Автор Тема: Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого  (Прочетена 35495 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #15 -: 22 Септември 2016 16:39:37, Четвъртък »
Quote Solomon ()
Еми, нали чрез речта можем да предизвикваме емоции....
 
Но не са много хората, които използват речта специално и умишлено да предизвикват емоции... А отговорността за емоциите си е наша... Примерно някой може да си е поставил за цел умишлено да ни ядоса, но ние да решим да го игнорираме и да си запазим спокойствието по този начин... Ние можем да изберем какво да правим с емоциите си- рядко се случва да не можем... В смисъл, има събития, които ни помитат и няма как да се владеем, но те са рядкост... В общия случай- контролът е в наши ръце и от нас зависи дали ще има контрол и какъв- над емоциите... Тук вече въпрос на личност- някои са много емоционални и искат да изпитат по много от всяка емоция, а други - обратното... И как ще се постъпи спрямо емоционалността- е въпрос на осъзнатост...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #16 -: 22 Септември 2016 16:57:00, Четвъртък »
theshadow, тук вече съм съгласен. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #17 -: 22 Септември 2016 18:57:20, Четвъртък »
Quote theshadow ()
В общия случай- контролът е в наши ръце и от нас зависи дали ще има контрол и какъв- над емоциите... Тук вече въпрос на личност- някои са много емоционални и искат да изпитат по много от всяка емоция, а други - обратното... И как ще се постъпи спрямо емоционалността- е въпрос на осъзнатост...
ДА ама НЕ!
Сянка, контрол над външните емоции можеш да постигнеш, но над вътрешните не, освен ако не си робот.
Да обясня с пример, че така си мога...
Ако някой обиди теб, ти може изобщо да не се впечатлиш и да не вложиш грам емоция в думите му. Но ако някой нападне словесно твой близък... Ти може и да не му доставиш удоволствието да разбере, че те е вбесил и наранил, но вътрешно ще вриш и кипиш. А после този някой ще си го отнася всеки път когато се сетиш, че е имал глупостта да обиди твой близък пред теб. В това отношение сме много еднакви с теб.
Така, че думите могат да наранят дори и да не позволим околните да го разберат.
Думите са сила!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #18 -: 22 Септември 2016 19:44:15, Четвъртък »
Цеци_Вихронрав, ''метаморфозата'' в магията не означаваше ли контрол над емоциите и ''синтезиране''/предизвикване/пораждане на каквито си емоции искаме у самите нас ? Та в такъв случай ние не контролираме ли емоциите си ?
Може и да съм разбрал погрешно метаморфозата...та и затова питам.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #19 -: 22 Септември 2016 20:07:10, Четвъртък »
Точно това е метаморфозата. Можеш една емоция да я преобразиш в друга, но говорехме за думите. Думите предизвикват емоции, а какви и как ти ще ги преобразуваш е друга бира.  biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #20 -: 22 Септември 2016 21:06:52, Четвъртък »
Цеци_Вихронрав, аз писах, че има и такива събития, дето ни помитат и тогава емоциите са си в неконтролируем вид... Но те са рядкост... Да, ако някой нападне словесно по гаден начин хора, на които държа, то тогава си е точно такова събитие... И аз, като и ти, тогава реагираме... Всеки реагира при такава ситуация... Няма как да не се получи емоция...

Пак повтарям, че тежките събития са рядкост... Някой трябва много да се постарае да ме вбеси, за да реагирам остро и систематично, както и теб... Но пък след това си мъкне последиците...

Стандартното е- някой си изпростял... Или ще го подмина като експрес малка гаричка, или ще ме случи в настроение от типа- ""я, мезе, че и само си дошло на крака"" и ще ме избие на подбъзване на изпростяващия... Но това не включва някакви емоции от моя страна, дето да речеш, че се водя по чуждото мнение какво казали хората... Данък обществено мнение не е сред платимите и от мен, и от теб, до колкото те познавам...

Нещо таковата е, което се опитвах да обясня из постовете си по-горе...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #21 -: 27 Септември 2016 13:01:15, Вторник »
Преди отговарях,но това си е излишно хабене на енергия.Мога да отговоря,но рядко и за доста сериозни неща.Вече,вместо да влизам в обяснителен режим,просто подминавам.А за ядосването-много е важно по какъв начин се ядосваме.Като всеки нормален човек и аз го правя,но се опитвам да не си изливам лошото настроение или гнева върху околните,особено върху хора,на които държа,за да не съжалявам в бъдеще,че сме си развалили отношенията.Това е вид възпитаване на емоциите.Аз се ядосвам,когато съм сама със себе си-насаме се проявявам в пълния блясък.Тогава може да хвърлям,да чупя,да скъсам нещо,но от това няма да пострада никой и отношенията ми с другите.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #22 -: 27 Септември 2016 13:54:37, Вторник »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Maxx

Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #23 -: 14 Януари 2017 20:52:07, Събота »
Цеци_Вихронрав
Относно цитирам "Сянка, контрол над външните емоции можеш да постигнеш, но над вътрешните не, освен ако не си робот."
Моля да не ме разбирате погрешно, но искам да покажа мнението си по темата, защото може да е полезно за някой или да ми помогнете да се науча да мълча.
-за да мога спокойно да правя неща отвъд прага на безумието и глупостта в продължение на няколко години методично обезобразявах духа си до състояние да мога да не изпитвам никаква емоция самопроизволно. Можех да си създавам и унищожавам чувства в сравнително кратки периоди. Емоциите ги овладявах максимум до трета секунда още на слънчевия сплит или ги предвиждах и не допусках като рефлекс да се породят. Можех да стигам до състояние да отвращавам и ужасявам дори създания на мрака, хора с тежки психични отклонения и всичко друго, но това беше начина да минавам напред. Осакатих се емоционално и последиците ги влача до днес. Това, което получих като знания и опит е изненадващо, ужасно странно, очевидно и не знам дали някой друг ще може да го ползва като информация и техника за експерименти със същества от астрала.
- относно говоренето - това ми е любимата дарба, с която съм се родил и развивам откакто се помня. Волево обогатявах речника си, учех се да модулирам гласа си и да усещам хората срещу мен, за да ги управлявам в изгодни за мен посоки. Невероятно е когато след 30- 40 минути монолог на екзотична тема един или няколко човека покрай мен секунди след като съм свършил остават вцепени като статуи забравили почти да дишат. Почти никога не помнят нищо, но след три дена почват да осъзнават мислите си като свой. Най- много съм говорил 18 часа на две мой приятелки, които искаха да видят колко мога да издържа вдъхновен и неспиращ. Странно беше. Едната от 3 години вече живее с мен, а другата не съм я виждал повече понеже нещо стана. Не трябва да се дели цялото - речта, емоцията като фон и усещанията, които се залагат в събеседника с определена цел са ефективни само ако са отработени, осъзнати, вдъхновени и целенасочени. А дали е правилно или не зависи от душата, която е извор на вдъхновението.
- само, че в един момент разбрах, че никой не ме слуша какво казвам, а като наркомани се оставят да ги носи гласа ми, а аз от годими нищо не казвам, а само се опитвам да убеждавам себе си, че не е дошло време да млъкна. Сега се уча да мълча и да казвам само, каквото трябва. заслужава си и да е истина, която може да се понесе. Тук си позволявам малко повече, но е обясмимо имайки предвид какви хора (и създания ако някои се обиждате от първата дума) четат.
- научих се да имитирам почти перфектно всяка емоция и чувство- дори доброто и любовта, но човек с чисто сърце не можеш да излъжеш, а докато имитирах тези неща съм започнал да имитирам и че съм жив. Сега се уча да не ме е срам от чувствата ми, да се наслаждавам, на страха, гнева, радоста, спокойствието и радостта без да ме управляват, но да идват от сърцето или ума ми. Понякога се чудих защо ми трябваше да мина този път докрая, че да се върна и пак, за да не съм пропуснал нещо... И накрая разбрах.
Обичам да говоря. Ако някой ден искате да усетите какво е ще се радвам да се видим. 
Благодаря! Желая ви Късмет и Безсмъртие!

ПП: извинете ме за помпозността, маниерниченето и прекаляването с мелодрамата, но ми харесва, а обичам критиките повече от комплиментите, защото ме държат в кондиция!
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #24 -: 14 Януари 2017 21:07:01, Събота »
Не мога да разбера защо пъерво си се учил да емитираш чувства? Ти нямаше ли си такива? А сега пък се учиш да не се срамуваш от чувствата си...
Май наистина обичаш да говориш, но колко казваш???
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #25 -: 14 Януари 2017 22:37:45, Събота »
Quote Maxx ()
астрала

Само да вметна, че такова място всъщност не съществува. smile
Астралът е същото "място", където си бил и по време на кома. А именно както обясни Сянка - това място е само в главата ти. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Maxx

Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #26 -: 15 Януари 2017 00:12:51, Неделя »
Цеци_Вихронрав, за да се ходи по пътя ма мрака без страх и колебание, за да се принуждва светът да се огъва по волята ти нямаме право на слабост, съмнения, емоции и чувства. Иначе резултатът е временно или постоянно умопомрачение, кома, кататония или смърт. Исках да знам отговорите на някои от "вечните въпроси". После исках да ви видя, усетя или използвам. После... И така докато един ден всичко свърши, а аз даже не умрях Някога съм се смял от сърце, страдал съм от любов, мразил съм истински.. Знам го, но споменът ми е като за нещо, което съм гледал отстрани. Без емоция, чувство или поне сянка от тях. Тъжно, самотно и грозно е, но е част от нещата. Пожелавам ви никога да не разберете за какво говоря. Приемете ме като изкукуригал разказвач на налудничави приказки, но за мен е животът ми. Не помня никаква емоция, усещане и чувство. Искам да се науча пак да бъда човек. Това е! 
Solomon, моля те не го разбирай като противопоставяне, но ако ми кажеш коя е основата на вярата ти ще ти помогна да бъдеш по- снизходителен и милостив с хората, които не са виновни и не са като нас. За добро на всички ни е и е молба! Прав си за астрала", но не си прав, че глава съществува и като видиш с очите си посред бял ден трезвен, чист и в кондиция как 16 годишно момиче в "транс на три маха" изличава или каквото това там е стенен часовник, очила и радиатор за парно представи си... И като видиш, че губиш контрол над ситуацията понеже не това е трябвало да стане и не знаеш какво да направиш, а следващото нещо на което е ред да "изчезне " си ти.. И трябва или да я убиеш веднага, или да я оставиш не знам какво да направи ама определено е лошо и то меко казано.. А за капак я обичаш и ти е близка, а  просто трябваше "да видим какво живее в мен нали на всички, които идват помагаш"... Жива и здрава е днес. Голяма жена и даже неведнъж сте я виждали по телевизиите.. Аз не съм или поне една част от мен и така трябва, защото единствения непростим грях е глупостта във всичките й форми. И се наказва както в този живот, така и в другия. Ама има и награда за страданието ако устискаш и тя е да знаеш Истината. Тъпото е, че като "горд" я споделя предимно ми се смеят, гледат "едно такова" до  "тоя е изплискал легена яко", или просто се махат по- умните защото усещат, че трябва... Някои остават. После се събираме на такива места.
Цеци_Вихронрав, и отговорът на последния ти въпрос "Май наистина обичаш да говориш, но колко казваш???"е - обичам много и понякога се улавям, че ми трябва публика само за да не изглеждам напълно луд говорейки сам на себе си.  И нищо не казвам. Само разказвам приказки за неща, в които не вярва и малко дете, защото вярата му трябва да се насочи към това, че не е безсмъртен и трябва да умре като другите въпреки, че не се сещам за нещо по жалко и глупаво на което може да повярваш...

Благодаря ви, че вадите от мен такива спомени, знания и парчета от бъдещето! 
Късмет и Безсмъртие ви желая!
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #27 -: 15 Януари 2017 07:56:11, Неделя »
Quote Maxx ()
Цеци_Вихронрав, и отговорът на последния ти въпрос "Май наистина обичаш да говориш, но колко казваш???"е - обичам много и понякога се улавям, че ми трябва публика само за да не изглеждам напълно луд говорейки сам на себе си.
Няма лошо да обичаш да говориш - аз самата съм като латерна. wink 
Обаче като искаш публика би трябвало поне да говориш разбираемо, за да не се чудят тези които те слушат дали не си шизофреник и днес пил ли си си хапчетата. Защото това:

Quote Maxx ()
Прав си за астрала", но не си прав, че глава съществува и като видиш с очите си посред бял ден трезвен, чист и в кондиция как 16 годишно момиче в "транс на три маха" изличава или каквото това там е стенен часовник, очила и радиатор за парно представи си... И като видиш, че губиш контрол над ситуацията понеже не това е трябвало да стане и не знаеш какво да направиш, а следващото нещо на което е ред да "изчезне " си ти.. И трябва или да я убиеш веднага, или да я оставиш не знам какво да направи ама определено е лошо и то меко казано.. А за капак я обичаш и ти е близка, а просто трябваше "да видим какво живее в мен нали на всички, които идват помагаш"...

Е те това горното ми звучи като оприказки на шизофреник останал без лекарства.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #28 -: 15 Януари 2017 11:51:44, Неделя »
Quote Maxx ()
Solomon, моля те не го разбирай като противопоставяне, но ако ми кажеш коя е основата на вярата ти ще ти помогна да бъдеш по- снизходителен и милостив с хората, които не са виновни и не са като нас. За добро на всички ни е и е молба!
Основа на вярата ми ? Ами...това е наука просто...доказано е чрез експерименти, че няма такова място.

Quote Цеци_Вихронрав ()
Прав си за астрала", но не си прав, че глава съществува и като видиш с очите си посред бял ден трезвен, чист и в кондиция как 16 годишно момиче в "транс на три маха" изличава или каквото това там е стенен часовник, очила и радиатор за парно представи си... И като видиш, че губиш контрол над ситуацията понеже не това е трябвало да стане и не знаеш какво да направиш, а следващото нещо на което е ред да "изчезне " си ти.. И трябва или да я убиеш веднага, или да я оставиш не знам какво да направи ама определено е лошо и то меко казано.. А за капак я обичаш и ти е близка, а просто трябваше "да видим какво живее в мен нали на всички, които идват помагаш"... Жива и здрава е днес. Голяма жена и даже неведнъж сте я виждали по телевизиите.. Аз не съм или поне една част от мен и така трябва, защото единствения непростим грях е глупостта във всичките й форми. И се наказва както в този живот, така и в другия. Ама има и награда за страданието ако устискаш и тя е да знаеш Истината. Тъпото е, че като "горд" я споделя предимно ми се смеят, гледат "едно такова" до "тоя е изплискал легена яко", или просто се махат по- умните защото усещат, че трябва... Някои остават. После се събираме на такива места.
Не те разбрах нещо....:)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
« Отговор #29 -: 15 Януари 2017 19:08:28, Неделя »
Maxx, аз като една истинска блондинка ти прочетох поста няколко пъти. Останах с впечатлението, че: 1. - изпитвал си чувства; 2. - опитал си се да ги унищожиш или контролираш (не намирам правилна дума) и 3. - сега пак се опитваш да си ги върнеш. Е, какъв е бил смисъла на всичко? И всъщност как човек се учи да не изпитва емоция? Аз, типично като лигла де, ама колкото повече раста, толкова повече обичам. Кого? Семейство, приятели, любим човек, животинките ми и мнооооого още неща. Аз изпитвам искрена радост всеки път като ги видя. Понякога се гордея с тях, друг път им се сърдя, но нали това все са емоции? И колкото повече време прекарвам с някой, толкова по-цветни емоции изпитвам с него... 

И още нещо... Казваш: 
Quote Maxx ()
или да ми помогнете да се науча да мълча.
Нужно ли е да мълчиш? Мисля, че трябва да се опиташ с по-малко думи да ни кажеш по-съществени неща.