Автор Тема: Нужда от помощ ...  (Прочетена 13795 пъти)

Неактивен nqmaznachenie

Нужда от помощ ...
« -: 9 Август 2016 00:41:49, Вторник »
Така малко ми е трудно да обясня за какво става въпрос но се надявам да ме разберете.

От няколко месеца се захванах с медитация, все още не съм толкова добра, но не в това е проблема. Забелязах, че всеки път когато се подготвям усещам нещо странно което се случва с ръцете ми. Става въпрос за леко мравучкане, изтръпване и загряване на дланите, а колкото повече се старая да се съсредоточа и да не мисля за това, толкова по силни стават усещанията. Та на въпроса някой би ли могъл да ми каже на какво се дължи това и дали може някак .. да спре защото хич не ми помага на концентрацията.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #1 -: 9 Август 2016 00:50:57, Вторник »
И на мен ми се случва същото, особено около 15-тата минута почва едно странно усещане в крайниците, особено в ръцете - почти същото, както го описа. Точно това е медитацията - да се научиш да се концентрираш САМО върху определено нещо. Единственият вариант да смекчиш това усещане е да смениш позата на ръцете си, например  да ги оставиш на пода с леко разтворени пръсти.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #2 -: 9 Август 2016 01:09:35, Вторник »
Нормално е да се получи мравучкане в крайниците, особено ако не сте заели удобна поза.
При медитация се заема поза при която тялото да е напълно отпуснато. Някой използват популярната поза лотос, но мен тя ме уморява и после съм изтръпнала от всякъде. Аз лично медитирам удобно легнала в проветрено помещение. Опитайте и двамата така и после споделете.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #3 -: 9 Август 2016 01:18:11, Вторник »
Цеци_Вихронрав, аз винаги го имам това усещане, независимо в каква поза медитирам. Най-често медитирам седнал на одеало на земята и пходпрян с възглавницата на леглото и краката ми са в хоризонтално положение, отпуснати напред, а ръцете или върху бедрата, или на пода, но пак имам това усещане...при мен е неизбежно просто, но вече съм свикнал, че чак ми доставя удоволствие вече. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен nqmaznachenie

Нужда от помощ ...
« Отговор #4 -: 9 Август 2016 01:19:11, Вторник »
Аз също медитирам легнала при това още от самото начало. Няма как да е от позата. Но може би не обясних всичко подробно предпалагам заради късния час в който пиша. Та това чувство се появява не само когато медитирам въпреки, че тогава е най - силно.  Всъщност мога да го правя постоянно макар и да не зная какво е. Сякаш натискаш въображаем бутон "пусни". Доста е странно като цяло и за това доста време се чудех дали да ви попитам ...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #5 -: 9 Август 2016 01:25:10, Вторник »
Другото обяснение на това усещане е недостатъчно оросяване на крайниците. Аз си страдам от него от дете и като се появи и продължи известно време, значи трябва да отида на лекар и да ми даде съответните илачи.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #6 -: 9 Август 2016 01:49:41, Вторник »
Нормално състояние е, признак на изпадане в транс... И да, обикновено се дължи на променено кръвно налягане...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #7 -: 9 Август 2016 01:55:22, Вторник »
Quote theshadow ()
Нормално състояние е, признак на изпадане в транс...
А аз не получавам такова мравучкане при транс... При мен ритъма на сърцето се променя.
Защо си нямам мравучкане, Сянка? Нормално ли е?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #8 -: 9 Август 2016 06:03:00, Вторник »
Цеци_Вихронрав, да- нормално е и това... Те са варианти признаци- спрямо конкретния организъм, се проявяват индивидуално...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ИВО

Нужда от помощ ...
« Отговор #9 -: 16 Октомври 2016 23:41:08, Неделя »
съгласен съм с сянката и цеци но моето мнение че задействате или така да кажа давате живот на чакрите си smile

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #10 -: 16 Октомври 2016 23:46:01, Неделя »
ИВО, какво е чакра!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен ИВО

Нужда от помощ ...
« Отговор #11 -: 16 Октомври 2016 23:47:43, Неделя »
чакра е един вид като системни енергийни топки които захранват различни зони от духовното ни тяло

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #12 -: 16 Октомври 2016 23:50:09, Неделя »
umnik
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен ИВО

Нужда от помощ ...
« Отговор #13 -: 16 Октомври 2016 23:51:57, Неделя »
най-просто ти го обясних да ме разбереш мога и подробно но мисля че няма смисъл от толкова много обяснения но ако желаеш

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Нужда от помощ ...
« Отговор #14 -: 28 Август 2020 10:24:03, Петък »
Реших и аз да се включа, че май съм в грешка. Аз от няколко месеца насам се опитвам да медитирам, но като че ли никога не ми се получава. Никога не мога напълно да се отърва от мислите си. Точно когато реша, че вече няма повече накъде, някаква мисъл ме връхлита.

Относно музика, досега не съм пробвала, но имам чувството, че това само ще ме разсейва, имайки предвид, че по принцип ми трябва гробна тишина, за да се концентрирам.



Възможно ли е причината да е, че не си давам достатъчно време да изпадна в това състояние? Нетърпелива ли съм? Или пък трябва да практикувам повече?
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."