Автор Тема: Говорят ли ни мъртвите?  (Прочетена 11964 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« -: 9 Август 2016 02:05:22, Вторник »
Много често казваме, че в труден момент сме получили помощ от духът на близък който не е вече между живите. Било със съвет във съня ни или при силен стрес, като да сме чули гласът и напътствията на починал близък.
Отдавна ме вълнува какво всъщност се случва и всичко това истина ли е или илюзия някаква. Наскоро обаче след разговор с Ша Ангреал и после със Сянка ми светна, че той отговорът бил през цялото време пред очите ми. Трябваше само да събера усета към видове енергии на Ша Ангреал и познанията по психология на Сянка и всичко си дойде на мястото.
Благодаря и на двама ви! :)
Сега да се опитам и да го обясня май...
Често се допитвам до баба си която почина преди няколко години относно практиките тук и винаги получавам адекватни съвети.
Прочетено така излиза, че съм прекрачила тънката граница между магията и лудостта, нали? :D

Но какво всъщност се случва?

Аз познавам баба си много добре. Всъщнос я познавам от раждането си. Години наред съм общувала с нея, учила ме е на магия и не само, а много често и ме е навиквала. :)
Сега малко отклонение: На осъзнато ниво човек ползва не повече от 10-20% от мозъка си. Сянка може да каже точно колко и да го обясни по-добре от мен това. Но на неосъзнато ниво ние си ползваме мозъка на макс. Дори когато спим мозъкът ни продължава да работи и да обработва, сортира и складира информацията получена през деня.

Което пък значи, че ако и аз да не помня всяка една среща с баба ми и всеки един разговор, моят мозък на неосъзнато ниво ги помни и са му налични на склад. Това в онези 80% които не използваме съзнателно. От там при нужда е достатъчно да изпадна в лек транс и да си задам въпросите и да получа отговорът който баба ми би ми дала ако все още беше жива. Получаването на правилният отговор става като умът ми пресява събраната информация за баба ми, съветите и разговорите които помня и които не помня, но са си там и от неосъзнаваното прехвърля в съзнаваното нужният отговор.

Ако не съм успяла да го обясня съвсем добре, Сянка, моля те помагай!

Зная, че на всички ни се иска да вярваме, че мъртвите ни близки стоят някъде отгоре и ни наблюдават и закрилят, но уви такъв филм няма!

И на пук на всички доказателства с които Сянка ме убеждава, че живот след смъртта няма, аз се надявам... Просто не вярвам, че ако има живот след смъртта, човек ще стои вързан за близките си да ги наблюдава вместо да се отдаде на приключението да опознае цялата вселена. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #1 -: 9 Август 2016 02:08:39, Вторник »
Има още по темата, но по-натам. Ако имате да добавите или питате нещо... Действайте! smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #2 -: 9 Август 2016 02:35:56, Вторник »
Прекрасна тема, Цеци! smile
Имам въпрос не толкова пряко свързан с темата - имам един приятел, който силно вярва в духове и призраци и от време на време ми разказва за негови ''паранормални'' случки - отваряне-затваряне на врати, включване-изключване на осветлението, звуци и т.н....аз доста усърдно се опитвам да му обясня, че такива работи няма и давам примери, какво хипотетично може да се е случило всъщност, но той с ужасна настоятелност отрича, че не е било така и че е сигурен, че е нещо свръхестествено...как да го убедя, че няма такива филми (както се изрази ти) ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #3 -: 9 Август 2016 06:14:56, Вторник »
Цеци_Вихронрав, малко включване, по техническата част... Това там с осъзнатото ниво, дето човек ползвал еди колко си процента- това е мит.... Не съм по писането рано сутрин, затова се ползвам да предложа четиво защо е мит и от къде вентуално този мит е плъзнал- КЛИК... 
По-късно, като се разсъня , изпия си кафето и ще пиша за Фройд и устройството на психиката... И каквото още е необходимо за обяснението...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #4 -: 9 Август 2016 07:14:43, Вторник »
Благодаря, Сянка! Знаех си, че с научната част ще трябва да помагаш. smile Ако можеш да обясниш и със света, защо аз и да не виждам всичко дето минава пред очите ми той мозъка си го отчита и т.н. ще ти бъда много благодарна.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #5 -: 9 Август 2016 10:41:46, Вторник »
Solomon, можеш да пробваш да го убедиш, но докато той сам не се вземе в ръце, никой друг не може да го стори това вместо него... Понякога, когато човек много силно иска да вярва в нещо, може да стигне до там да загърби здравия разум за доста дълъг период от време или за постоянно... Може да спре да слуша онези хора, които се опитват да го изкарат от филма, понеже си харесва твърде много филма... От негова гл.т. другите просто не разбират и това ги прави нежелани събеседници- понеже му разбиват илюзията...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #6 -: 9 Август 2016 11:12:57, Вторник »
Цеци_Вихронрав, така и не можах да си отспя, та кой знае как ще отговоря, но да опитам...

Quote Цеци_Вихронрав ()
Ако можеш да обясниш и със света, защо аз и да не виждам всичко дето минава пред очите ми той мозъка си го отчита и т.н. ще ти бъда много благодарна.


Обяснявам... Нарича се лъч на вниманието... Т.е. вниманието ни е избирателно... И не се сещам къде из форума го обяснявах това, че да го копирам направо тук по темата, та ще трябва да пиша... Идеята на този лъч на вниманието е да предпазва съзнанието от претоварване с информация... Защото светът около нас всъщност е съдържащ много, но наистина много информация (дори при моментното осъзнаване от хаос-магията, което всъщност разширява този лъч на вниманието- не се улавя от съзнанието всичката информация, но пък се осъзнава колко неща още всъщност съзнанието не отчита от ежедневието)... Лъчът на вниманието пресява само онази информация, която би ни била от евентуална полза и ни спестява всичко останало... Така мозъкът ни се справя да обработва информация по-качествено и по-бързо... А всъщност сетивата ни подават цялата информация към мозъка, където тя се отсейва и преразпределя- на важна- отиваща в съзнанието и на неважна- отиваща в несъзнаваното...

И понеже съставлява опасност за нормалното функциониране на психиката- разбиването на този лъч на вниманието, за да се осъзнавало повече и повече от реалността- да си предупредя- упражнения, целящи разбиването на преградата, указваща над какво да е съсредоточено вниманието, водят до сериозни увреди на психиката...

(и пак ме избива да правя забележка на преводачите за калпавия превод на Фройд- няма подсъзнание, безсъзнание и прочие умности- терминът е несъзнавано или неосъзнато и то не случайно е именно такъв, понеже иде реч за неща, които не се осъзнават- тъй, изкарах си го на преводачите, сега обратно на темата)

Та... На практика всичко, което сме видяли, чули и подобно, т.е. информацията, която сме получили от сетивата, никога не се губи... Ще се възползвам от обяснението в сериала "Скорпион", защото ми се струва удачно- спомените ни са като файлове в компютър- ние можем да загубим единствено достъпа до файловете, а не самите файлове... Т.е. цялата информация си я съхраняваме в несъзнаваното си...

Нататък, Цеци, там за сънуването на мъртвите, може да става въпрос и за привиждането им при определени условия - е по обяснението ти... Не е свръхестествено събитие и определено не са истински реални срещи...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #7 -: 9 Август 2016 11:28:57, Вторник »
Quote theshadow ()
Нататък, Цеци, там за сънуването на мъртвите, може да става въпрос и за привиждането им при определени условия - е по обяснението ти... Не е свръхестествено събитие и определено не са истински реални срещи...

Правилно, от там нататък при силен стрес може и да полупим илюзията, че сме ги видели. При трансово състояние можем да си ги визуализираме за удобство и т.н.
А това с несъзнаваното... Ами виновни са преводачите... Така удобна ми беше думичката подсъзнание, а сега се мъча тука...
И благодаря за уточненията, че на мен ми куцат термините нещо.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #8 -: 9 Август 2016 11:30:36, Вторник »
Соломон, стой далече от такива филмирани личности, защото ти няма да ги изкараш от филма, но те могат да те вкарат.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #9 -: 9 Август 2016 12:39:08, Вторник »
theshadow, ще го имам в предвид. Благодаря. smile

Quote Цеци_Вихронрав ()
Соломон, стой далече от такива филмирани личности, защото ти няма да ги изкараш от филма, но те могат да те вкарат.
Такъв е най-добрият ми приятел, просто няма как...но поне ще се старая да направя така че да не си говорим на такива теми, че като почне да се филмира....
Quote Цеци_Вихронрав ()
Така удобна ми беше думичката подсъзнание, а сега се мъча тука...
И аз така...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #10 -: 9 Август 2016 13:11:58, Вторник »
Избягвай всячески дилмиращите теми. И ако наистина ти е приятел говори с родителите му за това и нека те се погрижат за него.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #11 -: 9 Август 2016 16:29:05, Вторник »
Цеци_Вихронрав, не е чак толоква параноичен, че да говоря с родителите му...но като се опиташ да му обясниш, че няма такива работи, той настоятелно отказва да приеме по-разумния и по-лесно обяснимия вариант. Както Сянка каза - явно му харесва да е в такива филми. Ще се осъзнае, той си е такъв, осъзнава се, но малко късничко...:)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен ghosty_moon

Re: Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #12 -: 4 Януари 2020 20:24:49, Събота »
Извинявам се ако някъде е споменато, но аз просто не знам къде, но причината е ,че съм нов в този форум. Въпросът ми е дали има някаква по-специална техника или стъпки, които помагат за "разбиване на лъча" , за изваждане на някаква информация , която сме мислели за загубена, но е просто запечатана надълбоко. Ще съм много благодаарен ако някой ми помогне. [yu]

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #13 -: 5 Януари 2020 16:10:31, Неделя »
Извинявам се ако някъде е споменато, но аз просто не знам къде, но причината е ,че съм нов в този форум. Въпросът ми е дали има някаква по-специална техника или стъпки, които помагат за "разбиване на лъча" , за изваждане на някаква информация , която сме мислели за загубена, но е просто запечатана надълбоко. Ще съм много благодаарен ако някой ми помогне. [yu]
Здравей, за специална техника не мога да ти кажа със сигурност дали има, но медитацията и спокойствието за да можеш да мислиш трезво помагат. За по-конкретна информация те съветвам да преместиш въпроса си тук... И малко повече информация над това което искаш да се сетиш да си спомниш би помогнало  ;D [size=78%] [/size][/size][size=78%]https://www.magiata.info/index.php/board,6.0.html[/size][size=78%]
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Говорят ли ни мъртвите?
« Отговор #14 -: 6 Януари 2020 14:08:51, Понеделник »
Извинявам се ако някъде е споменато, но аз просто не знам къде, но причината е ,че съм нов в този форум. Въпросът ми е дали има някаква по-специална техника или стъпки, които помагат за "разбиване на лъча" , за изваждане на някаква информация , която сме мислели за загубена, но е просто запечатана надълбоко. Ще съм много благодаарен ако някой ми помогне. [yu]
Искаш да се върнеш някъде назад в спомените си ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...