Автор Тема: А според вас отмъщението справедливост ли е ?  (Прочетена 38433 пъти)

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #75 -: 30 Юли 2016 13:39:57, Събота »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #76 -: 30 Юли 2016 14:15:31, Събота »
Писледен, за втори път ще те попитам:
какво означават усмивките? Предполагам
всяка има различен нюанс, но аз не те
познавам за разлика от другите и бе владея телепатия smile
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #77 -: 30 Юли 2016 14:23:55, Събота »
Да се запознаем, на лични ще ти изпратя телефонния си номер. smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #78 -: 30 Юли 2016 14:40:43, Събота »
Давай го biggrin
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #79 -: 30 Юли 2016 15:04:34, Събота »
smile
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #80 -: 30 Юли 2016 15:15:55, Събота »
Поради естеството на работата ми
няма как да говоря сега. По-късно.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #81 -: 30 Юли 2016 16:08:39, Събота »
Последен, а с мен не си говориш вече... Чувствам се пренебрегната. sad
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #82 -: 30 Юли 2016 16:49:26, Събота »
Вие тук познавате ли се лично?
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #83 -: 30 Юли 2016 17:00:00, Събота »
Повечето се знаем. smile
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #84 -: 3 Август 2016 13:47:58, Сряда »
Мммм, беше ми интересно да прочета темата, но честно казано съм различна от вас... не мога да си представя целенасочено да отмъстя на някого. Не че не са ме дразнили разни хора, но ако усетя гадна енергия, ползвам рейки или някоя визуализация, за да се защитя и да променя ситуацията. Всъщност не правя специална промяна, а просто наслагвам енергия, за най-добро развитие.
Ако някой много ме ядоса си викам, но толкова бързо ми минава, че после рядко го мисля. За разлика от партньорът ми, на който му пука толкова много от всичко наоколо, че чак мен ме боли...

Имам две момчета и когато започнат да се карат, винаги оправданието им е, че другия е започнал, а аз винаги им казвам, че трябва да се научат да спират, а не да продължават. Да се налива в лошото, го прави още по-лошо - първо единия отмъщава, после другия и така няма спирка.
Важно е общуването, да разбереш причините, да се коментират нуждите. Когато общуваме, можем да стигнем до някакво съгласие, но когато другия не ни интересува, започват войни.

Мен ме е страх от хора, които са толкова различни, че не можем да комуникираме един с друг...

А да отмъстиш можеш на по-слабия, но ако другия е силен, колкото теб или дори повече, отмъщението най-вероятно ще го нахъса повече.
Освен ако не е с по-високо ниво на съзнание, но това предполага да възприема по съвсем друг начин общуването с другите. Тогава няма място за обиди и отмъщения.

Да ви призная, аз все се учудвам, ако разбера, че някой има нещо против мен Не че се случва често, де, а и аз не се движа сред много хора.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #85 -: 3 Август 2016 14:03:26, Сряда »
ShaAngreal, напълно съм съгласна с теб, но... Винаги има едно НО...
Никога не отмъщавам за дребни дрязги - не ми е нормално. Но... Слаба съм в теорията, затова да си дам пример.
По-горе споменах полицайката която направи всичко възможно да не осъдят нападателят ми. С действията или по-скоро с бездействието си тази жена първо ми загуби цялата вяра в системата и на полиция и на съд. Да не говорим, че аз отидох с разбито лице, цялата в кръв смачкана и сдъвкана и и се молех да ме пусне да отида на лекар след като разпознах извършителя, а след това да ме разпитва, но... Ето го но-то... Тя ми отговори, че нямала нерви после да идва в болницата да ме разпитва. И така разпит 3 часа, аз не спрях да кървя, а накрая и не ми прати съдебен лекар...
В следствие на нейните действия или бездействие (повтарям се  smile ) в момента съм със зъбни протези и разбито здраве.
Е колкото и да се старая да съм бяла и добра и да не отмъщавам... Само като си помисля, че и на други хора е вредила с това най-вече бездействие (проверих), просто се почувствах длъжна да я спра.
Заслугата да не е вече полицайка е моя. Тя се оказа със по-слаба психика от мен, а аз умея да използвам думите и ги използвах така, че да я поканят да напусне. И не съжалявам, че постъпих така.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #86 -: 3 Август 2016 14:25:24, Сряда »
ShaAngreal, точно подобно на Цеци- това щях да отметна и аз- не се обръща внимание на агресора, същият започва да се изживява като велик и почва да вреди и на други хора... Въпрос на принцип е агресорът да си го отнася, за да няма още пострадали от него... Но се иска усет, както и Цеци писа, за какво ще се хвърлят усилия да се отмъсти... И какъв е човекът... Таковата и още един нюанс има, за който се сещам... Може да бъде илюстриран с-

"" Един гуру имал двама ученика. Веднъж те направили една и съща грешка, но гуруто единият от учениците си наказал с по-тежко наказание от другия. Тогава онзи, който бил наказан с по-тежко наказание, казал:- Но учителю, та нали и двамата направихме една и съща грешка! Тогава защо ни наказваш различно?
А отговорът на гуруто бил:
- Какъв ще бъде резултатът, ако изсипеш шепа сол в чаша вода и какъв ще бъде резултатът, ако изсипеш същата шепа сол в река Ганг? ""
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ShaAngreal

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #87 -: 3 Август 2016 17:06:19, Сряда »
Да, разбирам smile

Това е един от вечните ми въпроси, да помогнеш или не. Цеци Вихронрав, признавам си, че не съм поставяна пред такъв избор и от моята камбанария в момента, по скоро бих оставила съдбата да си каже думата... от друга страна, да разкриеш истината не е точно отмъщение, макар че за потърпевшия може да изглежда така. Аз като Стрелец много обичам истината и не ми е удобно с лъжи и лицемерие, така че бореца за справедливост в мен много ти се зарадва :)

Тъй като преглеждам разни теми тук - много ми е забавно как се справяш в ситуации! И тази, която разказа тук, и онази с момчетата и топката. Всъщност ти се възхищавам smile аз съзнателно не бих го правила, тъй като не искам да се въвличам в енергията на другите и после да се налага да си отработвам разни неща. Но имам още да уча тук, още повече, че нещата около мен наистина се разрешават, след като им обърна внимание.

Неактивен nqmaznachenie

А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #88 -: 9 Август 2016 00:32:01, Вторник »
Интересна тема с доста интересни отговори, но тук май всеки е прав са себе си ... Дали е справидливост мисля че не. Не е редно да се отмъщава, няма смисъл от това. Тук обаче трябва да кажа че аз отмъщавам винаги. Не че би променило нещо работата е там, че някой ти прави лошо и ти държиш да се почувства и той зле .. много хора са на същия пронцип но малко признават ...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #89 -: 9 Август 2016 01:14:54, Вторник »
Quote nqmaznachenie ()
Не е редно да се отмъщава, няма смисъл от това.
Аз пък смятам, че е напълно редно тоя дето ме обезобрази от бой да му се начупят всичките пръсти на ръцете, за да не може да бие други жени. Не говоря за отмъщение, а просто мисля, че така е редно. Крумови закони...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен