Автор Тема: Нужда от помощ ...  (Прочетена 13792 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #15 -: 28 Август 2020 17:09:29, Петък »
Solar, възможно е да си психически натоварена и затова да не ти се получава...можеш да си дадеш малко повечко време за да достигнеш медитация...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #16 -: 28 Август 2020 17:29:06, Петък »
Реших и аз да се включа, че май съм в грешка. Аз от няколко месеца насам се опитвам да медитирам, но като че ли никога не ми се получава. Никога не мога напълно да се отърва от мислите си. Точно когато реша, че вече няма повече накъде, някаква мисъл ме връхлита.

Относно музика, досега не съм пробвала, но имам чувството, че това само ще ме разсейва, имайки предвид, че по принцип ми трябва гробна тишина, за да се концентрирам.



Възможно ли е причината да е, че не си давам достатъчно време да изпадна в това състояние? Нетърпелива ли съм? Или пък трябва да практикувам повече?
Случвало ли ти се е когато си леко уморена на работа/в училище, за няколко секунди или дори минути да се отнесеш, гледайки в една точка и не мислейки за нищо? Ако да, значи вече си изпадала в състояние на медитация... Опитай се да си спомниш тогавашното усещане и да го предизвикаш съзнателно.
Когато неканена мисъл ти дойде нагости в ума, не се опитвай да я "пъдиш", а я остави да премине свободно, без да задържаш вниманието си върху нея. Не се противопоставяй на мисловния поток и като цяло не налагай насилие над волята си, за да спреш да мислиш... Трябва да се случи по естествен начин.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #17 -: 28 Август 2020 17:36:07, Петък »
Solar, възможно е да си психически натоварена и затова да не ти се получава...можеш да си дадеш малко повечко време за да достигнеш медитация...


Можеш ли да ми дадеш някакво време, ориентировъчно разбира се, с което да се съобразявам, Соломон? Има ли нещо като "твърде малко", или "твърде много"?
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #18 -: 28 Август 2020 17:43:13, Петък »
Иначе, Либра- да, случвало ми се е. Като че ли повече, когато бях в училище. Сега моментите са все по-редки. Но пък другото, което е - никога не съм целенасочено изпадала в такъв "транс". А сега, когато искам и правя нещо, за да го постигна - ми, не става.


Относно мислите, не се опитвам да ги пъдя, а по-скоро те нямат край. Както казах, тамън си помисля, че всичко съм обходила, и изскочи нещо друго.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #19 -: 28 Август 2020 19:38:02, Петък »
Solar, няма ориентировъчно време...аз когато съм много изморен само лягам и оставям да текат произволни мисли...а до медитация тогава - я стигам, я не...Остави го да си дойде естествено, ще стане...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #20 -: 28 Август 2020 20:16:13, Петък »
Solar, няма ориентировъчно време...аз когато съм много изморен само лягам и оставям да текат произволни мисли...а до медитация тогава - я стигам, я не...Остави го да си дойде естествено, ще стане...


И аз съм на мнение, че трябва да си дойде естествено. Въпросът е дали мога да го стимулирам по някакъв начин. Но ще опитам да си давам повече време за отпускане.


Другото нещо е, че бях чела някъде, че е хубаво човек да се фокусира върху чакрите си. Та, това е и другата ми дилема - да мисля ли, да не мисля ли?   [wacko]
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #21 -: 28 Август 2020 22:21:03, Петък »
Въпросът е дали мога да го стимулирам по някакъв начин. [wacko]

Пробвай като се събудиш сутринта, когато все още в главата ти не е навлязъл ежедневният забързан мисловен поток... Имам предвид веднага щом си отвриш очите, същата минута.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #22 -: 13 Септември 2020 00:54:07, Неделя »
Та, това е и другата ми дилема - да мисля ли, да не мисля ли?   
Просто се отпусни и започни с релакс. Може да си помогнеш и с музика, а в тубата има и озвучени, където ти казват да почувстваш тежестта на крака, ръце и т.н. Докато слушаш и се отпускаш в един момент ще я докараш или до сън ( в началото май е неизбежно) или до напълно изключване на мозъка, което е и целта на медитацията.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #23 -: 13 Септември 2020 13:16:58, Неделя »
Та, това е и другата ми дилема - да мисля ли, да не мисля ли?   
Просто се отпусни и започни с релакс. Може да си помогнеш и с музика, а в тубата има и озвучени, където ти казват да почувстваш тежестта на крака, ръце и т.н. Докато слушаш и се отпускаш в един момент ще я докараш или до сън ( в началото май е неизбежно) или до напълно изключване на мозъка, което е и целта на медитацията.


Ами в последно време мисля, че имам напредък. Вече няколко пъти успях да изпадна в трансово състояние. Не се получава всеки път, но пък се радвам, че се получава изобщо. Музика не съм пробвала, защото ме е страх, че ще започна върху нея да се фокусирам. Но пък няма как да съм 100% сигурна, ако не пробвам. Това ще бъде следващата ми задача, благодаря! :)
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #24 -: 14 Септември 2020 10:55:27, Понеделник »
Дай да уточним, какво целиш! Транс, медитация или релакс? Защото техниките са различни, както и състоянията.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #25 -: 14 Септември 2020 11:00:17, Понеделник »
Дай да уточним, какво целиш! Транс, медитация или релакс? Защото техниките са различни, както и състоянията.


Опитвам се да медитирам. А пък медитацията не е ли трансово състояние?
Но като цяло техниките за медитация са тези, които ме интересуват.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #26 -: 14 Септември 2020 11:22:13, Понеделник »
Медитацията е... Ако приемем, че умът ни е компютър, то медитацията е програма за рестартиране на компютъра, за да му тръгнат забилите програми.
Транса е друга бира. :) Транс се използва, за да минеш на фаза ясновидство, да програмираш ситуация и т.н. Нестинарите също използват трансово състояние, за да влязат в жарта. И Либра и компания изпадат в транс докато танцуват с огън. Транса просто... Нямам знанията на Сянка да го обясня с научни термини, но транса променя психичната нагласа за момента. Често за бързо достигане на транс се ползват ударни инструменти които малко или много променят сърдечният ритъм и неусетно си в транс.
Ако сега ме накараш да се събуя и вляза в жаравата, ще ме е страх от изгаряне. Когато обаче преди години една нестинарка ме накара да се събуя и да вляза го направих. В него момент обаче бях под въздействието на нестинарската музика, тъпана думкаше и просто знаех, че го мога. А когато вече минавах през жаравата под въздействието на транса се слях и с елемента огън. Нямаш идея колко е прекрасно! Аз бях жаравата, аз бях и огъня. Направо си бях в екстаз.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #27 -: 14 Септември 2020 11:41:37, Понеделник »
Благодаря за разяснението. А може ли това, което правя аз, да е нещо между двете? Защото имам чувството, че е хем едното, хем другото.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #28 -: 14 Септември 2020 11:52:28, Понеделник »
С времето ще ги изчистиш и разделиш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен