Автор Тема: Нужда от помощ ...  (Прочетена 863 пъти)

Неактивен nqmaznachenie

• Newbie
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Нужда от помощ ...
« -: 9 Август 2016 00:41:49, Вторник »
Така малко ми е трудно да обясня за какво става въпрос но се надявам да ме разберете.

От няколко месеца се захванах с медитация, все още не съм толкова добра, но не в това е проблема. Забелязах, че всеки път когато се подготвям усещам нещо странно което се случва с ръцете ми. Става въпрос за леко мравучкане, изтръпване и загряване на дланите, а колкото повече се старая да се съсредоточа и да не мисля за това, толкова по силни стават усещанията. Та на въпроса някой би ли могъл да ми каже на какво се дължи това и дали може някак .. да спре защото хич не ми помага на концентрацията.

Неактивен Solomon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 1187
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #1 -: 9 Август 2016 00:50:57, Вторник »
И на мен ми се случва същото, особено около 15-тата минута почва едно странно усещане в крайниците, особено в ръцете - почти същото, както го описа. Точно това е медитацията - да се научиш да се концентрираш САМО върху определено нещо. Единственият вариант да смекчиш това усещане е да смениш позата на ръцете си, например  да ги оставиш на пода с леко разтворени пръсти.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9305
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #2 -: 9 Август 2016 01:09:35, Вторник »
Нормално е да се получи мравучкане в крайниците, особено ако не сте заели удобна поза.
При медитация се заема поза при която тялото да е напълно отпуснато. Някой използват популярната поза лотос, но мен тя ме уморява и после съм изтръпнала от всякъде. Аз лично медитирам удобно легнала в проветрено помещение. Опитайте и двамата така и после споделете.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 1187
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #3 -: 9 Август 2016 01:18:11, Вторник »
Цеци_Вихронрав, аз винаги го имам това усещане, независимо в каква поза медитирам. Най-често медитирам седнал на одеало на земята и пходпрян с възглавницата на леглото и краката ми са в хоризонтално положение, отпуснати напред, а ръцете или върху бедрата, или на пода, но пак имам това усещане...при мен е неизбежно просто, но вече съм свикнал, че чак ми доставя удоволствие вече. smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен nqmaznachenie

• Newbie
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #4 -: 9 Август 2016 01:19:11, Вторник »
Аз също медитирам легнала при това още от самото начало. Няма как да е от позата. Но може би не обясних всичко подробно предпалагам заради късния час в който пиша. Та това чувство се появява не само когато медитирам въпреки, че тогава е най - силно.  Всъщност мога да го правя постоянно макар и да не зная какво е. Сякаш натискаш въображаем бутон "пусни". Доста е странно като цяло и за това доста време се чудех дали да ви попитам ...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #5 -: 9 Август 2016 01:25:10, Вторник »
Другото обяснение на това усещане е недостатъчно оросяване на крайниците. Аз си страдам от него от дете и като се появи и продължи известно време, значи трябва да отида на лекар и да ми даде съответните илачи.
 Последен

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5625
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #6 -: 9 Август 2016 01:49:41, Вторник »
Нормално състояние е, признак на изпадане в транс... И да, обикновено се дължи на променено кръвно налягане...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #7 -: 9 Август 2016 01:55:22, Вторник »
Quote theshadow ()
Нормално състояние е, признак на изпадане в транс...
А аз не получавам такова мравучкане при транс... При мен ритъма на сърцето се променя.
Защо си нямам мравучкане, Сянка? Нормално ли е?
 Последен

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5625
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #8 -: 9 Август 2016 06:03:00, Вторник »
Цеци_Вихронрав, да- нормално е и това... Те са варианти признаци- спрямо конкретния организъм, се проявяват индивидуално...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ИВО

• Newbie
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #9 -: 16 Октомври 2016 23:41:08, Неделя »
съгласен съм с сянката и цеци но моето мнение че задействате или така да кажа давате живот на чакрите си smile

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2309
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #10 -: 16 Октомври 2016 23:46:01, Неделя »
ИВО, какво е чакра!
Не нося броня.

Неактивен ИВО

• Newbie
  • Newbie
  • *
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #11 -: 16 Октомври 2016 23:47:43, Неделя »
чакра е един вид като системни енергийни топки които захранват различни зони от духовното ни тяло

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2309
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #12 -: 16 Октомври 2016 23:50:09, Неделя »
umnik
Не нося броня.

Неактивен ИВО

• Newbie
  • Newbie
  • *
    • Профил
Нужда от помощ ...
« Отговор #13 -: 16 Октомври 2016 23:51:57, Неделя »
най-просто ти го обясних да ме разбереш мога и подробно но мисля че няма смисъл от толкова много обяснения но ако желаеш