Автор Тема: А според вас отмъщението справедливост ли е ?  (Прочетена 35951 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Въпроса на Соломон е интригуващ. Е, мили другарчета, според вас отмъщението справедливост ли е?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #1 -: 27 Юли 2016 22:44:38, Сряда »
Според мен... Сянка, не ме убивай ще говоря за библия. cry Та в библията пише да правим на другите само това което искаме на нас да правят. Което от моята камбанария звучи като... Ако някой ме е наранил по един или друг начин, значи иска и аз да му отвърна със същото. Ами правя го. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #2 -: 27 Юли 2016 22:58:03, Сряда »
Благодаря че отвори темата, Цеци! smile

Между другото в Библията пише и ''Ако те ударят по едната буза, подай и другата''...
Не само на Сянка не му харесват религиите. И аз вече почнах някакси....еми....да ги ненавиждам.  Когато ми заговорят за религия, направо настръхвам и ме обземат неприятни чувства (но няма какво да се прави, особено ако говоря с бабите си за религия...и се правя на вярващ, което от една страна е лицемерно може би, но да не забравяме факта че вече са стари хора и трудно могат да приемат идеите ми...), сещам се за времето когато и аз бях..........та така де, както и да е... Дотолкова ще коментирам за религиите, понеже не е позволено. А и не съм и атеист.

Цеци, замисляла ли си се върху факта, че ако направиш услуга на някой, който те е наранил или ти е направил мръсно, той ще се чувства супер неловко ?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #3 -: 27 Юли 2016 23:11:32, Сряда »
Quote Solomon ()
ако направиш услуга на някой, който те е наранил или ти е направил мръсно, той ще се чувства супер неловко ?
Правила съм го. И повярвай ми ако човекът отсреща има съвест и е добър по душа просто идва и се извинява. Ако обаче е бездушен егоист се хвали на ляво и на дясно как той ме мачка, а аз му правя добро.
Имала съм случаи когато с някой при първа среща не се харесваме, но сме си давали шанс да се опознаем и в последствие сме ставали приятели, но това са единични случаи.
За отмъщението обаче говорихме.
Ако някой ме е наранил и злоупотребил с доверието ми много, аз може в един момент и да простя, но никога повече няма да му се доверя. Като да простя имам впредвид да се откажа от отмъщение. Но ако някой навреди на мой приятел, тогава няма място за прошка. Връщам си го с лихвите... После след време отново и отново и... Зла съм!
Имах преди време приятел и колега (лека му пръст) който казваше, че никой няма право да му бара приятелите. Ако някой от приятелите му навреди на друг, то тоя другият да му каже и той сам ще си накаже приятеля, но друг няма право да му бара приятелите... Много грубо и примитивно, но... Аз съм на същото мнение. Дали защото животът ми е бил тежък и много пъти съм оцелявала само благодарение на приятелите си, но за мен те са моето богатство и мога в огъня да вляза за тях.
А и ние хората колкото и да се изживяваме на духовно извисени сме малко или много материалисти. Съответно всеки пази своето и когато посегнат на него го брани. Та и аз когато посегнат на моето ставам отмъстителна.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #4 -: 27 Юли 2016 23:25:00, Сряда »
Quote Цеци_Вихронрав ()
Правила съм го. И повярвай ми ако човекът отсреща има съвест и е добър по душа просто идва и се извинява. Ако обаче е бездушен егоист се хвали на ляво и на дясно как той ме мачка, а аз му правя добро.
О, да, така е.
А какво мислиш за сентенцията ''Насилието поражда насилие.''  ? Когато отмъщамваш на някого ти го караш да го боли, както те е боляло и тебе ( може и дори повече), следователно това също е насилие.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #5 -: 27 Юли 2016 23:32:20, Сряда »
Ами виж сега...  Някой ми е навредил, аз му отмъщавам и сме квит. Ако има ум в главата ще спре до там. Ако продължи ще трябва да измисля начин да му попреча занапред да вреди не само на мен, а и на други, защото такъв човек е обществено опасен.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #6 -: 27 Юли 2016 23:37:31, Сряда »
А по някога даже не е нужно да отмъщаваш, а само да разкажеш на колкото се може повече хора как даден човек ти е навредил и то му стига вместо отмъщение. biggrin
Така постъпих с полицайката която провали следствието и позволи нападателят ми да се измъкне без адекватна присъда. Написах си всичко във ФБ и понеже тя цялата полиция са ми приятели и... Ами напусна полицайката и сега продава цветя и като ме види да минавам край магазина и се разтреперва понеже не знае дали няма да си отворя голямата уста и пред клиентите и. Кефещо! Чувствам се удовлетворена. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #7 -: 27 Юли 2016 23:42:10, Сряда »
Да ама тоя човек ако не познава никакви граници, става лошо. Затова отмъщението трабва да е толкова коварно и добре измислено, че да го съсипе и да не дръзне да ти навреди отново.
За това, ако реша да отмъщавам, трябва да направя нещо толкова гадно, гнусно, коварно и фрапиращо, че чак самия мен  да ме е срам от това. biggrin
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #8 -: 27 Юли 2016 23:50:06, Сряда »
Quote Solomon ()
За това, ако реша да отмъщавам, трябва да направя нещо толкова гадно, гнусно, коварно и фрапиращо, че чак самия мен да ме е срам от това.
Е, аз предпочитам да не се срамувам от действията си. Но си прав, че има особи които нямат граници. И не говоря за физическо насилие, а за такива които си служат с коварство, лъжа, клевети и т.н. Но такива хора рано или късно колкото и да са прикрити им падат маските и се вижда гнилото под тях. И ако съм допринесла да сваля маската на такава особа се чувствам полезна и на себе си и на околните.
И си мисля, че повечето хора тръгват да вредят само от завист и злоба и на такива трябва да им се връща тъпкано.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #9 -: 27 Юли 2016 23:58:19, Сряда »
Quote Цеци_Вихронрав ()
И си мисля, че повечето хора тръгват да вредят само от завист и злоба
О да, завистта е нещото което най-много мразя....и за жалост, нещото, което много често наблюдавам у хората, напоследък.

 
Quote Цеци_Вихронрав ()
такива които си служат с коварство, лъжа, клевети и т.н. Но такива хора рано или късно колкото и да са прикрити им падат маските и се вижда гнилото под тях.

Мисля че ще е хубаво ако се направи наръчник за сваляне на маски на ей такива хора.....всъщност бях срещнал такава тема в сайта, май беше ''Психическа атак'' или нещо подобно, но там нямаше кой знае колко много информция. smile

Мразя и тези, които се правят на приятели, само и само за да ти навредят и да те дърпат надолу.

П.С. Как само ми олеква когато споделям омразата си biggrin
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #10 -: 28 Юли 2016 00:08:17, Четвъртък »
Аз предпочитам да се освободя от омразата като си го върна тъпкано. И не го правя по техният начин с клевети и лъжи. Моят начин е да го направя открито. Открито да попитам за мотивите да бъда оплюта и излъгана, мотивите да се злоупотреби с доверието ми... И ако получа честен отговор мога и да направя компромис, но ако вместо да ми се отговори нападките продължат то тогава си отварям голямата уста и казвам всичко което мисля и го казвам пред много народ.А от моите думи обикновено боли и боли много. Да не говорим, че съм упорита и мога да ровя докато изровя с колко още народ е злоупотребил отсрещния и да събера и доказателства. А за един клеветник и лицемер няма по-лошо от това да му свалиш маската и да извадиш на показ гнилата му душица.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #11 -: 28 Юли 2016 00:14:38, Четвъртък »
Аз пък имам една своя слабост, която много мразя! С моментната си ярост, мога да направя всичко (трябва бая да се поизпотят за да се ядосам, по принцип съм спокоен и не избухвам ей така веднага), но когато мине малко време, се размеквам и му прощавам на оня, макар че е извършил големи глупости или се е държал супер гадно...
Мисля да променя това.
Quote Цеци_Вихронрав ()
А за един клеветник и лицемер няма по-лошо от това да му свалиш маската и да извадиш на показ гнилата му душица.
Това ще го съсипе и плюс това вече никой който го познава няма да му вярва. Това е наистина гадно, но си го заслужават.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #12 -: 28 Юли 2016 00:18:06, Четвъртък »
Quote Solomon ()
Това ще го съсипе и плюс това вече никой който го познава няма да му вярва. Това е наистина гадно, но си го заслужават.
Е те това имах впредвид относно отмъщението.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #13 -: 28 Юли 2016 00:21:25, Четвъртък »
А ако ти е удобно да се изповядаш, ще те питам....какво е било най-гадното ти отмъщение ? biggrin
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #14 -: 28 Юли 2016 00:32:15, Четвъртък »
Quote Solomon ()
какво е било най-гадното ти отмъщение ?
Някога много отдавна когато бях на твоите години един мъж се подигра с чувствата ми. Не просто ме заряза, а се изсмя и ми каза, че просто си е поиграл с мен за забавление. После опита да свали най-добрата ми приятелка и на всичко отгоре се опита да я настрои срещу мен и да ни раздели. И... И двете спретнахме такъв пъклен план, че той хлътна по нея, пожела да се оженят и тя му се изсмя по същият начин, като не пропусна да му каже, че това е моето отмъщение и че е била с него само с тази цел, да не вземе да се заблуди, че е изпитвала чувства. Нямаш идея колко тежко го преживя гада мръсен. Но и няма да забравя думите му, че се убедил, че между нас двете никой не може да застане защото сме в състояние да го унищожим. И понеже и други хора разбраха в последствие каква сме я свършили (все пак сред хора живеем), признаха приятелството ни за неразрушимо. Но те моите приятелства са такива. Базират се на пълна откровеност и доверие и са неразрушими. smile И не, че не се карам с приятелите си, но кавгите ни са градивни и не нарушават приятелството ни.
А твоето най-гадно отмъщение? smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен