Автор Тема: Магията без суеверието  (Прочетена 9436 пъти)

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Магията без суеверието
« Отговор #15 -: 27 Септември 2016 19:18:23, Вторник »
По своята същност,Шадоу,християнското богослужение в църквата си е чиста церемониална магия.Друг е въпросът,че в един момент по-късно магическите действия за удобство или за друго са били облечени в религиозна форма.Друг е и въпросът,че за удобство понякога у мен изниква асоциация за Дявола като най-добрия трикстър,господар на кръстопътищата,езическо божество smile .А това,че наука и езотерика вървят към сближаване,спор няма,но когато дойде този момент,нито ти,нито аз ще сме между живите,защото такива процеси трудно си проправят път-старото не иска да се сдаде.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Магията без суеверието
« Отговор #16 -: 2 Октомври 2016 12:02:40, Неделя »
Да се върнем на суеверията в магията...
Вчера гледах "Жабокът принц". Там с магия принцът го жабясаха... Замислих се от къде идва това и най-вече глупавата идея, че като целунеш жабата и тя ще стане принц?!? И единственото логично обяснение което ми идва е за жабите които отделят халюциногенна слуз. Сянка ще обясни подробностите, понеже го влече да учи и да знае всичко. smile Но общо взето, някой - някога се дрогирал целувайки такава жаба и му се привидяло я принц, я принцеса и ето ти приказка за принцът жаба, а руснаците си имат и царевна лягушка. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Магията без суеверието
« Отговор #17 -: 2 Октомври 2016 12:19:16, Неделя »
Другото тъпо суеверие което ми идва на ум е, че ние окултистите забъркваме в казан разни гадости като око от тритон, крило от муха и т.н. Като чета за афродизиаците много и странни части от телата на животни са се възприемали като афродизиак навремето... Вярно, някой имат това свойство, но не всички. Та предполагам, че маговете са забърквали точно афродизиаци или повече или по-малко упойващи вещества, а често и отрови, като са ползвали различни и странни съставки, а от там и казанчето и магията...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен