Отворена дискусия > ТЪРСЯ ПОМОЩ

Нужда от помощ ...

(1/6) > >>

nqmaznachenie:
Така малко ми е трудно да обясня за какво става въпрос но се надявам да ме разберете.

От няколко месеца се захванах с медитация, все още не съм толкова добра, но не в това е проблема. Забелязах, че всеки път когато се подготвям усещам нещо странно което се случва с ръцете ми. Става въпрос за леко мравучкане, изтръпване и загряване на дланите, а колкото повече се старая да се съсредоточа и да не мисля за това, толкова по силни стават усещанията. Та на въпроса някой би ли могъл да ми каже на какво се дължи това и дали може някак .. да спре защото хич не ми помага на концентрацията.

Solomon:
И на мен ми се случва същото, особено около 15-тата минута почва едно странно усещане в крайниците, особено в ръцете - почти същото, както го описа. Точно това е медитацията - да се научиш да се концентрираш САМО върху определено нещо. Единственият вариант да смекчиш това усещане е да смениш позата на ръцете си, например  да ги оставиш на пода с леко разтворени пръсти.

Цеци_Вихронрав:
Нормално е да се получи мравучкане в крайниците, особено ако не сте заели удобна поза.
При медитация се заема поза при която тялото да е напълно отпуснато. Някой използват популярната поза лотос, но мен тя ме уморява и после съм изтръпнала от всякъде. Аз лично медитирам удобно легнала в проветрено помещение. Опитайте и двамата така и после споделете.

Solomon:
Цеци_Вихронрав, аз винаги го имам това усещане, независимо в каква поза медитирам. Най-често медитирам седнал на одеало на земята и пходпрян с възглавницата на леглото и краката ми са в хоризонтално положение, отпуснати напред, а ръцете или върху бедрата, или на пода, но пак имам това усещане...при мен е неизбежно просто, но вече съм свикнал, че чак ми доставя удоволствие вече.

nqmaznachenie:
Аз също медитирам легнала при това още от самото начало. Няма как да е от позата. Но може би не обясних всичко подробно предпалагам заради късния час в който пиша. Та това чувство се появява не само когато медитирам въпреки, че тогава е най - силно.  Всъщност мога да го правя постоянно макар и да не зная какво е. Сякаш натискаш въображаем бутон "пусни". Доста е странно като цяло и за това доста време се чудех дали да ви попитам ...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия