Автор Тема: Какъв е този камък?  (Прочетена 5933 пъти)

Неактивен nqmaznachenie

Какъв е този камък?
« -: 2 Септември 2016 20:26:16, Петък »
Добър вечер съфорумници. Имам въпросче и решх да го задам тук. Работата е там, че си купих един камък скоро, но не зная какъв е. Не е в мой стил да харча пари за нещо чието име дори не зная но като го видях се влюбих. Страхотен е ! Надявам се ако някой от вас знае името му да го сподели с мен. 
Цветът му на слънчева светлина е тъмно син с някакви отблясъци сякаш гледаш нощно небе осеяно със звезди. При нормална светлина изглежда черен. Друго което ми направи впечатление е че е сравнително по студен и тежък от другите камъни което притежавам. За момента обаче нямам възможност да го снимам...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какъв е този камък?
« Отговор #1 -: 2 Септември 2016 20:34:35, Петък »
Може да е лазурит или опал, а може и просто боядисан ахат. Аз имам последният и в последствие разбрах, че се постига с химическо боядисване. :)
Потърси из интернет и сравни...
Бих го направила и аз, но през телефона ми е трудно, а до компютър ще се добера след няколко дена. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nqmaznachenie

Какъв е този камък?
« Отговор #2 -: 2 Септември 2016 21:02:58, Петък »
Търсейки изображения на споменатите от теб камъни намерих моя. Оказа се че е син слънчев камък. Благодаря че ми помогна и се отзова толкова бързо. smile

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какъв е този камък?
« Отговор #3 -: 2 Септември 2016 21:08:55, Петък »
Радвам се, че помогнах. Като се прибера ще поровя да видя какво е това чудо. Обичам камъни и ги събирам, но на такъв още не съм попадала.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какъв е този камък?
« Отговор #4 -: 13 Септември 2016 08:04:56, Вторник »
nqmaznachenie, слънчев камък наричат вид минерал - олигоклаз... Той обаче не е на цвят това, което описваш...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Какъв е този камък?
« Отговор #5 -: 14 Септември 2016 08:25:55, Сряда »
Сянка, я дай малко повече инфо, ако не е проблем.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Какъв е този камък?
« Отговор #6 -: 14 Септември 2016 10:10:37, Сряда »
За онагледяване как най-често изглежда, поствам снимка от полската уикипедия-



Името на олигоклаза идва от др. гръц. - ὀλίγος — малък, незначителен и κλάσις — къс (или нещо таковата)... Смес е от анортит и албит. На цвят може да го докарва като кафяв, зеленоват (рядко срещан), сив, жълт или като на снимката горе- безцветен и е със стъклен отблясък... Заради жълтия олигоклаз- от там и го водят слънчев камък... Т.е. нещо таковата-



А онова горе от снимката- безцветното- го водят лунен камък...

В миналото на магията, двата- лунният и слънчевият - си вървяли в комплект под нарочване, че балансирали слънчевата и лунната енергия... Има и суерие, че олигоклазът лекувал безсъние...

Олигоклазът е камък, използван при ясновидството... С какъв успех обаче- ми е съмнително...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.