Автор Тема: Биокинеза  (Прочетена 4550 пъти)

Неактивен nqmaznachenie

Биокинеза
« -: 3 Септември 2016 19:57:42, Събота »
Добър вечер smile Надявам се да не ставам твърде досадна, но както винаги съм пълна с въпроси. Бих искала да попитам съществува ли това нещо наречено биокинеза. Дали е възможно наистина да влияе на ДНК-то ни и има ли инфо във форума където бих могла да науча повече.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Биокинеза
« Отговор #1 -: 3 Септември 2016 21:03:18, Събота »
nqmaznachenie, ако биокинезата съществуваше до сега да бяхме станали свръхчовеци... Сега за сега това е една хубава мечта. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен nqmaznachenie

Биокинеза
« Отговор #2 -: 3 Септември 2016 21:07:07, Събота »
Мда и на мен ми се стори малко невероятно, но реално погледнато съм ставала свидител на много неща които дефакто няма как да се обяснят за това за момент си позволих да повярвам на тази красива лъжа. biggrin

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Биокинеза
« Отговор #3 -: 4 Септември 2016 10:13:20, Неделя »
nqmaznachenie, моля те въпросите от този тип да ги задаваш в секция "Магия"... Местя темата в съответната секция...

Сега на въпроса ти...
Биокинеза... Като се отвори по българските сайтове (и не само български сайтове) и... И се вижда някакво програмиране на гени, контрол над гени, което е невъзможно... Но и което няма нищо общо с биокинезата... Просто шарлатаните толкова си можели...

Био е дума, идваща от гръцки и означаваща живот, а като е сложена пред някоя дума, обозначава нещо свързано с живота...

Кинеза - също е от гръцки и означава движение...

Та самото значение на думата биокинеза няма нищо общо с програмирането на гените, контролът над гените и прочие шарлатании...

Цитирам тълковен речник-

"биокине́з- м. Осуществление движения за счёт биологических источников энергии."

И в мой любителски превод- биокинезата е осъществяване на движение за сметка на биологичен източник на енергия.

Та в този ред на мисли- да, биокинезата си съществува, но не- не е нищо от това, което шарлатаните пишат по въпроса...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.