Отворена дискусия > ШАМАНИЗЪМ

Картография на шаманското пространство

<< < (3/3)

Blackwolf:
Quote theshadow ()повечето неща са авторски и ги няма по чужденицията
Става въпрос за таро, руни, различните видове магия и т.н. и т.н., за които става въпрос в съответни раздели на форума. Всичко това са неща, които в България са сравнително нови и са дошли от "чужденцията". Нямам предвид, че материалите във форума са взети от някъде другаде. 

Що се отнася до прабългарския шаманизъм, знаем само, че може би е съществувал. Нямаме никакви конкретни сведения какво точно е представлявал, особено пък за конкретни практики. Същото важи и за вярата на прабългарите (или по-точно различните им вярвания, тъй като вероятно са били разнообразни, както и самия им етнически състав). Поне 90% от това, което сега разни хора пишат и говорят по тези въпроси са свободни съчинения и плод на авторската им фантазия. 

Цеци_Вихронрав:
Добре де... Аз оспамих темата с въпросите си за шаманизма в България и покрай мен се отнесохме съвсем от темата.
Blackwolf, прати спамските мнения в архив и да продължим с картографията на шаманското изкуство. Темата не само ми е интересна, но и се надявам да разбера защо Последен ме шаманисва. Аз вярно си имам контакт с животните, но това не ме прави шаман. Та хайде да се учим на шаманизъм...

Blackwolf:
Няколко примера за това как шаманите от Сибир изобразяват света и своите пътища към различните светове на своите тъпани.
Виждат се границите между световете, посоките и обитателите на различните нива.

   

   

image free hosting

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия