе си съдържа такава огромна сила
Права си, Либра! Затова и в магията има така нареченото Наричане. Т.е. казваш на глас това което програмираш и го казваш така все едно вече се е случило. Аз ползвам наричане и действа безотказно.
И за останалото си права. Познай как се чувствам в страна където не зная езика добре и не мога да изразя мислите си. За два месеца в Чехия говоря езика като стар циганин български и се чувствам ужасно. Съответно в повечето случаи мълча или търся думи и изрази с които... Абе опитвам се като Последен с малко думи да казвам много, но е трудно...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #40 -: 24 Юни 2019 22:27:52, Понеделник »
Цеци (надявам се, не си против такова обръщение от непознат, при това и новобранец във форума), прочетох част от постовете ти с общ достъп. Говорим за едно и също, но от различна гледна точка. Или с различни думи. Но подобна дискусия не е обект на разглеждане във въпросната тема. Може би философията ни също се различава. Лично за мен енергийният канал е една възможност, която в бъдещето може неочаквано да стане полезна. Чисто планова застраховка. Може би контактите ми с определени среди в Петербург по времето, когато започнах да се интересувам от тази материя, оказва определено влияние върху мирогледа ми.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #41 -: 24 Юни 2019 22:34:46, Понеделник »
Петербург,  :) .
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #42 -: 24 Юни 2019 22:35:05, Понеделник »

Т.е. казваш на глас това което програмираш и го казваш така все едно вече се е случило.
Идея си нямам как става номерът, но наистина става... Може би е по-лесно да се насочи енергията чрез думите?
Познай как се чувствам в страна където не зная езика добре и не мога да изразя мислите си. За два месеца в Чехия говоря езика като стар циганин български и се чувствам ужасно. Съответно в повечето случаи мълча или търся думи и изрази с които... Абе опитвам се като Последен с малко думи да казвам много, но е трудно...
Не ти завиждам... Аз много мразя да ми се наложи да говоря на испански(втори чужд език), защото го знам само на ниво B1 - все едно съм 4-годишно дете... Не разполагам със същия речников запас(и ако щеш - с граматични конструкции) както при българския и английския и се чувствам леко "осакатена". Много е некомфортно...  [wacko]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #43 -: 24 Юни 2019 22:36:36, Понеделник »
Възможно е даси прав, но от моята камбанария енергиен канал изграждаш когато трябва да излекуваш примерно или пък да  атакуваш, да  блокираш атака и т.н. За нещо толкова елементарно като манипулацията не си струва усилието.
А ти си се научи да изграждаш енергийни канали, щом се занимаваш с магия е редно да го можеш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #44 -: 24 Юни 2019 22:39:38, Понеделник »
Може би е по-лесно да се насочи енергията чрез думите?
Незнам... Но в думите има сила, някакъв енергиен код предполагам. Факт е, че действа.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен