Автор Тема: ЩО Е ТО ЖЕРТВА?  (Прочетена 20855 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #15 -: 7 Септември 2016 23:48:42, Сряда »
Значи пак стигаме до извода, че компромиса и жертвата са две различни неща...
Да ти дам пример... Бих жертвала здравето и живота си, за да спася живота на синът си, но не бих жертвала малките си удовлоствия, за да събера пари да му купя кола примерно, за да си джитка насам-натам. biggrin И току му правя разни компромиси, като да му търпя мрънкането (не винаги все пак  wink ) понеже ми е син и го обичам. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #16 -: 8 Септември 2016 13:53:24, Четвъртък »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Значи пак стигаме до извода, че компромиса и жертвата са две различни неща...
Еми да biggrin Първоначално не осъзнавах, че това да правиш жертва означава да си жертва...Защото това ''да си жертва'' го възприемах като да си обект на нападки и т.н., но сега разбирам. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #17 -: 8 Септември 2016 14:00:30, Четвъртък »
Когато си обект на напафки си жертва, но когато правиш жертва (примерно дадеш бъбрек за спасяване живота на близък) ти не си жертва, а си добър човек. Темата която отворих обаче е за мнимите жертви. За онези които много искат да им се обърне внимание и като не могат да го спечелят с друго се представят за жертви. също и за онея които прикриват интригите си представяйки себе си за жертва и т.н.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #18 -: 8 Септември 2016 14:09:49, Четвъртък »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Когато си обект на напафки си жертва, но когато правиш жертва (примерно дадеш бъбрек за спасяване живота на близък) ти не си жертва, а си добър човек. Темата която отворих обаче е за мнимите жертви.
Сега ми стана ясно за какъв вид жертва говорим. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #19 -: 8 Септември 2016 14:11:53, Четвъртък »
smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Agena

  • Newbie
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 219
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #20 -: 8 Септември 2016 23:40:33, Четвъртък »
Аз бих искала да доразвия поста на Сянка в тази тема,защото като описа практиките си и ритъма на изпълнение,все едно,че аз съм го писала за себе си.Да,много съм упорита,ако нещо не ми се получава,мога да го правя пет,десет,сто пъти,докато стане,но по отношение на графиците в магията съм доста разпиляна.За да се науча на системност,започнах именно това с жертвите и с каляването на волята.След една сериозна практика през 2012 година,спрях изобщо кафето-оттогава не съм го близвала даже,досега помня датата:7 декември 2012 година.Трудно беше в първите два месеца,но след това тази зависимост се преодолява и се чувстваш горд със себе си,че си успял,а това ти дава стимул за напред.Просто,като си поставя някаква цел за изпълнение на нещо,давам обет пред себе си,че ще я постигна.После в резултат на задоволство от собствената си персона мога да изпадна и в трансоподобно състояние и смея да твърдя,че много от нещата ми сработват точно в такова състояние на духа-как да го наречем,радостен сън с отворени очи :))).От 921 съм вземала модела за спазване на график,дисциплината е важна.Колкото до тези,които се правят на жертви в живота,бягам надалеч от тях,защото те са с психика на пораженци,а това е заразно.Освен това,с цел да предизвикат внимание и съжаление,постоянно се оплакват,което си е чста проба енергиен вампиризъм.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #21 -: 11 Септември 2016 10:54:25, Неделя »
Замислих се за жертвите, така де, хората-жертви. Все повече стават... Някак си сякаш се изкривиха представите им и все повече търсят внимание по този начин. Често съм попадала в ситуации, в които, щом на някой не му отърва, както се казва, и почва да... става мил, благ, невинно обвинен. Ама чудя се - харесва ли им после на тези хора като се погледнат в огледалото? Независимо дали са успели или не да постигнат целта си, то по този начин, тя носи ли удоволствие? 
Другия вариант пък се оказват крясъците, виковете, обиди, нападки... И не се ли получават така нещата, защото просто не можем да се извиним и признаем истината такава, каквато е? Май егото на някои хора се оказва най-важното...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #22 -: 11 Септември 2016 10:57:26, Неделя »
Quote listentothewild ()
Ама чудя се - харесва ли им после на тези хора като се погледнат в огледалото? Независимо дали са успели или не да постигнат целта си, то по този начин, тя носи ли удоволствие?
Те са два вида. Едните се чувстват жертви понеже не искат да поемат отговорност за своя живот, а другите... Те са интриганти и само се правят на жертви. А като се погледнат в огледалото се виждат като големи манипулатори и това им доставя удоволствие.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #23 -: 11 Септември 2016 11:01:51, Неделя »
Шарен свят като на сватба. Едните дошли да се наядат, другите - да се напият и съвсем малко - наистина да те подкрепят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #24 -: 11 Септември 2016 11:20:03, Неделя »
Agena, така е... Дисциплината е важна, но не е начинът спрямо всеки... Аз практикувам в условия на тотална липса на дисциплина... На мястото на дисциплината ми е , че никога не оставям нещо недовършено - така съм в състояние да гоня дадена цел, докато не я постигна, нищо че ми липсва каквато и да било дисциплина, а срокове - много ми е сложно да спазвам...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #25 -: 11 Септември 2016 11:32:01, Неделя »
Хора... Това, което описвате, прекрасно онагледява митоманията... Като се задълбочи анализът и ще откриете от описаната в предния ми пост типология...

Жената, дето се лишавала, но за пред гостите от пиле мляко слага на масата- това е показното хвалене по типологията...

Онази, дето не ходи на почивка и не си купува нужното- това е бягството от обикновените неща по типологията...

Следващата- дето възприема по-красивите и по-умните от нея за повод да ги злепоставя с интриги- това е критикарстването по типологията...

От описаното от Соломон- говорещият зад гърба на момичето е кроял интриги , манипулирал е, за да достигне до неморална цел- да си начеша егото да раздели двойката... 

И т.н.  Мдам... Митомани има много по този свят...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #26 -: 11 Септември 2016 11:36:51, Неделя »
Прав си, Сянка, митомани са. И не е лошо да доразвием темата с това как да се предпазваме от такива, а и как да се пазим самите ние да не станем такива.
Сега ще пия кафе с Листен-нещо си, но после ще помисля и ще пиша. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #27 -: 11 Септември 2016 11:41:25, Неделя »
Цеци_Вихронрав, лисън ту дъ уайлд се чете- без "т" в "лисън" ... Ако греша в прочита- лисън и соломон да поправят... smile  

И да... Митоманите не са безобидни и определено е хубаво да има продължение на темата с това как да се пази човек от такива...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #28 -: 11 Септември 2016 11:43:49, Неделя »
Добре де не е Листен като листо, а Лисън като лисиче, че таман е червенокоса. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
ЩО Е ТО ЖЕРТВА?
« Отговор #29 -: 11 Септември 2016 11:50:57, Неделя »
"Listen" е  "слушам" в превод от неверния ингилизки чужденецийски език... Но като заиграване със звученето в българския- става за аналог с лисица.... И ме подсеща за още такива аналогии... Героинята Амидала от ""Междузвездни войни"" един руснак, правещ субтитри, я беше преименувал на А Мне Не Дала...  biggrin
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.