Отворена дискусия > КАМЪНИ И МИНЕРАЛИ

Какъв е този камък?

(1/2) > >>

nqmaznachenie:
Добър вечер съфорумници. Имам въпросче и решх да го задам тук. Работата е там, че си купих един камък скоро, но не зная какъв е. Не е в мой стил да харча пари за нещо чието име дори не зная но като го видях се влюбих. Страхотен е ! Надявам се ако някой от вас знае името му да го сподели с мен. 
Цветът му на слънчева светлина е тъмно син с някакви отблясъци сякаш гледаш нощно небе осеяно със звезди. При нормална светлина изглежда черен. Друго което ми направи впечатление е че е сравнително по студен и тежък от другите камъни което притежавам. За момента обаче нямам възможност да го снимам...

Цеци_Вихронрав:
Може да е лазурит или опал, а може и просто боядисан ахат. Аз имам последният и в последствие разбрах, че се постига с химическо боядисване. :)
Потърси из интернет и сравни...
Бих го направила и аз, но през телефона ми е трудно, а до компютър ще се добера след няколко дена.

nqmaznachenie:
Търсейки изображения на споменатите от теб камъни намерих моя. Оказа се че е син слънчев камък. Благодаря че ми помогна и се отзова толкова бързо.

Цеци_Вихронрав:
Радвам се, че помогнах. Като се прибера ще поровя да видя какво е това чудо. Обичам камъни и ги събирам, но на такъв още не съм попадала.

theshadow:
nqmaznachenie, слънчев камък наричат вид минерал - олигоклаз... Той обаче не е на цвят това, което описваш...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия