Автор Тема: Дневник на Solomon  (Прочетена 17647 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Дневник на Solomon
« -: 17 Август 2016 16:10:08, Сряда »
smile
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #1 -: 17 Август 2016 22:08:43, Сряда »
Благодаря. smile
Още тая вечер ще почна работа върху сигилите. Аз вече имам готови около 6-7, но не помня кой сигил за какво е...та трябва да си измисля някакво си друго желание и съответно да конструирам друг сигил...Ще го направя.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #2 -: 17 Август 2016 23:42:52, Сряда »
$IMAGE1$
Тъй...заявяване на желанието:
''Мое желание е да напредна в магията, колкото се може по-бързо'' (Аз го написах на английски, понеже конструирането на сигила с латински букви ми е по-лесно)
Начин на осъществяването на желанието:
Да чета най-малко 2 часа на ден материали свързани с магията/да гледам видеа на магове в Ютюб (има такива и са много добри в обясненията)
Крайният вариант на сигила:
$IMAGE2$
След малко ще го ''изстрелям/заредя/изпратя'' чрез медитация.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #3 -: 17 Август 2016 23:52:29, Сряда »
Виждам, че снимките не се виждат.
Преоразмерих ги, дано да е станало:
1.

2.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #4 -: 22 Август 2016 18:06:08, Понеделник »
Техники за контрол над мисълта.

Снощи почнах, но съм заспал. Днес направих упражнението.

Времетраене: повече от час

Легнах удобно на леглото си. Неподвижността не беше никакъв проблем. След не много почнах контрола над дишането, там имах следния проблем - дишах както е казано, но след време, когато се отпуснах максимално дишането ми стана така плавно и бавно, че усещах дискомфорт и така няколко пъти се наложи да забързвам и забавям дишането си, докато намеря златната среда. Чудно как, този път немисленето сякаш не беше много трудно, особено когато си задам въпроса ''За какво ли ще се сетя сега ?''. Изпробвах и няколко метода за подпомагане на немисленето от които най-ми допада следният - визуализирам си една буйно течаща река, в която изхвърлям всички ненужни мисли и течението ги отнася. Всъщност този метод сякаш долу-горе помага, но въпросът ''За какво ли ще се сетя сега ?'' просто няма равен...интересно е как известно време нищо не ми идва на ум след като си задам тоя въпрос. След време не усещах въобще тялото си, освен леки претрепвания от време на време и онова чувство все едно те налазват мравки...Когато стигнах до визуализацията, почнах с ябълка. Почнах да експериментирам - изменях цвета на ябълката, пробвах с всякакви цветове, променях ъгъла от който гледам ябълката...след това опитах с други предмети - куб, паралелепипет, но най-ми хареса да си визуализирам горяща свещ.  (Искам да спомена и за нещо което винаги ми се случва, когато медитирам - винаги на ''вътрешния си екран'' виждам една синя сфера/топка която се надува и свива...) За концентрацията върху звук, като мантра използвах песни, след като си изпях няколко песнички наум (така да се изразя biggrin ) реших да приключа. Първо отворих очи, после помръднах ръцете(които не усещах пъровначално) после краката и след мъничко излежаване и протягане станах. 
Сякаш времето мина много бързо.
Когато приключих с упражнението имах чувството, че съм станал от сън.
Беше приятно. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #5 -: 24 Август 2016 11:09:19, Сряда »
За сигила - определено действа. Напоследък научавам доста нови неща за магията, което ме радва.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #6 -: 27 Август 2016 23:52:06, Събота »
Ритуал.

Моят ритуал почва с чертаенето на защитен магически кръг в който ще се работи. За целта се ползва магическа пръчка (ако ли не може и молив или четка, но аз като фен на Хари Потър си бях направил пръчка, така че имам пръчка под ръка biggrin ) Кръгът не трябва да е много малък, колкото да побере мага и хаванче със спирт на безопасно разстояние от мага. Когато магът е готов, сяда в кръга, спиртът в хаванчето се пали и концентрацията се насочва към огъня...без да се отделят очи от огъня магът почва да се накланя напред-назад или да извършва въртеливи вдижения с тялото си, няма значение дали въртенето е по часовниковата стрелка или не, достатъчно е движенията да не са много хаотични, да има повторение...и така до навлизане в трансово състояние. В зависимост от желанието (колко е дълго), ритмично с движенията магът може повторно да изговаря желанието си. Ритуалът приключва когато магът реши че желанието му е чуто от Вселената (Или в каквото вярвате там...) с изгасяне на огъня и разваляне на защитния кръг отново с пръчката.
Аз лично бих използвал и шамански тъпан в ритуала за още повече улесняване навлизането в транс, но засега нямам такова чудо под ръка. smile
Това е.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #7 -: 10 Септември 2016 13:46:46, Събота »
Случвало ли ви се е когато имате ОС да забравите, че сте в ОС или как д го обясня...да изгубите контрол над него ?
 От няколко вечери насам (сутрини по-точно  ) имам ОС. И нещото,
което съм забелязал, е че понякога се унасям и сякаш забравям че съм в
ОС, макар и твърдо да съм си потвърдил, че е ОС, като например да си
погледна и преброя пръстите или да видя починал човек (като учителката
ми по БЕЛ например, която я сънувам през 2-3 вечери...) или да извършвам
 промени (да променя цвета на цветята например)...та не мога да си
обясня защо се случва така...А и има ли начин, когато усетим, че се
събуждаме и почти сме събудени пак да заспим и да продължим със съня ?
(това нещо съм го правил тая сутрин, но не беше съвсем събуждане, а
изкривяване на съня, преди събуждане...аз питам за случай в който вече
сме почти събудени)
 Благодаря предварително ! smile

П.С. А и за покойната ми учителка - сънувам я доста често, какво може да значи ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #8 -: 12 Септември 2016 10:11:44, Понеделник »
По първия въпрос... Възможно е да се загуби отново контрол над сън, в който е имало осъзнаване... Причината е, че сънищата имат определена роля- те са онова, което чисти или пренарежда (подрежда) психиката от натрупани емоции, преживявания, прочие- като го прави под формата на образи, които си вървят по правило със съответното значение (но значението им го няма в съновниците- индивидуално е за всеки)... Тази е и причината да не трябва да се прекалява със стремежа редовно да се сънува осъзнато... Би попречило на дейността на психиката да се поддържа чрез сънищата... Например сънуването на определени хора е част от този процес- има емоции, неща, на които психиката цели да си отреагира по някакъв начин...

По втория въпрос... Има как да се сънува цяла поредица продължения на даден сън- техниката е в края на темата за ОС в хаос магията- върши работа.... По-опростеният вариант за напреднали е само да се поиска с насочване на волята и съзнанието генерира продължение на даден сън- без значение дали е веднага при повторно заспиване или ще е след като е изминал определен период от време...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #9 -: 12 Септември 2016 15:06:51, Понеделник »
Благодаря за отговора, Сянка ! Значи не е хубаво всяка вечер да имаме ОС, ще го имам в предвид. smile
''Например сънуването на определени хора е част от този процес- има емоции, неща,
на които психиката цели да си отреагира по някакъв начин...'' - мда, денят в който учителката ми почина на работното си място, така внезапно, беше шокиращ за цялото училище, още по-шокиращо беше за мен, защото дъщеря й е моя съученичка...не помня да е имало някой друг ден през живота ми в който да съм изпитвал такива силни емоции...но не разбирам как психиката ми ще отреагира позитивно на това, като постоянно ми го припомня....всъщност от една страна наистина ми става хубаво, когато я видя в съня си...но....:)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #10 -: 12 Септември 2016 15:31:15, Понеделник »
Solomon, мислите, към тях и спомените- са химия... Когато са много силни и интензивни, ненаучно обяснено- и тази химия е в повече... Едно травматично събитие пренасища организма с въпросната химия... Думата "позитивно" си е твоя- а самото действие на психиката, която се чисти или пренарежда (подрежда) няма как да се определи еднозначно... То може да е неуспешно и да се докарат кошмари или да е успешно и да се продължи с живота напред... Когато има повторение на някой сън заради случило се събитие... Помага осъзнато да се разсъждава върху случилото се- ако касае смърт на човек- да се организира изпращането му да си отиде, като не е нужно да се ходи специално някъде- а по-скоро да му се каже всичко, което е натежало- може да е на ум или да се напише на лист, който лист после да се унищожи по подходящ начин (ако се гори- нека е обезопасено да не стане пожар) и да се изпрати този човек според всеки както чувства, че е най-правилно да изпрати... И това се повтаря- колкото пъти има необходимост да се повтори...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #11 -: 12 Септември 2016 17:12:36, Понеделник »
theshadow, благодаря smile
Разбрах.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #12 -: 6 Ноември 2016 20:11:02, Неделя »
Наскоро гледах в YouTube един окултист, който се занимава с Хаос магия и от сигили прави прави абстрактни картини, та от него се вдъхнових и аз направих нещо, ето я снимката:
И рекох да споделя... smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #13 -: 19 Ноември 2016 23:41:42, Събота »
''Задачата към частта за гнозиса е- да се изучи поне още една техника за изпадане в трансово състояние и да
 се опише в дневника, като трябва да следите за нейната безопасност...'' - ''да изучим'' - тоест да намерим поне още един начин за изпадане в трансово състояние или да изпробваме един от дадените начини ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Дневник на Solomon
« Отговор #14 -: 20 Ноември 2016 08:06:06, Неделя »
Solomon, идеята е техниката да не е правена преди от този, който я изпълнява... Това разбирам под "да се изучи"... Избира се техника, която не е правена преди, без значение къде е описана и се пробва, а резултатите се отчитат... Така се осигурява да има някакво развитие напред, а не да се повтаря нещо, което вече се знае и може...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.