Отворена дискусия > ОБЩО

Сигил магия

(1/5) > >>

Solomon:
Колко дълго продължава действието на Сигил магията, щом веднъж сигилът е ''прехвърлен'' в несъзнаваното(подсъзнанието) ?
Например, създаваме сигил с желанието/твърдението ''Желанието ми е да забогатея'' или ''Аз съм богат''  -  разбира се, това е доста общо казано и това да си богат може да се интерпретира по различни начини, но да кажем, че става дума за пари. Та, завинаги ли ще сме богати или това ще е временно, докато отмине действието на сигил магията ?

theshadow:
Подробности по въпроса ти- ТУК

Solomon:
Благодаря, Сянка...но това нещо съм го чел, че и сега го четох, но няма нищо казано за продължителността на ефекта.

theshadow:
Solomon, щом нищо не се казва за продължителността на ефекта- това какво те кара да направиш като извод?

По примера ти-даден човек иска да е богат... Под богат, да речем разбира, че иска собствена яхта и вила на Хаваите...

Прави си един сигил и...

Сигилът (според хаос магията, защото класическият сигил е нещо доста по-различно и се изработва по друга схема) не е нищо повече от един символ, посланието на който се праща до несъзнаваното...

Несъзнаваното обаче не е всемогъщо, нито е вълшебна пръчка, която е склонна да изпълнява произволни желания...

Какво ще се случи с нашия човек, желаещ лесно богатство? Ами нищо няма да се случи...

Дали сигилът ще сработи- зависи каква е целта... Сигилът подмомага човекът сам да си постигне целта, а не постига целта вместо човека... Съответно колко дълго ще трае постигнатото- зависи от самия човек, а не от сигила...

Solomon:
Благодаря, Сянка.
А за това със забогатяването - той вероятно ще забогатее, но няма да е лесно, мисля аз.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия