Автор Тема: А според вас отмъщението справедливост ли е ?  (Прочетена 35941 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #15 -: 28 Юли 2016 00:50:19, Четвъртък »
Оооо, много сте лоши ! А тя е била с него заради теб, тоест, търпяла го е заради теб.... чак ти завиждам(в добрия смисъл, разбира се) че имаш такъв приятел ! Отмъщението ти много ме изкефи, честно....като по филмите е направо!
А за мен - аз нямам чак такива интересни отмъщения...
Знаех, че едно момче от общежитието ми ползва шампоана без да знам (в случай че съм го предупредил)...веднъж, когато ми свърши шампоана, изсипах малко амонячна вода(мирише доста гадно, със задушаваща миризма) вътре в тубичката на шампоана, но съвсем малко и го оставих на мястото му..... следващият път когато е дошъл да ми ползва шампоана, първо го е помирисал (добре че не се е изкъпал направо с него ) и се е задъхал здравата, след което с доста шарени псувни ме е напсул, но не му стигнало, че и чак цялата ми рода изредил biggrin :D ....От тогава насам, никой не ми пипа шампоана...
Жалко че не бях там да го видя, а само мои приятели бяха там, които също така се кефеха докато ми разказваха за случката...:D smile
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #16 -: 28 Юли 2016 01:01:34, Четвъртък »
Quote Solomon ()
А тя е била с него заради теб, тоест, търпяла го е заради теб...
И аз съм правила подобни неща заради нея. biggrin Но както казваме в нашата компания "Защо са ти пшриятелите като няма да ти е гадно?!". Това в смисъл, че си струва да изтърпиш нещо гадно заради приятел.
Но нашето поколение израстнахме с книги в които се говореше много за силата на приятелството и ние се научихме да се стремим към такива приятелства и си ги градяхме и си ги поддържаме все още толкова силни като в началото. А сега... Сега за съжаление вие младите градите и рушите приятелства на база временни интереси. И много често наблюдавам как довчерашни приятели днес си подливат вода. Много е жалко това.
А за шампоана ме изкефи. Обаче е трябвало вместо амонячна вода да сипеш депилатоар (това обезкосмяващ крем). Има мирис, но ако го смесиш със шампоан няма да се усети, а после оня ще се чуди защо ми се къса (буквално) косата при сресване. biggrin
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #17 -: 28 Юли 2016 01:04:43, Четвъртък »
Мда, сегашното поколение(както казвате) е така отрепано...че...аман...
Quote Цеци_Вихронрав ()
Обаче е трябвало вместо амонячна вода да сипеш депилатоар (това обезкосмяващ крем). Има мирис, но ако го смесиш със шампоан няма да се усети, а после оня ще се чуди защо ми се къса (буквално) косата при сресване. biggrin
Еййй, много си гадна значиии !!! biggrin
Как не се сетих...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #18 -: 28 Юли 2016 01:12:53, Четвъртък »
Quote Solomon ()
много си гадна значиии
Ама ти къде си живял? Не си ли гледал "Сам в къщи" и още куп комедии дето деца се справят с големи досадници и гадняри по точно този начин? И това не е гадно, а справедливо.
По моему всеки трябва да си носи последствията от действията. Моите мъже в къщи имаха гадния навик да ми изпиват кафето. И не, че няма кафе в къщи, но нали е по-лесно да минат край бюрото ми и да си пийнат... И така като минат по няколко пъти и аз без кафе. Накрая реших да си пия разхлабителните разтворени в кафето вместо във вода, но не ги уведомих. biggrin В крайна сметка и те не ми казваха като ми излочат кафето, а ми гледаха сеира.
Познай сега дали смеят да отпият от кафето ми без преди това да попитат има ли капки вътре? yahoo
И не го броя за отмъщение, а за раздаване на правосъдие. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #19 -: 28 Юли 2016 01:23:56, Четвъртък »
''Сам вкъщи 2'' беше един от любимите ми филми, на които съм се смял ужасно много ! (особено оная част, когато пуска филма ''Ангели с......забравих му името biggrin " и ги прави на серсеми)
Ама че си лоша ! biggrin :D lol
Не бих искал да си имам работа с тебе...

А аз веднъж направих беля по погрешка...става въпрос за същото момче, което ми ползваше и парфюма без да ме пита...и аз реших да му използвам лака за коса, ама така го използвах, че почти нищо не остана вътре..........ии.....накрая се оказа, че лакът, всъщност е бил на братовчед ми...е, той не ми се разсърди много.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #20 -: 28 Юли 2016 01:27:33, Четвъртък »
Quote Solomon ()
Ама че си лоша ! biggrin biggrin lolНе бих искал да си имам работа с тебе...
Правилно решение. wink
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #21 -: 28 Юли 2016 04:55:09, Четвъртък »
Интересна дискусия се е получила...
Включвам се и аз...

Дали отмъщението е справедливост... Според мен- зависи за какво се отмъщава и кой е човекът, който отмъщава...

Аз защото като бях дете и целият свят ми беше крив и нямах усет за мярка и... И един съученик направи грешката да се изживее като голям престъпник- обра съучениците си, демек всички нас останалите, преравяйки вещите ни в съблекалнята в часа по физическо... Учителите нищо не направиха кой знае какво по сигнала... Въпреки че на някои парите беше задигнал... А на мен беше задигнал само всичко на всичко един химикал... Но аз нямах грам уравновесеност към онзи момент, пък като учителите нищо адекватно не направиха и... И на следващия ден този съученик по причина мен- не дойде на училище... И по следващия не дойде, и по следващия... И след двете седмици и кусур "по болест" в много тежко състояние, едва прекрачил трапа- смени училището... А ""славата"" ми се разнесе- не е приятно някой да го гледаш как трепери, докато говори с теб, просто защото не знае кога и как ще избухнеш- но това го осъзнах доста по-късно... От позицията на времето- аз не просто се защитих, а аз прекалих...

Така че зависи кой за какво отмъщава и що за човек е... Има си неща, за които трябва да се реагира... Мазохизъм е някой да се качва на главата и това да бъде търпяно... Но всяко нещо трябва да бъде с мярка- отмъщението включително... Усетът за мярка- зависи от това какъв е човекът... От там - и дали отмъщението ще е справедливост или не...

А иначе да- насилието закономерно предизвиква насилие... Отказът от отговор на насилието обаче не спира първоизвършителя... Не е гаранция, че ще го спре,но има голям шанс да го спре- ударът в горния свят от типа да види, че имало и долен свят- но пак- ударът в горния свят трябва да е с мярка...  А не винаги това помага, защото някои хора са лишени от дар логика за осъзнаване на причинно-следствени връзки и дори хиляда пъти да ги тресне горния свят със засилка към долния- не са в състояние да осмислят какво и защо им се случва и си продължават по стария начин с простотиите си...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #22 -: 28 Юли 2016 07:57:16, Четвъртък »
И на мен ми харесва дискусията, но се замислих, че отмъщението не е само насилие. Можеш да отмъстиш по много по-подли начини, мисля. Все пак, ако отцелиш слабото място на гадината, която те е прецакала, то със сигурност ще го заболи повече от единия бой.
Конкретен скучай на отмъщение за себе си не се сещам, ама често им казвам на познатите или колегите ми да се радват, докато викам (като ме ядосат), защото само си викам и толкова. Ама млъкна ли, те това не е добре.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #23 -: 28 Юли 2016 08:58:44, Четвъртък »
Прав си, Сянка с отмъщението и насилието не трябва да се прекалява. Ние обаче вече не сме деца и отмъщенията ни не са свързани с физическо насилие. По мое мнение пък думите могат да наранят много повече от физическата саморазправа, а тях аз ползвам успешно в тази насока. Т.е. остър ми е езика и така бързо поставям отсрещния на мястото му, че после ходи като замаян. Вярно, че ако е някой неуравновесен и налита на бой има опасност да го отнесеш, но си е премерен риск, защото повечето все още се боят от съд.
Когато работех като диспечер в таксиметрова служба колега ме напсува на майка без абсолютно никаква причина. В съда после каза, че видиш ли той така си псувал... Та напсува ме в ефир и аз скорострелно отреагирах със: "Абе, ти, нямаш ли си майка, че налиташ на моята?". Съответно диването дойде до офиса и налетя на бой. Добре, че имаше колеги да го озаптят. И само половин час след това пак ме заплашва в ефир, че ако използвам мъж си (полицай) да му навредя щял да го съди за злоупотреба със служебно положение. Еми кипнах... И точно като listentothewild млъкнах. Това нощна смяна. Бившият ми вече съпруг е много принципен и честен и никога не би злоупотребил със служебното си положение. И ако можех и да преглътна да нападат мен, то не ми понесе да нападат него. Още на сутринта споделих с мъж си и пуснах жалба срещу колегата. След няма и седмица ми се изсипаха две ченгета у дома да молят мен и мъж ми да свалим обвиненията от братовчед им. Казах им, че ако не спрат да ме притесняват ще ги осъдя за злоупотреба със служебно положение и че тази идея братовчед им ми я подхвърли. biggrin След това колегата разправяше наляво и надясно, че съм го съдела, за да му взема пари. wacko На делото не пропуснах да кажа всичко това естествено. Още повече, че съдиите ме питаха ще подам ли граждански иск за материално обезпечение като ме уведомиха, че мога да поискам от 3 до 5 средни за страната заплати. Отказах им и обясних, че не искам пари и нищо друго освен да го осъдя за нападение и за обида не само към мен, но и към мъжът ми. И споменах, че му се носи славата, че си бие приятелките, но е време да схване, че не всички жени се страхуват от него.
Осъдиха го на 3 години услувно и за късмет точно тогава излезе един закон, че ако си с условна присъда до изтичането и нямаш право да си шофьор в обществен транспорт, включително да караш такси. Та си стоя три години без работа...
Гадна съм нали? >(
Години след това пак имахме сблъсък. Работех в магазин и той влиза като клиент. В първият момент не го познах, но и той май не ме позна. Започна да се държи безобразно, защо сме нямали това, защо сме нямали онова, какъв магазин било това и т.н. Писна ми и му казах, като не му харесва да напусне магазина и да ходи другаде. Явно в него момент ме позна и ми крещи насреща "Ти знаеш ли ме кой съм? Вече не си с ченгето да те учи да ме съдиш, знаеш ли какво може да ти се случи?". Е тогава и аз го познах и ме напуши на смях и му казвам "Ако ще удряш давай! Този път ще пусна и граждански иск, че правя ремонт в къщи и не ми стигат парите." и това със широка усмивка на лице. Нямате идея колко бързо се изнесе от магазина...
Та така, някой хора наистина не разбират от дума, но... Не може пък да ги оставяме все безнаказано да безчинстват...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #24 -: 28 Юли 2016 10:08:43, Четвъртък »
Цеци_Вихронрав, моето е само пример... Няма значение какъв е видът на отмъщението- дали физически или не... Знам за гад, дето с думи- систематичен тормоз-  го бяха докарали до една крачка от самоубийство... Че беше гад-беше... Че имаше основание да си го поучи- имаше... Но беше прекалено, което получи и можеше да свърши зле...

Като и при лекарството, което в прекалена доза става отрова, така е и при отмъщението.... А иначе- да... Както писах- човек трябва да се пази и да не оставя да му се качват на главата...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #25 -: 28 Юли 2016 21:23:59, Четвъртък »
Извинявам се ако на някой му се стори, че влизам с шутове тук biggrin , но от доста време чета из свободните зони като гост и някакси не се чувствам "нова". Пък и не съм от срамливите wink Хубава тема, интересни размисли. Никой обаче не спомена емоциите или липсата на такива при отмъщение.
Няма нищо случайно на този свят.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #26 -: 28 Юли 2016 22:40:24, Четвъртък »
Neshama, първоначално - добре дошла ! Не се чувствай като чужденец (така да се изразя..).
За емоциите - гняв, понякога смесен със съжаление...и леко страх от последствията (в смисъл, не за себе си толкова, колкото за отсрещния - сигурно си изчела за отмъщението, което написах....ако амонякът беше в повече, той можеше да си задъха сериозно и да припадне)
Когато е веднъж и не е нещо чак толкова сериозно - по принцип прощавам...но не забравям.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #27 -: 28 Юли 2016 22:53:24, Четвъртък »
Neshama, емоциите... Никога не отмъщавам когато съм под въздействието на емоции. Като по-млада ми се е случвало, но се убедих, че емоциите са лош съветник.
Отмъщението трябва да преври и отлежи като хубавото вино. Сега когато отмъщавам го чувствам като... Като връщане на баланса, каквото съм получила, такова съм върнала.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #28 -: 28 Юли 2016 23:00:39, Четвъртък »
Емоции... Какви емоции се предполага да има, Neshama?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Neshama

  • Newbie
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 63
  • Total likes: 0
  • Karma: +0/-0
    • Профил
А според вас отмъщението справедливост ли е ?
« Отговор #29 -: 29 Юли 2016 12:26:43, Петък »
theshadow, питаш какви емоции? Ами по-скоро липсата на такива. Забелязала съм,
че хората са склонни да отмъщават, подвластни на емоциите си. И от там идва липсата на самоконтрол.
И съответно, както ти писа по-горе, може да се прекали с дозата отмъщение.
Което вече не е справедливо.
освен това тук се говори за лично отмъщение или свързано с близки хора.
А какво ще кажете за такова, където отмъстителят не е засегнат пряко и пострадалите
не са му никакви?
Няма нищо случайно на този свят.