ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Размисли върху същността на окултните среди

(1/4) > >>

Agena:
Цеци и Шадоу,образованието и владеенето на множество езици не е гаранция за интелигентност,още повече пък,за емоционална интелигентност.Това може да са допълнения,но те не са водещите,особено в магията.Шадоу,обръщам се към теб,защото с теб сме малко по-отдавна в тези среди от Цеци.Забелязал ли си,че нерядко в т.нар. "среди" се случват подобни истории-добри приятели до вчера,а днес-заклети врагове.Истината е,че сред окултистите истинското приятелство е нещо като бялата лястовица.Сякаш това,което се случва между другите хора тук е като под лупа,десетократно увеличено и изродено.Ако е завист,тя е зверска,ако е злоба-жестока и т.н.Емоциите стават титанични,а когато човек действа под напора на тези емоции,винаги греши.Случвало ми се е да се ядосам много-научих се да изчаквам да отшуми емоцията и да остане само т.нар.справедлив гняв :).Не е толкова трудно да се разпознае кой кой е по написаното-не само по стила,но и писаният текст също оставя особена енергетика,на собственика си...

theshadow:
Agena, аз като теб, съм интроверт, от най-крайните... Може би затова и не винаги успявам да различа двуличие, като се сблъскам с него и... 
Но да, като изключим двуличието, на някои хора доста им личи само от начина им на писане, какви са всъщност... 
И да- интелектът в дадена област не е гаранция, че в социалната сфера човекът също е на ниво- права си, така е...

Agena:
Шадоу,това е слабата страна на интровертите-не винаги успяваме да различим двуличието,макар да сме мнителни към контактите...Причината е,че не сме така обиграни в междучовешкото лицемерие и като не ни харесва нещо,директно го казваме,след което ставаме виновни,манипулатори,черни магьосници и прочие.

Agena:
Аз,примерно,никога не съм се преструвала на бяла,пухкава и прочие и на невинна жертва.Не крия,че имам афинитет към някои тъмни практики в източна посока,към сатанизма и т.н.И че ненавиждам както официалните религии-християнство,ислям и др.,така и някои неща от Ню Ейдж,който за мен е много вреден,тъй като положителното постоянно нереалистично мислене води не другаде,а до психиатрията.Повярвай ми,това ми е причинявало безкрай неудобства,от типа,че пия нечия енергия,без реално нищо да съм правила :)))

Цеци_Вихронрав:
Quote Agena ()Повярвай ми,това ми е причинявало безкрай неудобства,от типа,че пия нечия енергия,без реално нищо да съм правила :)))Сега е много модерно като не ни харесва някой и да го обвиняваме, че ни пие енергията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия