Отворена дискусия > БЪЛГАРСКА ТРАДИЦИОННА МАГИЯ

Говорят ли ни мъртвите?

<< < (2/4) > >>

theshadow:
Solomon, можеш да пробваш да го убедиш, но докато той сам не се вземе в ръце, никой друг не може да го стори това вместо него... Понякога, когато човек много силно иска да вярва в нещо, може да стигне до там да загърби здравия разум за доста дълъг период от време или за постоянно... Може да спре да слуша онези хора, които се опитват да го изкарат от филма, понеже си харесва твърде много филма... От негова гл.т. другите просто не разбират и това ги прави нежелани събеседници- понеже му разбиват илюзията...

theshadow:
Цеци_Вихронрав, така и не можах да си отспя, та кой знае как ще отговоря, но да опитам...

Quote Цеци_Вихронрав ()Ако можеш да обясниш и със света, защо аз и да не виждам всичко дето минава пред очите ми той мозъка си го отчита и т.н. ще ти бъда много благодарна.

Обяснявам... Нарича се лъч на вниманието... Т.е. вниманието ни е избирателно... И не се сещам къде из форума го обяснявах това, че да го копирам направо тук по темата, та ще трябва да пиша... Идеята на този лъч на вниманието е да предпазва съзнанието от претоварване с информация... Защото светът около нас всъщност е съдържащ много, но наистина много информация (дори при моментното осъзнаване от хаос-магията, което всъщност разширява този лъч на вниманието- не се улавя от съзнанието всичката информация, но пък се осъзнава колко неща още всъщност съзнанието не отчита от ежедневието)... Лъчът на вниманието пресява само онази информация, която би ни била от евентуална полза и ни спестява всичко останало... Така мозъкът ни се справя да обработва информация по-качествено и по-бързо... А всъщност сетивата ни подават цялата информация към мозъка, където тя се отсейва и преразпределя- на важна- отиваща в съзнанието и на неважна- отиваща в несъзнаваното...

И понеже съставлява опасност за нормалното функциониране на психиката- разбиването на този лъч на вниманието, за да се осъзнавало повече и повече от реалността- да си предупредя- упражнения, целящи разбиването на преградата, указваща над какво да е съсредоточено вниманието, водят до сериозни увреди на психиката...

(и пак ме избива да правя забележка на преводачите за калпавия превод на Фройд- няма подсъзнание, безсъзнание и прочие умности- терминът е несъзнавано или неосъзнато и то не случайно е именно такъв, понеже иде реч за неща, които не се осъзнават- тъй, изкарах си го на преводачите, сега обратно на темата)

Та... На практика всичко, което сме видяли, чули и подобно, т.е. информацията, която сме получили от сетивата, никога не се губи... Ще се възползвам от обяснението в сериала "Скорпион", защото ми се струва удачно- спомените ни са като файлове в компютър- ние можем да загубим единствено достъпа до файловете, а не самите файлове... Т.е. цялата информация си я съхраняваме в несъзнаваното си...

Нататък, Цеци, там за сънуването на мъртвите, може да става въпрос и за привиждането им при определени условия - е по обяснението ти... Не е свръхестествено събитие и определено не са истински реални срещи...

Цеци_Вихронрав:
Quote theshadow ()Нататък, Цеци, там за сънуването на мъртвите, може да става въпрос и за привиждането им при определени условия - е по обяснението ти... Не е свръхестествено събитие и определено не са истински реални срещи...
Правилно, от там нататък при силен стрес може и да полупим илюзията, че сме ги видели. При трансово състояние можем да си ги визуализираме за удобство и т.н.
А това с несъзнаваното... Ами виновни са преводачите... Така удобна ми беше думичката подсъзнание, а сега се мъча тука...
И благодаря за уточненията, че на мен ми куцат термините нещо.

Цеци_Вихронрав:
Соломон, стой далече от такива филмирани личности, защото ти няма да ги изкараш от филма, но те могат да те вкарат.

Solomon:
theshadow, ще го имам в предвид. Благодаря.

Quote Цеци_Вихронрав ()Соломон, стой далече от такива филмирани личности, защото ти няма да ги изкараш от филма, но те могат да те вкарат.Такъв е най-добрият ми приятел, просто няма как...но поне ще се старая да направя така че да не си говорим на такива теми, че като почне да се филмира....
Quote Цеци_Вихронрав ()Така удобна ми беше думичката подсъзнание, а сега се мъча тука...И аз така...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия