Автор Тема: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?  (Прочетена 20837 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #30 -: 11 Септември 2016 13:51:19, Неделя »
Quote theshadow ()
Цеци_Вихронрав, лисън ту дъ уайлд се чете- без "т" в "лисън" ... Ако греша в прочита- лисън и соломон да поправят... smile
Мда, точно така. smile
''listen to the wild '' (лисън ту дъ уайълд) ще рече ''чуй дивото'' или ''заслушай се в дивото''
listentothewild, как и защо избра този ник ? smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #31 -: 11 Септември 2016 14:34:57, Неделя »
Quote Solomon ()
listentothewild, как и защо избра този ник ?
Бас ловя, е го е избрала само, за да ме тормози с произношението. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #32 -: 11 Септември 2016 14:41:06, Неделя »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #33 -: 11 Септември 2016 14:53:16, Неделя »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Бас ловя, е го е избрала само, за да ме тормози с произношението. biggrin
:D biggrin :D
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #34 -: 11 Септември 2016 14:54:24, Неделя »
Quote theshadow ()
Героинята Амидала от ""Междузвездни войни"" един руснак, правещ субтитри, я беше преименувал на А Мне Не Дала... biggrin
:D
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #35 -: 12 Септември 2016 13:43:41, Понеделник »
Цеци_Вихронрав, е тоя път не позна.  biggrin И все пак не отричам, че е забавно. 

Solomon, избрах го с идеята, че... за мен дивото е свободата, виталността, лудите решения, интуицията вътре в мен. Дивото, това са прекрасни местенца, животинки, огън, въздух, вода, земя, небе, слънце, любов... И като събереш всичко и го прибереш в сърцето си се получава така, че чувайки дивото, чуваш себе си.  smile

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #36 -: 12 Септември 2016 15:11:56, Понеделник »
Прекрасно smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #37 -: 13 Март 2017 22:46:50, Понеделник »
Свободна вещерска вечер... Та, чета си и размишлявам.


Спомням си... Имах една приятелка преди - точно такава жертва и манипулаторка. Докато бяхме в добри отношения все се жалваше колко е изтормозена от живота, какво си лошо нещо и се случило и т.н. Хората я виждаха бяла и добра, съжаляваха я и... След време тя успяваше да им върне за добротата. Както обичам да казвам - няма ненаказано добро.
Въпросната госпожица омота и мен. Благодарение на нея скъсах отношенията с близък човек, в последствие това започна да се случва и с други хора. Замислих се, поразрових се назад и... М-да! Светна ми лампичката... Късно, ама се радвам, че все пак светна. Известно време я наблюдавах и започнах да виждам как използва какви ли не причини от минало и настояще (все тя невинна и наскърбена), за да печели хората на своя страна. После им объркваше нещо в живота и се радваше да си страдат заедно. Е, и до днес не мога да разбера що за жертва е това, но и се радвам, че вече не е покрай мен.
Благодарение на този случай се замислих, че това с жертвата е някаква фалшива маска, която при това, ако не я наместиш правилно, може много бързо да падне. Гледайки нея, разбрах, че не искам един ден да гледат мен така! От тогава се стремя да си сбъдвам нещата, които искам, но и да не се случи... То се старая да не влизам в ролята на мъченица, която е много изтормозена от живота и все нещо не и е наред (защото хората така и така направили).


Друг е въпроса, че аз не успях да и покажа, че действията и са неправилни. Просто приключих всякакви приятелски взаимоотношения с нея. А като попаднем на такива хора - как трябва да действаме? Прекалената предпазливост си мисля, че отпада...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #38 -: 14 Март 2017 07:22:49, Вторник »
Лисън- някои хора така и не се научават да бъдат коректни... Като срещнеш такъв типаж- просто го отстраняваш от приятелския си кръг... Такива хора, които са некоректни, или си намират за приятели накрая същите некоректници като тях самите и си страдат заедно, правейки се взаимно на диви и на щастливи, или са сред самотните хора по този свят, но по причина, че сами си го причиняват това с поведението си и то редовно- аха да си намерят приятели и като се покажат какви са и в един момент остават отново сами...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #39 -: 14 Март 2017 16:22:47, Вторник »
Така е, Сянка. Единствения начин да предпазим собствения си живот от такива типажи е да ги избягваме. С оглед на ситуацията преди и след... В момента - приятелите са ми повече, нервите - по-малко. :::)


Но, ей ти на, пуста доброта. На някой му се случило нещо лошо (някога си), вкопчи се в теб като кърлеж да ти се жалва колко е нещастен и върви се отървавай после. Да вземат да измислят една ваксина против такива хора, че доста станаха.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #40 -: 14 Март 2017 17:59:25, Вторник »
В самото жалване няма нищо лошо- човешкият живот е така устроен, че на всеки може да се случи нещо лошо и да поиска да се оплаче някому, за да му олекне, че е разбран.... Проблемът е не жалването, а когато онзи, който се жалва, няма реално намерение да си реши проблема или търси не точно да се ожали, а едни други неща, например незаслужено внимание или да направи така, че да има скарали се хора... 
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #41 -: 14 Март 2017 18:07:38, Вторник »
Сянка, може и да не е по темата, но пък ще бъде от полза според мен. Моето любопитство винаги надделява и...
Какво правим с хората, които са пълна противоположност на жалващите се? Онези - тихите, които никога не споделят какво им е, какво са преживяли, за какво копнеят. Струва ми се, че те са рядкост, но все пак не е лесно общуването с тях.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #42 -: 16 Март 2017 10:12:14, Четвъртък »
Това са по-затворени хора... И там няма много какво да се направи...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #43 -: 16 Март 2017 16:39:40, Четвъртък »
Именно - затворени хора.
Имам една единствена практика с тях. Научила съм, че щом не си казват с добро, почват да говорят като ги изкараш извън нерви. Ама и това не ми прилича на добро решение, а и не ми харесва...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #44 -: 16 Март 2017 18:32:19, Четвъртък »
Затворените хора проговарят когато решат, след като са те избрали. Докосни сърцето им и им дай време да повярват. :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.