Отворена дискусия > БЪЛГАРСКА ТРАДИЦИОННА МАГИЯ

Говорят ли ни мъртвите?

(1/4) > >>

Цеци_Вихронрав:
Много често казваме, че в труден момент сме получили помощ от духът на близък който не е вече между живите. Било със съвет във съня ни или при силен стрес, като да сме чули гласът и напътствията на починал близък.
Отдавна ме вълнува какво всъщност се случва и всичко това истина ли е или илюзия някаква. Наскоро обаче след разговор с Ша Ангреал и после със Сянка ми светна, че той отговорът бил през цялото време пред очите ми. Трябваше само да събера усета към видове енергии на Ша Ангреал и познанията по психология на Сянка и всичко си дойде на мястото.
Благодаря и на двама ви! :)
Сега да се опитам и да го обясня май...
Често се допитвам до баба си която почина преди няколко години относно практиките тук и винаги получавам адекватни съвети.
Прочетено така излиза, че съм прекрачила тънката граница между магията и лудостта, нали? :D

Но какво всъщност се случва?

Аз познавам баба си много добре. Всъщнос я познавам от раждането си. Години наред съм общувала с нея, учила ме е на магия и не само, а много често и ме е навиквала. :)
Сега малко отклонение: На осъзнато ниво човек ползва не повече от 10-20% от мозъка си. Сянка може да каже точно колко и да го обясни по-добре от мен това. Но на неосъзнато ниво ние си ползваме мозъка на макс. Дори когато спим мозъкът ни продължава да работи и да обработва, сортира и складира информацията получена през деня.

Което пък значи, че ако и аз да не помня всяка една среща с баба ми и всеки един разговор, моят мозък на неосъзнато ниво ги помни и са му налични на склад. Това в онези 80% които не използваме съзнателно. От там при нужда е достатъчно да изпадна в лек транс и да си задам въпросите и да получа отговорът който баба ми би ми дала ако все още беше жива. Получаването на правилният отговор става като умът ми пресява събраната информация за баба ми, съветите и разговорите които помня и които не помня, но са си там и от неосъзнаваното прехвърля в съзнаваното нужният отговор.

Ако не съм успяла да го обясня съвсем добре, Сянка, моля те помагай!

Зная, че на всички ни се иска да вярваме, че мъртвите ни близки стоят някъде отгоре и ни наблюдават и закрилят, но уви такъв филм няма!

И на пук на всички доказателства с които Сянка ме убеждава, че живот след смъртта няма, аз се надявам... Просто не вярвам, че ако има живот след смъртта, човек ще стои вързан за близките си да ги наблюдава вместо да се отдаде на приключението да опознае цялата вселена.

Цеци_Вихронрав:
Има още по темата, но по-натам. Ако имате да добавите или питате нещо... Действайте!

Solomon:
Прекрасна тема, Цеци!
Имам въпрос не толкова пряко свързан с темата - имам един приятел, който силно вярва в духове и призраци и от време на време ми разказва за негови ''паранормални'' случки - отваряне-затваряне на врати, включване-изключване на осветлението, звуци и т.н....аз доста усърдно се опитвам да му обясня, че такива работи няма и давам примери, какво хипотетично може да се е случило всъщност, но той с ужасна настоятелност отрича, че не е било така и че е сигурен, че е нещо свръхестествено...как да го убедя, че няма такива филми (както се изрази ти) ?

theshadow:
Цеци_Вихронрав, малко включване, по техническата част... Това там с осъзнатото ниво, дето човек ползвал еди колко си процента- това е мит.... Не съм по писането рано сутрин, затова се ползвам да предложа четиво защо е мит и от къде вентуално този мит е плъзнал- КЛИК... 
По-късно, като се разсъня , изпия си кафето и ще пиша за Фройд и устройството на психиката... И каквото още е необходимо за обяснението...

Цеци_Вихронрав:
Благодаря, Сянка! Знаех си, че с научната част ще трябва да помагаш. Ако можеш да обясниш и със света, защо аз и да не виждам всичко дето минава пред очите ми той мозъка си го отчита и т.н. ще ти бъда много благодарна.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия